דף הבית » כל הכתבות » אופנה » Jewish Style: פריטי אופנה בהשראת סמלים מהיהדות

Jewish Style: פריטי אופנה בהשראת סמלים מהיהדות

תכף יום כיפור ואם יש משהו שהכי מסמל בעיניי את יום כיפור זה הים הלבן של האנשים. בערב – מאות ילדים עם אופניים וביום שלמחרת המוני אנשים, דתיים וגם לא, לבושים לבן. כשהייתי קטנה, היינו מתארחים ביום כיפור בבית של סבא וסבתא שלי במושב. המושב הוא מושב דתי ואני זוכרת את הכביש הצר מתמלא בגברים עם טליטות לבנות עליהם.

התמונה הזו לא משם, אבל זו הרוח…

תאמינו לי, דתיים או לא. זה מראה מרשים! עובדה. מסתבר שלא רק אותי הרשים המראה הזה ומעצבים רבים מהעולם עיצבו במשך עשרות שנים, ועדיין מעצבים, פריטים בהשראת סמלי היהדות הבוהקים. ברשותכם אדלג על כל פריטי המגן דוד ואביא לכם כאן את המיוחדים בעיניי באמת.

אתחיל בהפקת האופנה שפורסמה במגזין MODA שכולה בהשראת הלבוש היהודי האורתודוקסי: ההפקה, שאת התמונה שלה אתם יכולים לראות למעלה, פורסמה בגיליון האביב של המגזין וכללה מאמר בנושא "האורתודוקס בהתפשטות" שעצבן לא מעט יהודים (אורתודוקסיים כמובן) בעולם כולו. בכל אופן, בעיניי, ההפקה מהממת!

ואחרי ההפקה – תראו את השכמיות ההורסות(!!) האלו, כולן בהשראת הטלית המקראית:

ואת שמלות החוף והבית האלו מבית המותג Lemlem:

ואם חשקה נפשכם להתעטף בטלית גם לאחר האמבטיה, תראו את המגבת הזו של מעצב הטקסטיל אנטוליאון:

נכון מושלמת?

ואחרי ששאבנו ניחוחות יהדות מהעולם – הנה כמה דברים בהשראת אותם הסמלים שתוכלו למצוא כאן בארץ:

ראשית, תראו את זר הבלונים המקסים הזה שעוצב על ידי 'זינגר בלונים' בניהולה של ציפי מור ובן זוגה. במקור הוא זר שמיועד לברי מצווה, אבל אם אתם בעניין של להכניס אווירה לבית, עם קצת הומור וכיף, זה מקסים בעיניי.

זינגר בלונים, 120 ש"ח ליחידה, 050-6794339

ותראו עוד משהו מדליק. בכלל מדליק, אבל רלוונטי גם לנושא הזה: מגנט ענקי למקרר שעוצב בהשראת ספריית ספרי קודש, שאפשר למצוא ב'ממגנטת' שבשנקין. המחיר נע בין 380-270 שקלים ואפשר לעשות כזה אפילו לדלת של ממ"ד ולדלת פלדלת. מהמם.

ממגנטת, שינקין 57, תל אביב

מפתיע, אבל כמעט ולא מצאתי מעצבים ישראלים שעיצבו משהו בהשראת טלית, תפילין או סמל יהודי אחר שהוא לא מגן דוד או חמסה. הנה השניים היחידים שמצאתי, שגם היו די בערך:

חולצה בהשראת בגדי הכהן הגדול שתוכלו למצוא ב"בית בנמל", והעגילים המקסימים האלו, של המעצבת רוית מהלל, בהשראת כתבי הקודש העתיקים שאפשר למצוא בבוטיק המעצבים בדיזינגוף סנטר:

נכון מעורר השראה?

Scroll to Top