דף הבית » כל הכתבות » כושר וספורט » אופנת ספורט » העולם התחתון של עולם הכושר והספורט

העולם התחתון של עולם הכושר והספורט

כשמדברים על אופנת ספורט, מדברים לרוב על צבעוניות, בדים מנדפי זיעה, וטכניקות שונות של עיצובים, מחטבים וכו'. אני רוצה לדבר איתכם דווקא על העולם התחתון של עולם הכושר והספורט. כן כן – חזיות ותחתונים!

במשך שנים לא הייתי מודעת לחשיבות שיש להלבשה תחתונה ייעודית לספורט. רק עם הזמן ועם הקריאה וההאזנה הבנתי שאולי יש כאן משהו ויצאתי לחקור קצת עבורכם והפעם גם שאלתי מומחים בתחום.

אני רוצה להתחיל בחזיות הספורט:

צחי כהן, מנהל מותג מיזונו – חברת אטלנטיס פרו, הסביר לי שחזה שלא נתמך בצורה טובה יוצר בזמן ריצה או פעילות אירובית אחרת, תנודות בשדיים שיכולות ליצור עם הזמן קרעים בשד. עוד הסביר לי צחי, כי חזיית ספורט נכונה מספקת החזקה נכונה של פלג גוף עליון ומפחיתה את התזוזה באזור החזה ובכך מורידה עומסים מיותרים מחגורת הכתפיים והגב.

חזיית ספורט של מיזונו. נוחה על הגוף, נעימה, תומכת וחזקה

ומה עם חזיות רגילות, תומכות וטובות? שאלתי. יעל פדרו, מתאמת האופנה בספידו הסבירה לי כי לחזיית הספורט לעומת החזייה הרגילה יש שטח פנים רחב יותר ורצועות עבות יותר. מבנה זה של החזייה משטח את החזה ולא מבליט אותו כמו שקורה בגזרה של חזייה רגילה, מה שמאפשר להחזיק את החזה במקום עם כמה שפחות תזוזה.

חזיית ספורט של ספידו. מחשוף וי שמוסיף סקסיות, אהבתי את הפס הצבעוני שהופך אותה לאביזר אופנתי משל עצמה. היא נוחה, חזקה ונעימה.

אז השתכנעתי, חשוב ללבוש חזיית ספורט, כמעט כמו (אולי אפילו ממש כמו) שחשוב לנעול נעלי ספורט. אבל איך בוחרים?

מסיבוביי בחנויות השונות יש המון המון סוגים של חזיות ספורט והמון כאלו שנתקלתי בהם מתבלבלים בין גוזייה לחזיית ספורט. צחי הסביר לי, שמה שחשוב בחזיית ספורט הוא שתהיה לה תמיכה טובה לחזה. הרבה פעמים שווה להגדיל את הקאפ, ולא את ההיקף, כדי להגיע לתמיכה טובה בלי שהחזייה תהיה רפויה. החזייה צריכה להחזיק את החזה בצורה טובה מבלי שיזוז.

מומלץ בזמן המדידה לעשות כמה תנועות ספורט כדי לבדוק את התמיכה שלה. אל תזלזלו בזה, זה חשוב בתווך הרחוק. חוץ מזה שהתבוננות בחדר כושר על כל המהממות בחזיות ספורט יוסיפו לכם חשק להתאמן.

ואם מדברים על חזיות, אז עוד מהו שלאחרונה התוודעתי אליו – תחתונים ייעודיים לספורט (או לטיולים, שזה די דומה מבחינת האפקט) תוצרת "Exofficio" של רשת "למטייל".

תחתוני ספורט של Exofficio. לא מזיעים, נעימים על הגוף, לא עושים סימן, יפים ונוחים בטירוף. אני מכורה!

רוב התחתונים ה"רגילים" היום עשויים מכותנה, שאמנם נעימה לעור, אך הבד נשאר לח ורטוב הרבה זמן ומשמשים בית גידול חם ומפנק לבקטריות. התחתונים האלו עשויים בד אנטי-בקטריאלי בטכנולוגיה ייחודית, שיודע לשמור על העור יבש יותר הן בשימוש יומיומי והן בפעילויות אינטנסיביות כמו ספורט, לאו דווקא בטיולים.

הם נעימים על הגוף ויש אותם בכל הגזרות והצבעים. הם אלסטיים ומאוד מאוד נוחים גם ביום יום ובייחוד בפעילות ספורטיבית. אני ניסיתי אותם בקיקבוקס (ומזיעים שם מלא, תאמינו לי) והתחושה הייתה באמת נוחה ונעימה.

אז אם אתם כבר משקיעים בכושר גופני, כבר עושים משהו למען הגוף שלכם – עשו את זה נכון. תשמרו על עצמכם ואל תקלו ראש בדברים שנראים לכאורה שוליים, אבל בתווך הרחוק עלולים לגרום לכם נזק בלתי הפיך שלא ניתן יהיה לתקן (ואז מה עשינו בכל זה?)

Scroll to Top