דף הבית » כל הכתבות » עוד כל מיני » יוזמות עם ערך » למכירה – מדליית זהב, יד ראשונה מאלוף עולם

למכירה – מדליית זהב, יד ראשונה מאלוף עולם

באופן כמעט סוריאליסטי, בשבת השחורה של ה-7.10.23, השתתף ארטיום דולגופיאט, האלוף האולימפי שלנו מטוקיו 2020 באליפות העולם וגם זכה במדליית הזהב ובתואר הנכסף "אלוף העולם". דולגופיאט, ששמע משם את החדשות הנוראיות של מה שמתחולל כאן, התעקש לעלות על הפודיום כשהוא עטוף בדגל ישראל שעליו סרטים שחורים והקדיש את ההישג ההיסטורי למדינת ישראל ולתושבי העוטף.

מאז אותו יום שחור ונורא, הוא התלבט עם עצמו רבות וחיפש דרך שבה יוכל לסייע באופן משמעותי ליישובי העוטף, בנוסף למעורבותו בפעילות קהילתית ובמפגשים ישירים עם משפחות של מפונים. לאחר שבחן אפשרויות שונות, החליט להעמיד את המדליה היוקרתית בעלת הערך הסנטימנטלי למכירה פומבית, שכל הכנסותיה יועברו לסיוע עבור יישובי העוטף באמצעות עמותת קרן שורש.

"מה שווה אלוף עולם אם המדינה שלי כואבת? עבורי, מדינת ישראל במקום הראשון" (ארטיום דולגופיאט)

המכירה הפומבית שבה תוצע מדליית הזהב של ארטיום דולגופיאט מאליפות העולם 2023, תתקיים ביום ראשון ה-7 בינואר בשעה 21:00. הסכום ההתחלתי לרכישת המדליה עומד על $100,000 (מאה אלף דולרים).

הכסף מהמכירה יועבר במלואו לקרן שורש המתמקדת בעזרה מיידית לנפגעי מתקפת הטרור של השביעי באוקטובר שזקוקים לסיוע מידי בשמירה על חייהם, בדגש על תושבי כיסופים, ניר עוז, כפר עזה, משמר הנגב, בארי ושדרות.

ארטיום דולגופיאט: "אני נפרד מהמדליה בלי כאב אבל עם הרבה רגש. זאת מדליית יקרה. מדליה שהhיתה כל החלומות שלי, מדליה שהיא שיא השאיפות שלי אחרי המדליה האולימפית. אבל היום אני יודע שיש משהו חשוב אפילו יותר מזה, אני יודע שמעל הכל, חשובה החברה הישראלית. אני לא אשקר, זה לא קל לי, אבל אני מרגיש שבאמצעות המכירה הפומבית של המדליה, אוכל להעניק באמת, למדינה שהעניקה לי כל כך הרבה".

גולדן בוי אמיתי!

המכירה תתבצע באמצעות בית המכירות הפומביות פעם שלישית. אתר המכירה

Scroll to Top