דף הבית » כל הכתבות » תרבות » ספרים » 5 ספרי ילדים לסוף השבוע

5 ספרי ילדים לסוף השבוע

סוף שבוע אביבי נוסף בפתח ואם יש משהו שהוא בעיניי הדבר הכי כייפי בעולם, זה לקחת את עומר שלי ולצאת לאיזה פארק או יער עם שמיכה, נשנושים וספר! ככה – לשכב על הדשא, "להתחרדן" בשמש המלטפת, לקרוא ולהיות יחד. אז רגע לפני מחר – הנה סקירה של כמה ספרי ילדים חדשים:

"סיפור על איש ארוך מאוד", מאת: חבצלת ליטוין (הוצאת סטימצקי)

סיפור משעשע עם מסר חשוב מאוד על קבלה ודימוי עצמי.
הסיפור הוא על איש גבוה במיוחד שכל מה שהוא רצה זה לראות את קצות האצבעות של עצמו, אבל כל מה שהוא ניסה לא עבד… תוך כדי חיפוש הוא מתייעץ עם העוברים והשבים ושומע מהם בעיקר על הבעיה וקצת פחות על הפתרון. הוא כמעט מתייאש אבל אז מצליח לראות את הצד החיובי ולהפיק ממנו את המיטב.

"החתול שלמה רוצה לאכול", מאת: יעל מנור (הוצאת סטימצקי)

שלושה סיפורים מתוקים על הקשר בין חתולים ועכברים כמשל לבני האדם. המסר של כל הסיפורים בולט מאוד ומדגיש את העובדה ש"לפעמים האויב הוא בעצם חבר שרוצה נשיקה" (כמו שאומר עברי לידר) ושלפעמים אנחנו כ"כ מקובעים ב"תפקיד חיינו" ודווקא כשבא פתאום מישהו, שאמור להיות הצד החלש, והוא זה שמתעלם מהפחד ומגיש לנו יד – זה מה שעושה את כל ההבדל. מקסים!

"היום המצונן של מרחשוון", מאת: הילית בלום (הוצאת כנרת, זמורה-ביתן)

סיפר משעשע מאוד על מרחשון המצונן ושוש חברתו הטובה שבאה לבקר אותו ולספר לו סיפור שיעודד את רוחו. מה שהכי מקסים בספר הוא השימוש ב"שפת הצינון" או ב"שפד הצידוד" אם לדייק… השפה הזו מלווה את מרחשון לאורך כל הספר והופכת את הקריאה למוחשית ומשעשעת – נראה אתכם לא מתבלבלים 🙂

"אולי יבוא סנאי", מאת: אבירמה גולן (הוצאת כנרת, זמורה-ביתן)

סיפור מתוק על אלה – ילדה חמודה שחולמת לפגוש סנאי אמיתי. בכל יום היא לוקחת איתה אוכל בשביל הסנאי "רק ליתר ביטחון" ובכל יום מתווסף משהו נוסף לסל, כדי לתת לכל החיות האחרות שהיא פוגשת בדרך. אם היא באמת פגשה סנאי בסוף? תגלו לבד…

"המוצץ של אבא", מאת גל לברטוב (הוצאת קוראים)

רעיון נחמד, אם כי חלקים ממנו (ובעיקר הסוף שלו) קצת הרגיזו אותי… מיכל בת 3 כבר וההורים שלה מנסים לגמול אותה מהמוצץ, בעוד היא ואמא שלה מנסות לגמול את אבאב של מיכל מהסיגריות. יום אחד הם מחליטים להתחלף – אבא יהיה עם מוצץ ומיכל עם הסיגריות (!). אחרי שלושה ימים זה עובד ומיכל לא צריכה יותר את המוצץ ואפילו אבא מחליט לזרוק את הסיגריות לפח.

אבל אז… המשפט האחרון של הספר הוא "זו היתה האחרונה, הוא מתנצל בלחישה… ומיד לוקח סיגריה חדשה" – שזה כאמור עצבן אותי, כי זה גם מלמד את הילדים שההורים משקרים ומסתירים מהם (שלא לדבר על כוח רצון, בריאות וכו') וגם בעיניי לפחות – מעביר את המסר שסיגריות זה כ"כ טוב שאי אפשר להפסיק איתן. בקיצור – חבל!

Scroll to Top