דף הבית » כל הכתבות » תרבות » ספרים » בורחת: 5 ספרים שישכיחו מכם את טרדות היומיום

בורחת: 5 ספרים שישכיחו מכם את טרדות היומיום

התקופה האחרונה היתה עבורי תקופה לא פשוטה רגשת, עם המון החלטות גורליות שהייתי צריכה לקבל שנשאו איתן פחדים, חששות, מתח, שמחה, עצב, אושר ובליל שלם של רגשות. בתקופות כאלו, הכי בא לי לברוח. לכבות את השלטר של המחשבות בראש ולתת למוח לנוח. זה לצערי בלתי אפשרי כמובן (ולא, סמים ואלכוהול הם לא אופציה…), אז אני בורחת לספרים.

בהתחלה זה קשה. אני מודה. לוקח לי המון זמן להצליח להתרכז. גם ככה יש לי הפרעות קשב וריכוז חמורות, ותוסיפו על זה את כל מה שמסביב והרי לכם מתכון בטוח לחוסר יכולת ריכוז במשך יותר מדקה רצופה. אבל אני מכריחה את עצמי ובסוף, זה עובד. אט אט אני מצליחה לנתב את הריכוז לעליות הספרים, להזדהות עם הדמויות בהם ולמצוא בגיבורי העלילה קווים מקבילים לשלי.

אני אוהבת ספרים, תמיד אהבתי. אולי תמיד מצאתי בהם את מקום המפלט שלי. הפרטי שלי. אולי ספרים הם השאלטר היחיד למחשבות… ואחרי כל ההקדמה הזו – הנה כמה ספרים שנגעו בי בתקופה הזו:

"מוצפן בשלג" של מאיר נחשון (הוצאת 'אופיר ביכורים')

רומן הרפתקאות שעלילתו נמתחת לאורך עשורים רבים, החל משנת 965 ועד מלחמת העולם השנייה. גיבורי הספר הם שני אחים שטרם הוצאתם להורג החביאו אוצר יהודי קדוש. משם מסתעפת העלילה במקביל אצל ארבע משפחות שונות שכמובן קשר גורלי אחד מחבר ביניהם.

"כל הזלמן בשושי" של זלמן וינדר שושי וטל מאור (הוצאת 'אופיר ביכורים')

אוטוביוגרפיה חשופה ומרתקת (סיימתי לקרוא אותו ביום!) על חייו של זלמן שושי. מי שגם אני גדלתי על דמות ה"זונה הקוקסינלית" שהיה. שסקרן אותי מאז שהייתי ילדה קטנה וכשבגרתי, העציב אותי מאוד לראות לאן הגיע ובעיקר – להבין למה.

הספר חושפני, מדוייק ואמיתי ומעבר לדמעות שחנקו את גרוני ולא הפסיקו כשקראתי את הספר, זהו ספר עוצמתי, רגיש ומצמרר! בספר משולבים "סיפורוטונים" שהם סרטוני וידאו קצרים בהם ניתן לצפות על ידי סריקת ברקוד (QR) וזה בהחלט מעצים את החוויה…

"אל נקמות הופיע" של רונן ליבוביץ (הוצאת 'אופיר ביכורים')

ספר אקשן שמזכיר קצת את עלילות סרטי האקשן של ג'יימס בונד. הפעלים ניאו נאצים משתלטים על מערכת צבאית מתוכחמת של ארצות הברית ומאיימים להשמיד את מדינת ישראל. מכאן הכל עניין של החלטות מדיניות, צבאיות וכמובן, מרדף כנגד הזמן. אם לא הייתי יודעת שזה ספר, הייתי לגמרי בטוחה שמדובר בסרט אקשן מהזן המשובח (מי מרים את הכפפה לתסריט??)

"טיול שורשים" של איגור איבניצקי (הוצאת 'אוריון')

אוסף של סיפורים קצרים ומשעשעים, שבסבטאקסט שלהם מסתתרות המון חוויות מחייו כעולה חדש של המחבר. הגיבור הוא דמות משעשעת וחולמנית ויש כמה מהסיפורים שממש שיעשעו אותי, דווקא בתור ילידת הארץ.

"השמיים של ליאולה" של ד"ר יפעת נבו (הוצאת 'אוריון')

ספר מקסים מקסים על ילדה שנולדה לאם שלא ממש רצתה בה. המציאות הרגשית הלא פשוטה אליה נולדה, גורמת לה לבנות עולם משלה בו הכל קורה כמו שצריך. היא מספחת אליה את אלוהים ומנהלת איתו שיחות כנות, מנקודת מבט תמימה של ילדה, על החיים, הבחירות של בני האדם וההשלכות שלהם. יפה ומעורר מחשבה.

בריחה נעימה 🙂

Scroll to Top