דף הבית » כל הכתבות » עוד כל מיני » חגים » פרויקט החג המרגש של רשת יוחננוף: תתרום 5,000 סלי מזון למשפחות נזקקות בכל רחבי הארץ

פרויקט החג המרגש של רשת יוחננוף: תתרום 5,000 סלי מזון למשפחות נזקקות בכל רחבי הארץ

אוטוטו פסח ושוב עולות לכותרות הידיעות הכה מעציבות על מספר המשפחות הגדול שלא יוכלו לחגוג את החג בשל מצבן הכלכלי. לא שמצבן הכלכלי חמור רק בפסח, אבל בחגים זה תמיד איכשהו הרבה יותר בולט וכואב – להם ולי.

עפ"י הדו"ח האחרון שפרסם המוסד לביטוח הלאומי – בשנת 2017 חיו בעוני 466,400 משפחות, שבהן 1,750,500 נפשות, ומתוכן 814,800 ילדים!

כמו בכל שנה יש לא מעט רשתות, עמותות ואנשים פרטיים שמתגייסים כדי לעזור לאותן משפחות – אם בתרומות, אם בארגון ארוחות חג ואם באלפי דרכים אחרות. זה מקסים ומרגש תמיד. וכל כך כל כך ישראלי…

אחת מהיוזמות המקסימות בעיניי היא היוזמה של רשת יוחננוף שהודיעה כי תתרום 5,000 סלי מזון למשפחות נזקקות בכל רחבי הארץ, אבל בנוסף לכך – תפתח מפעל תרומות שיעבוד במשך כל השנה ויוכל לסייע לאותן משפחות גם אחרי החג.

מפעל "משפחה אחת"

המיזם של רשת יוחננוף נקרא "מפעל 'משפחה אחת'" והוא בשת"פ עם מכינת "שובו אחים" שהוקמה לזכרם של שלושת הנערים שנרצחו ב-2014 (אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שער ז"ל) ומקדמת גם היא עשייה חברתית.

במסגרת הפרויקט תתרום כאמור הרשת 5,000 סלי מזון למשפחות לקראת הפסח. המוצרים ייארזו באמצעות מתנדבים מקרב הגרעין התורני והתלמידים במכינת שובו בנים בקריית משה ויחולקו על ידי מאות מתנדבים בשלוש נקודות שונות:

  • בין התאריכים 10-9.4 – חלוקה בדרום;
  • בין התאריכים 12-11.4 – חלוקה בצפון;
  • ובין התאריכים 15-14.4 – חלוקה באזור רחובות.
רשימת המוצרים שיכללו בכל סל שייתרם

חוץ מחלוקת סלי המזון לחג הפסח הקרוב, תחל הרשת במבצע ארוך הטווח שבמהלכו כל מי שרוכש יוכל לתרום כמה שיחפוץ לטובת המפעל, כך שהרשת תוכל להמשיך ולתרום לאורך השנה כולה.

חשוב לי להדגיש שחלוקת 5,000 סלי המזון לפסח אינה מותנית בתרומות של הצרכנים, אלא תרומה מטעם הרשת. הכספים שייתרמו בסניפים הם לטובת תרומות עתידיות!

פרויקט מקסים. ותזכרו – כל שקל עוזר… מאחלת לכולנו שנהיה תמיד בצד הנותן, והלוואי שלא נזדקק יותר למיזמים כאלה.

Scroll to Top