דף הבית » כל הכתבות » עוד כל מיני » אירועים » מה עושים » לרקוד כאילו אף אחד לא רואה: כל מופעי המחול שתוכלו לראות החודש

לרקוד כאילו אף אחד לא רואה: כל מופעי המחול שתוכלו לראות החודש

מילה מהלב

כלום לא יחזור להיות אותו הדבר, לשום דבר גם לא באמת אפשר לקרוא "שגרה", בטח לא עד שכל החטופים יחזרו, אבל… אם אתם עוקבים אחריי, אתם בטח כבר יודעים שמנקודת המבט שלי על החיים – תרבות היא לא סתם בילוי או משהו לעשות בשעות הפנאי, אלא ממש אוויר לנשמה. בטח בימים כאלו. חוץ מזה, שהחיים כידוע חזקים מהכל וזה בדיוק הזמן גם לתמוך בעולם התרבות ששוב ספג וסופג מכה כלכלית כואבת ועכשיו חוזר לאט לאט לפעילות…

** כתבה מתעדכנת, כדאי לחזור ולהתעדכן.

"שפכטל"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום רביעי, 1.5 בשעה 20:30.

לעצור, להסתכל, להבחין, להחליט, להמשיך, להאט, להתקדם, לחזור אחורה, ימינה, שמאלה, פרסה, להתחרט, לתקן, פלסטר, לשים שפכטל…

להקת מחול קיבוצית 2 | כוריאוגרפיה: אייל דדון.

"LOUD AND CLEAR"

איפה ומתי? תיאטרון תמונע, תל אביב – יום שישי, 3.5 בשעה 20:00; יום שבת, 4.5 בשעה 20:00.

מחול בארוק עתידני. אינטימיות אורבנית, נופים פוסט-אפוקליפטיים, חברה בטופוגרפיה של שאריות, האוויר נעצר באמצע הבום, מלקטים מתוך הכאוס מזון של הלב, נזכרים מתפרקים ובונים במילים מושאלות ובהכרח הרך של הגוף.

מרכז מחול שלם | כוריאוגרפיה: אור מרין | רקדנים-יוצרים: תומר גיאת, אוליביה קורט מסה, אלה פולק, נועם בן ישראל.

"פולחן האביב 2#"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום שישי, 3.5 בשעה 14:00.

עבודה לארבעה גברים, בה שבים הכוריאוגרפים יוסי ברג ועודד גרף אל "פולחן האביב" – יצירתו המונומנטלית של איגור סטרוינסקי שנוצרה במקור ערב מלחה"ע ה-1, כדי לבחון אתוסים של פולחן, הקרבה וגבריות בהקשר מקומי ועכשווי. הארבעה מגלמים בגופם מגוון דימויים סותרים מתוך הזיכרון הקולקטיבי ונעים בין ביטויי מיניות סוערת, יצריות ואלימות, לחמלה, רוך ועדנה. העבודה נעה בין עבר לעתיד, ומעלה שאלות אודות הקשר שבין כינון הזהות הגברית, מיניות והערצת המולדת ודרך גוף, טקסט ותנועה, מבקשת להציע פולחן מסוג חדש.

סטודיו אורה | כוריאוגרפיה: יוסי ברג ועודד גרף | רקדנים-יוצרים: אבשלום לטוכה, טל אדלר אריאלי, עודד גרף, יוסי ברג.

"מיקסר"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום שבת, 4.5 בשעה 11:30.

יצירת מחול מרתקת, צבעונית, פיזית ואינטראקטיבית לכל המשפחה, שמעוצבת בהתאמה לקהל שיושב מסביב לזירת ההתרחשות. במהלך המופע יוזמן הקהל להשפיע על המתרחש בחלקים ממנו ובו בזמן ליהנות מהיכרות מעמיקה עם כל אחד מהרקדנים בקטעי סולו מרתקים השזורים לאורכו.

להקת מחול פרסקו | כוריאוגרפיה: יורם כרמי | המלצת גיל: מגיל 6.

"ארוס"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום שבת, 4.5 בשעה 20:00.

2 רקדניות תוהות על מהות החשק, מה מצית את התשוקה? מתי היא כמו נשלטת על ידי דיוניסוס, משכרת, מתעתעת ומרחיקה מהמציאות, מביאה סכנה וגאולה בו זמנית? מתי היא לעזר, יצר חיים מעורר, מציל מכאב החידלון האנושי? איך למצוא את הליבידו כשנדמה שאיננו? החלוקה בין האלוהי, הנשגב והפנטסטי לבין מפגשים אנושיים כואבים עם מציאות של חולי, מוות וקשיי היומיום איננה דיכוטומית. הן מתחככות בחיים על כל גווניהם ופוגשות את הארוס גם בתוך מלחמות המציאות – לפעמים זאת בריחה, לפעמים העמקה אל תוך עצמנו, לפעמים דווקא רצון לאיבוד עצמי, לפעמים זה צורך לשמר חיות בתוך חוויות מיתה פנימית ולפעמים פשוט דחף פיסי, פרימיטיבי, מהות יצירתית של אהבה.

בית מחול מנשה | כוריאוגרפיה וריקוד: נועה שילה ועינת גנץ.

"DARABAR"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום שבת, 4.5 בשעה 21:00.

חגיגת פלמנקו בהשתתפות 14  רקדנים, זמרים, גיטריסטים וכלי הקשה. מופע שנוצר כדי לעודד אותנו לזוז ולהרגיש יותר, ונבנה כרצף קטעים כרונולוגי המזמינים אותנו להתחבר לקצב המשתנה והטבעי של הפלמנקו ולתחושות שמעוררות בנו את התשוקה להרגיש טוב יותר.

להקת פלמנקו רמנגאר | כוריאוגרפיה: קרן ואבנר פסח | ריקוד: דגה פדר, קרן פסח, נוי לחמן, קרן שנור, רנד נג'ר, גאיה ליברמן.

"עבודה אחרונה"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום שני, 6.5 בשעה 21:00; יום שלישי, 7.5 בשעות 19:00 ו-21:00.

בקפסולה של היסטוריה מקוצרת ניצבים יופי ורוך במאבק של הישרדות אל מול מפגני כוח. הגופים משרטטים קווי מילוט מתוך מציאות שהולכת והופכת כאוטית, אלימה וחסרת תכלית, ומגישים הצעה לאמת פשוטה של חמלה ונחמה. ומעל לכול, כמעין פצצה מתקתקת, מרחפת תנועה רפטטיבית של מאמץ שאינו מתלכד עם עונג – ריצה ארוכה וממוכנת במקום, תזכורת לסיזיפיות של הקיום. "עבודה אחרונה" ניצבת באזור הדמדומים שבין חלימה מתוקה ליקיצת בלהות, על סף הבחירה בין כניעה זקופה, שתביא אולי להתחדשות, לבין נפילה לתהומות החידלון.

אנסמבל בת שבע | כוריאוגרפיה: אוהד נהרין | **המופע מכיל קולות ירי וכולל עירום חלקי.

"פנים לבנות – White Face"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום רביעי, 8.5 בשעה 20:30.

ערב חדש ובו 2 יצירות: בכורה עולמית של "פנים לבנות" – יצירה החוקרת צדדים אפלים במרחבי הרגש האנושי, משולבת עם עבודת ווידאו ומוזיקה מקורית פרי שתוף פעולה עם האמן הבאר שבעי הרב תחומי גיל נמט; ויצירת המופת המרהיבה "Gnawa" של נאצ'ו דואטו (ספרד) – תזמור מושלם בין המוזיקה לתנועה הרוקם חושניות ופולחניות יחד.  

להקת מחול קמע | כוריאוגרפיה: תמיר גינץ (פנים לבנות), נאצ'ו דואטו (Gnawa).

"שלוש"

איפה ומתי? בית האופרה, תל אביב – יום חמישי, 9.5 בשעה 20:00; יום שישי, 10.5 בשעה 13:00; יום שבת, 11.5 בשעה 17:00.

אוהד נהרין חוזר למופע שיצר ללהקת בת־שבע ב-2005 – טריפטיך שמורכב מהחלקים בלוס, הומוס וסקוס. המבנה המשולש, התאולוגי, מרמז על חזרה לבסיס צורני, חשוף ויומיומי של מחול. הווירטואוזיות מפנה מקום לתנועה הפשוטה, למקצב, ליוניסון, ושלושת החלקים נשזרים לכדי עבודת תחרה ינה שהשלם שלה מורכב מאיזון בין "יש" ל"אין"; בין חלל ריק, שֶקט ועצירה שמשקלם זהה לגוף, למוזיקה ולתנועה. השפה של נהרין מדברת תדיר עם שני כוחות מרכזיים שפועלים במחול – כוח הכבידה וכוח הארעיות, מבררת מה ניתן לעשות בהם ובמסגרתם, וכיצד ניתן להתמיר אותם לכדי חוויה שאין בה מילים אלא רק תחושות. ב"שלוש" נהרין עוסק ב״חוברת ההפעלה״ הבסיסית של העבודה הכוריאוגרפית, ומפנה את תשומת הלב למסגרת הפשוטה לכאורה – מספר הרקדנים, הקומפוזיציה, פנסי התאורה, המוזיקה. הוא מזכיר לנו שההתלכדות של כל אלה בזמן ובמקום, כמו גם המינונים והווליום שלהם, הם שיוצרים את הקסם של היצירה החיה.

אנסמבל בת שבע | כוריאוגרפיה: אוהד נהרין | ריקוד: אייר אלעזרא, בילי בארי, עדי בלומנרייך, יעל בן-עזר, ירדן ברקת, גיא דוידסון, שון האו, מתן כהן, אדריאן ליפסון, ג׳יאני נוטרניקולה, ארי נקמורה, יוני (יונתן) סימון, דנאי פורת, איגור פטשנצ'וק, נייתן צ'יפס, לונדיווה קוזה | **המופע כולל עירום.

"ככה"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום חמישי, 9.5 בשעה 20:30; יום שבת, 25.5 בשעה 20:30.

מופע חדש ותוסס שנוצר מהחוויות הקולקטיביות של חברי הלהקה והכוריאוגרף אמיר קולבן, ומחדיר הומור וקלילות לשאלות העמוקות של החיים. המופע חורג מהגבולות המסורתיים של המחול, ויוצר שיחה דינאמית המשלבת שאלות כנות ומעוררות מחשבה עם קורטוב של הומור. המופע גם שוזר יחד את חייהם של רקדני הלהקה, התורמים ליצירה חוויות ורגשות משלהם, והופכים אותה ליצירה ייחודית ומשותפת. עולם שבו ריקוד, דרמה והומור משתלבים זה בזה כדי לחגוג את החוויה האנושית רבת הפנים.

להקת מחול קולבן דאנס | כוריאוגרפיה: אמיר קולבן | ריקוד: לורלין אנדרי, שחר כהן, מור בירגר, אבון סלילג'אן, דימה קומרוב, אלכסנדר קיסלבר, שרון כהן, הלנה שוקנכט.

"שאקטי"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום שבת, 11.5 בשעה 20:30.

כוח נשי ועוצמתי ביצירה המשלבת תיאטרון פיזי, מחול, אמנות וקרקס, ושואבת השראה מעולם ההגות והאמנות העשיר של התרבות ההינדואית. המילה ״שאקטי״ לקוחה מסנסקריט, ופירושה הוא 'הכוח המניע של הרוח'. היא מייצגת את הכוחות הדינמיים שזורמים ביקום כולו. האנרגיה שלה מניעה אותנו לפעולה, נותנת לנו את האומץ ליצור ולהגשים. התשוקה היא חלק פעיל בתוכה. זה הוא כוח מניע בחיים ומקור לכל שינוי והתפתחות. שאקטי נמצאת בתוך כל אחד ואחת מאיתנו. כל שעלינו לעשות זה  להתחבר אליה.

אריקה רינטוביץ׳ והמובמנט פרוג׳קט | כוריאוגרפיה וביצוע: אריקה רינטוביץ׳ | רקדניות יוצרות: אריקה רינטוביץ׳, אילנה שרה קלייר בלסן, קרן אלנקוה, איה דגני.     

"סופי"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום חמישי, 16.5 בשעה 21:00.

יצירה שנוצרה באזור הדמדומים שבו יש ואין מילים, יש צמא ורגעים מהפנטים של חיבור והכלה. כמו הירח, גם המעגל מתמלא ומתרוקן בכל פעם מחדש והמעגל הזה הוא רפטטיבי. הטבע האנושי אינו משתנה, מציאות מגוחכת של שיגעון גדלות ומיתוסים של גבורה וזיכרון, טקסי קינה ופולחן, אקסטזה ועונג, אש ותימרות עשן.

קבוצת מחול יעל שילר | כוריאוגרפיה: יעל שילר | ריקוד: יעל שילר, דיוויד פארקר, איילה מגריל, נאור וולקר, שון זילברשטיין, אנטולי שיינפלד.

"כניעה"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום שישי, 17.5 בשעה 14:00.

דואט נשים שמעורר היבטים של זהות מגדרית בתנועה ובפעולה הפרפורמטיבית. התמודדות עם אינטנסיביות, שימוש בקול והשתקתו, ביטויים של שליטה וכוח, כאשר מבני ההיטמעות של גוף בגוף, יחסי התמיכה, שותפות הגורל, ההישענות והתלות מקבלים משמעות ותוקף חדשים. זוהי יצירה תובענית לביצוע, ומתוך התובענות היא אוחזת באופטימיות, בשאיפה הבלתי פוסקת לסנכרון וחמלה כלפי האחר, שבתקופתנו משמעותם מהדהדת ביתר שאת. 

סטודיו אורה | כוריאוגרפיה: עדי בוטרוס | רקדנים-יוצרים: אבשלום לטוכה, ענת ועדיה, סתיו סטרוז׳ בוטרוס.

"אגם הברבורים"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום שבת, 18.5 בשעות 12:00 ו-14:00.

גרסה מקוצרת לילדים ולכל המשפחה. הפקת מקור לכוריאוגרפיה המוכרת של מריוס פטיפה ולב איבנוב, למוזיקת הבלט המפורסמת ביותר של פטר אילץ' צ'ייקובסקי – סיפור אהבה מופלא של אודט הברבורה וזיגפריד הנסיך על האגם הקסום.

להקת הבלט הישראלי.

"אמת עירומה"

איפה ומתי? תיאטרון תמונע, תל אביב – יום שבת, 18.5 בשעה 20:30; יום שלישי, 21.5 בשעה 20:30.

מופע מחול חברתי שנוצר בתקופת הקיטוב החברתי בישראל, קיבל טוויסט מפתיע אחרי האסון ודרך תנועה, שואל שאלות על לפני, במהלך ועל היום שאחרי, שאולי אנחנו רוצים לברוח מהן. "קצת לפני שש בבוקר,  בקרוב השמיים יבערו והאדמה תישמט מתחת לרגלינו. אוטוטו יתנקזו להם שנה או שנתיים או חמש של שכרון חושים וכוח, של פילוג ופלגנות, בקרוב ישבר לנו הלב, ואז נתאחד שוב, ונילחם. בקרוב נגלה אמת עירומה״.

להקת מחול יניב הופמן | כוריאוגרפיה: יניב הופמן | ריקוד: מעיין ברגר, תום זוהר, אלכס סקקון, הודיה מירו, נוי אוחנה,  ניצן נעים, אריאל בהלקר, טל מלמן, ירין יוסף, שקד תורג'מן, שרון פיינרו, מאיה סגל, תום אקשטיין.

"גרסת הבמאי"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום שני, 20.5 בשעה 20:30; יום שלישי, 21.5 בשעה 20:30.   

יצירה חדשה מבעבעת, מתוך רגעים אייקוניים שמתהווים מחדש בגרסת במאי מפתיעה וסוחפת. רמי באר קושר את העבר, ההווה והעתיד באמצעות פירוק מרכיבים ורצפים, פרשנות חדשה ונקודת מבט רעננה, המשנה את מי ואת מה שמתרחש סביבה.

להקת מחול קיבוצית | מאת: רמי באר | ריקוד: איליה ניקורוב, גרייס וורד, סו ג'ון קים, לאה בסודו-גרק, איילה איברמס, דנבר סקוט, הדר פינקלשטיין, אורין זבולון, עדן בקרמן, פרנצ'סקו קוואצ'יו, פרנסיסקו אנטונס קמארניירו, תומאסו זוקנייה, ניקולס גרלו, דביר לוי, אנתוניו סרפיגליו, לואיג'י סיויטרז, מיכל ואך, מריאנו קרלוצ'יו.

"כרמינה בורנה"

איפה ומתי? היכל אמנויות הבמה הרצליה –  יום רביעי, 22.5 בשעה 20:30; יום חמישי, 23.5 בשעה 20:30; יום שישי, 24.5 בשעה 13:00; יום שבת, 25.5 בשעות 16:00 ו-21:00.

פרשנות תוססת ועכשווית לקנטטה העלילתית שחיבר קרל אורף בשנים 1936-1935, המבוססת על 24 שירים מתוך קובץ של דברי שירה מימי הביניים בשם זה שעוסק בקשת רחבה של נושאים: הפכפכות הגורל והעושר, טבעם החמקמק, המתעתע של החיים, השמחה על שוב האביב ותענוגות השתייה, הזלילה, ההימורים והתאווה. במופע של להקת המחול קמע, נעים הרקדנים בהתאם להתפתחות המוזיקלית להתהוללות במשחקי חיזור, תשוקה וארוטיקה. מתוך הנשף עטור החשקים נחשפות מגוון דמויות על זהותן הייחודית. היצירה מגיעה בשיאה לפורקן של חופש, אהבה רוחנית וגשמית.

להקת מחול קמע | כוריאוגרפיה: תמיר גינץ.

"I carry, you hold"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום רביעי, 22.5 בשעה 20:00.

במרחב בלתי מתפשר של פעולות פיזיות, מערכת יחסים בין אישה לגבר, עוברת ניעור, ערבוב ובדיקה מחדש אין ניצחון או ההפסד. אין היררכיה בדואט הזה, חבר המושבעים רואה סיפור שובה לב של העצמה, שחרור ושוויון והקהל מוזמן לעקוב מקרוב אחר העלילה המוצגת בגלל ההתקדמות המתוחכמת של הקשר שנחשף.

סטודיו אורה | כוריאוגרפיה: אוליביה קורט מסה | ריקוד: אוליביה קורט מסה, יוחאי גינתון.

"GIRLS"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום חמישי, 23.5 בשעה 20:30.

הנטייה האנושית להכללת יתר היא שעומדת במרכז היצירה. חמש נשים באדום, על רצפה לבנה וצרה, חושפות עצמן לקלישאות עיקשות על נשיות. הקולות מתגברים כדי לרַצות, למחות, לפייס. המחוות מזעריות, פתייניות, כאילו יצאו מתוך קטלוג הפנטזיה הגברית. דומה שהנשים הן שניצבות באור הזרקורים, ועם זאת אין לטעות – הסכנה רובצת על כל מי שיושב בחשכה וצופה בהן.

להקת מחול רועי אסף | כוריאוגרפיה: רועי אסף | ריקוד: אלה איסמן-ליבר, ביאטריס לאריבה, נעמי בן דוד, רוני ארגמן, רוני מילטין.

"מלכת השלג"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום שישי, 24.5 בשעה 14:00.

תיאטרון מחול לכל המשפחה. סיפורם של קאי וגרדה – חברי ילדות ששד ממזרי ומלכת שלג קרה מפרידים ביניהם. גרדה מחליטה לצאת למסע הרפתקאות במטרה להציל את קאי ולהחזיר אותו הביתה. במהלך המסע המפרך היא פוגשת קסמים וכשפים, שודדים ומלאכים שמובילים אותה לארמונה של מלכת השלג, אי שם בצפון הרחוק, בו היא מוצאת את קאי. סיפור שעוסק בחברות אמיצה, אהבה, אומץ לב ונחישות שמתגברת על כל המכשולים בדרך.

להקת מחול קולבן דאנס | כוריאוגרפיה: אמיר קולבן | המלצת גיל: מגיל 3.

"אסיר ציון: טייק טו"

איפה ומתי? תיאטרון תמונע, תל אביב – יום ראשון, 26.5 בשעה 20:00; יום שני, 27.5 בשעה 20:00.

פרפורמנס דו-אישי לאזרח ולמדינה וניסיון להתמודדות עם המציאות לאחר "השבת השחורה". 1973 – לי פרלמן, ילד יהודי ממנהטן, נשאב אל תוך המפעל הציוני, שמוביל אותו להגר למדינת ישראל, להתנחל בקיבוץ הראל ובהמשך בתל אביב; 2023 – אחרי 50 שנות אהבה, כולל 40 שנות חיים בארץ, לי מוצא עצמו במשבר. מה הוא אמור לעשות עם הגילוי שאהובתו, הציונות, איך שלא ינסה לעטוף אותה, היא רוצחת סדרתית? זהו ניסיון מחודש להתמודד עם השינוי הגדול שקרה לנו כחברה ואיפה לי ואיפה נדב ואיפה כל אחת ואחד מהקהל בתוך התוהו ובוהו הזה? האם לי יחזור בו מיציאתו מהציונות והאם הוא עדיין מאמין באפשרות לשלום.

תיאטרון תמונע | מאת ובביצוע: לי פרלמן ונדב בושם | בימוי: נדב בושם.

"תהום רבה"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום שני, 27.5 בשעה 20:00; יום ראשון, 30.5 בשעה 20:00.

היצירה עוסקת בהיבטים הדואליים של מושג ה"תהום", ויונקת את השראתה מתפישת העולם האירידוסופית שרואה בסיפור המבול המקראי אנלוגיה למצבנו הקיומי בהווה, הן במובן של הכחדת הישן והן במובן של יצירת הראשית מן החדש. האנושות מתקשה ללדת את הנשמות האלוהיות באופן טבעי ונותרת חסרת אונים אל מול פגעי הטבע, האסונות, המגיפות והמלחמות הגובות מיליוני קורבנות מדי שנה. כדי לא להיכנס ל"כלא האנושי" בצורות שונות, בדימויים ובתעתועים, שוהה האדם לעתים בהתבודדות, בהקשבה וביצירת התקשרות לאמת העצמית. הוא משיל את מלבושיו הרברבניים והמתעתעים ועומד בענווה אל מול האמת הערומה של ההבנה המאוחרת. הבריות יכולות לאהוב אותו יותר או פחות אך אינן יכולות לשופטו. הוא אמיתי, נאמן לעצמו ומשול ללהבת נר נשמה. כך על ידי תיקון עצמו תורם האדם לאיזון הכלל.

להקת תיאטרון מחול ירושלים | כוריאוגרפיה: חנוך בן דרור | ריקוד: דינה גיבר, יוסי צרפתי, ענבר טנזר, ויולה גספרוטי, לאורה וולרוונס.

"קולנוע אמריקאי"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום שלישי, 28.5 בשעה 20:30.

היצירה מעלה בדרך ייחודית, מקורית ושנונה את חווית הצפייה בסרט קולנוע שמוקרן בשתי הצגות – בהצגה הראשונה מגיעות לקולנוע מריונטות המעבירות את חוויית הקולנוע מנקודת מבטו של מפעיל הבובות, ובהצגה השנייה מגיעים לסרט אנשים המהווים תרגום לדמות המריונטה.

כוריאוגרפיה וריקוד: נדין בומר.

Scroll to Top