דף הבית » כל הכתבות » אופנה » נעליים תיקים ואקססוריז » חיבוק דוב: הדובי שהפך למותג…

חיבוק דוב: הדובי שהפך למותג…

אני יודעת שבעבר כבר סיפרתי לכם על המותג הספרדי Tous שאחרי המון המון שנים הגיע סוף סוף לארץ. אבל בשבוע שעבר הוזמנתי לאירוע השקת המותג בביתו של השגריר הספרדי, וזה פשוט דורש התייחסות נוספת.

האירוע עצמו היה ערב מינגלינג בחצר ביתו של השגריר בהרצליה פיתוח וכלל כיבוד, אלכוהול והמון אנשים לבושים היטב. היו שם כמובן השגריר ואשתו וגם בעלי המותג שסיפרו איך הכל התחיל. מנקודת המבט שלהם, הכל נשמע מהפנט יותר ומלא תשוקה ואהבה למותג. לא פלא שהסמל המסחרי שלו הוא הדובי הקטן והמתוק שמסמל ילדותיות, חום ובטחון ומעלה בכל פעם מחדש חיוך על השפתיים.

ולמי שלא מכיר את ההיסטוריה של המותג אז אני אתמצת ואספר שהמותג החל את דרכו בשנת 1920, כשסאלוודור טואוס (מוכר לכם השם?) פתח חנות שעונים במרנזה, ברצלונה. בשנת 1960 נישא בנו של טואוס לרוזה אוריול ויחד ניהלו השניים את העסק המשפחתי.

הרעיון לפתח את המותג לתכשיטים היה שילוב של שניהם: הוא בפן העסקי והיא איך לא, בפן היצירתי. וכך, בשנת 1970 היוו היצירות המקוריות שלה כ-90% מכלל המוצרים בחנות.

ב-1985, יצרה רוזה את הדובי המפורסם, לאחר שבמהלך טיוליה בעולם מצאה כי דובי, יותר מכל, מסמל עבורה (כמו אצל כולנו כנראה) זיכרונות ילדות, שוקו חם עם עוגיות והמון כיף, חום ושמחה. הדמות נחלה הצלחה מסחררת ומאז ועד היום היא סמלה המסחרי ואייקון המותג.

בתחילת שנות ה-90, הצטרפו ארבעת בנותיהם של הזוג לעסק ובשנת 1996, בעקבות ההצלחה המסחררת של המותג בספרד, פתחה המשפחה את החנות הראשונה שלה מחוץ לספרד – ביפן!

בשנת 1997 עיצבה הדוכסית ממונטורו, אוגנייה מארטינז, קולקציה ראשונה החתומה על שמה והפכה בכך לשגרירתו הרשמית של המותג.

בשנת 2000 כבר הושקו עיצובי העור, האביזרים, הבשמים והשעונים ובשנת 2004 נפתחה החנות ה-200 של הרשת בניו יורק! נכון סיפור מקסים??

הנה כמה מהפריטים המקסימים, לצורך ההשראה:

החנות הראשונה של המותג בארץ נמצאת בקניון עזריאלי, בתקווה שיהיו עוד בקרוב… ממליצה לכם לבקר שם. בטוח תמצאו משהו שיעשה לכם טוב על הלב.

Scroll to Top