דף הבית » כל הכתבות » תרבות » קולנוע » סרט הקולנוע "הקרודים": הפחד משינוי 

סרט הקולנוע "הקרודים": הפחד משינוי 

מהבחירות האחרונות הבנתי שאנשים כאן מפחדים משיוני. הם מאוד רוצים אותו, לא טוב להם במקום שבו הם נמצאים, אבל הם מפחדים לעשות ולו צעד אחד כדי לגרום לו. מפחדים, כי מה שיודעים לא יכול להזיק, כי הרבה יותר קל להתמודד עם המוכר מאשר לקחת סיכון וללכת עם המשהו שיש בו המון הבטחה, אבל לא יודעים מה יהיה איתו. הפחד מהלא מוכר. מוכר לכם?

זה בדיוק המסר של סרט הילדים החדש "הקרודים" שעלה לאחרונה בבתי הקולנוע.

הסרט, חוזר המון המון אחורה בזמן, אל תקופת האדם הקדמון ומגולל את סיפורה של משפחת "קרוד" – אבא, אימא, סבתא, אח ושתי אחיות שהצליחו לשוד ולהישאר בחיים, למרות כל הסכנות האורבות להם, בעיקר בזכות כלליו הנוקשים של אביהם החזק והדואג.

אבל להיפ, הילדה הג'ינג'ית הבוגרת נמאס. נמאס לה "לחיות, אבל לא להיות חיה". נמאס לה להסתגר רוב שעות היום במערה ויצר הסקרנות שלה גובר עליה. באחד הלילות, היא מתחמקת מהמערה והולכת בעקבות הסקרנות שלה.

היא מגלה את האש ופוגשת ילד קטן שפותח בפניה עולם ומלואו שכלל לא ידעה שקיים. אביה המודאג מעניש אותה על שהפרה את הכללים, אבל כשמתגשמת הנבואה של הזר שפגשה והאדמה רועדת והורסת להם את הבית המוכר, נאלצת המשפחה כולה, ובעיקר אביה, להתחיל מחדש במקום זר ולא מוכר ולסמוך על גיא, הזר המוחלט ושובר החוקים.

זה סרט מקסים שמצד אחד מספר את סיפורה ההיסטורי של האנושות ונותן הצצה לאדם הקדמון ומנהגיו הקדומים, כשהוא מלווה בהמון הומור וקטעים מוגזמים (כמו השלכת אנשים באוויר), אבל למי שמשכיל לראות מעבר, מעביר מסר חשוב על הפחד משינויים ומה שמרוויחים כשמתגברים על הפחד הזה ונותנים סיכוי לבלתי מוכר.

ממליצה גם לבוגרים שבינינו..

Scroll to Top