דף הבית » כל הכתבות » תרבות » מוזיקה » ברחובות הריקים: ראיון אישי עם הזמר והיוצר אסף גד חנון

ברחובות הריקים: ראיון אישי עם הזמר והיוצר אסף גד חנון

את אסף גד חנון אתם בטח זוכרים מהעונה השנייה של "The Voice". הוא הגיע אז כמעט כמעט לסוף וכבר אז סימנתי אותו כאחד המוכשרים וקיוויתי שהוא ימשיך עם הכישרון שלו גם אחרי התוכנית ויוציא סינגלים שכיף לשמוע, דיסקים שכיף לקנות והופעות שכיף להיות בהן. ואכן כך קרה…

ממש בימים אלו שחרר גד חנון את הסינגל "ברחובות הריקים"

יציאת הסינגל החדש הייתה הזדמנות נהדרת בשבילי לשבת איתו לקפה ולשמוע על העבר, הסינגל, ההווה והחלומות. ראיון אישי.

אתחיל דווקא מהעתיד – לאסף אין שום כוונה להיעלם. הוא כאן כדי להישאר ובגדול! מאז התוכנית הוא מפתח את עצמו בתחום המוזיקה. הוא מופיע, כותב, יוצר, מלחין וכמובן – שר! הוא עובד עם עמרי אגמון, הגיטריסט של היהודים. הם מכירים כבר המון שנים ואפילו הייתה להם יחד להקה בשם "סנדי", שם הם היו אלו שכתבו והלחינו. שירים בסגנון רוק-פופ של שנות ה-80.

ועכשיו נחזור להתחלה

מאז ומתמיד אסף התחבר למוזיקה. כבר כילד בן 13 הוא זוכר שהיה מנגן בחדר. אמו ז"ל, הייתה עוברת ליד החדר, פותחת את הדלת זורקת לו "אסף, אתה מבוזבז" וממשיכה בדרכה. הוריו היו אלו שקנו לו את הגיטרה הראשונה, שלחו אותו ללמוד נגינה וגידלו אותו על מוזיקה של הדפש מוד, סיימון וגורפינקל, מוסיקה קלאסית של מוצרט ובאך ועוד סגנונות שונים.

עם השנים ושיעורי הגיטרה הבין שהוא יכול לנגן, אבל זה לא מספיק לו והגיע הזמן ליצור. בגיל 15 כבר הקים את הלהקה הראשונה שלו שנקראה "הלהקה המאה ה 21", שאף זכתה להופיע במסיבת הסיום הבית ספרית.

הוא דווקא זוכר את הרגע שבו הבין שמוזיקה זה מה שהוא נולד לעשות. "היה זה לאחר מופע בבארבי, שם ביצעתי שיר שלי בשם 'שירלי'. ירדתי מהבמה וכולם אמרו לי להפיק ולהקליט אותו. וזה מה שעשיתי. לקחתי את עמרי אגמון לאולפן ויחד עם הלהקה הקלטנו את שירלי, שיצא מדהים בעיניי".

כבר אז הבין אסף את הכוח שבשיווק נכון. כשיצא הסינגל "שירלי", לפני 4 שנים, הוא יצר קשר בפייסבוק עם מלא נשים שונות בשם שירלי. במשך שלושה חודשים הוא ריכז אותן וכולן משתתפות בקליפ.

כשהסינגל יצא והתחיל להישמע בתחנות הרדיו, הבין אסף שזהו. זה המקום שלו וכאן הוא צריך להיות. מאז הוא יוצר. "The Voice" הייתה מבחינתו רעידת אדמה חיובית. לפני התוכנית הוא ניגש לאודישנים של "כוכב נולד" 2, 4 ו-10 ובכולם הגיע ממש עד לשלבים האחרונים, אבל לא הצליח להיכנס לנבחרת.

"בדיעבד הפלטפורמה הזו פשוט לא הייתה שייכת לי", הוא אומר לי. "המקום שבאמת נתן לי את המקום והבמה להיות אסף גד חנון, כמו שאסף גד חנון צריך להיות, היא ה 'The Voice'. עד היום כשאני פוגש את פיטר רוט, המנהל האמנותי של התוכנית, אני מקבל חיבוק חם ואוהב לחלק היצירתי שבי.

גם לימים, לאחר שהסתיימה התוכנית הקשר בינינו והחום הזה נשאר. מה שאני לא רואה איך היה קורה עם טמירה ירדני, שכבודה במקומה מונח. היא מחפשת דברים אחרים ממני. אני מחפש אמנות שלא מסתכלת מהחוצה פנימה, אלא להפך וזה ההבדל."

שלומי ויובל, אגב, שהיו המנטורים שלו בתוכנית עדיין בקשר. מייעצים, מכוונים. מורי דרך.

לפני 12 שנים חלתה אמו בסרטן השד שהלך ובא. לפני תחילת התוכנית הודיעו למשפחה שלאמא יש סרטן בכבד. היא הגיעה לצילומי הבליינד אודישן וקפצה מאושר.

"חודשיים אחרי שהיא צעקה בתוכנית שהגשמתי לה את החלום, היא המשיכה הלאה ונפרדה מאיתנו", הוא נזכר. "המצב שלה התדרדר ככל שהתוכנית המשיכה, ואני המשכתי שם. זו הייתה תקופה בה עברתי מהמקומות המשמחים ביותר שבו אומרים לי שעברתי עוד שלב ואני נשאר בתמונה, חזרה אליה הביתה למקום הכי נמוך של לאבד את אמא."

היא טופלה בבית והיום שבו אושפזה ולא יכלה להגיע לתוכנית היה היום בו ביצע את Allewys on my mind.

הוא שר, אבל הראש שלו היה בבית. הוא אמנם נשאר בתוכנית באותו יום ובתוכנית אחר כך, כששר את "סופרסטאר" של אביב גפן הודח.

הוא רואה בזה השגחה עליונה כי זה היה בעצם היום בו כולם הבינו שלאמא נותרו ימים ספורים. השידור שאחרי ההדחה היה היום בה צפתה בתוכנית המשפחה הצמודה יחד איתה, ותוך כדי תוכנית היו אלו נשימותיה האחרונות. "זה היה המקום שחתם לי את החוויה הזו שכוללת שמחה ענקית לצד הבנה שהכל זמני. הבנתי שקיבלתי מתנה ואני צריך לקחת אותה ולעשות איתה את הכי טוב שאני יכול".

שלושה חודשים לאחר פטירת אימו הוא הקדיש לה מופע בזאפה. בהופעות הוא לוקח את השיר Allweys on my mind ומקרין קטע שצולם באחת הפעמים בבית, בו היא בירכה אותו בתפילת הדרך, על רקע המוזיקה שלו.

הסינגל שמשוחרר בימים אלו לרדיו נקרא כאמור "ברחובות הריקים".

השיר נכתב במשך למעלה מ-10 שנים, אבל היה צריך זמן "להתבשל" ועכשיו הוא הופק וכאמור מופץ. בבית השני יש משפט שאומר "גם אלוהים מחכה איתנו למשיח, בעולם שלך את אדם שמח". בטקסט המקורי נאמר "גם אלוהים מחכה עם ישו למשיח ובעולם שלך אין אדם שמח".

"אחרי שאמא נפטרה עשיתי המון רגעים חושבים ובשורה התחתונה אמא הייתה בן אדם מאוד שמח", הוא מסביר. "היא תמיד עודדה אנשים והראתה לעולם מה זה לחיות מתוך שמחה. המשפט "בעולם שלך את אדם שמח" מסכם את כל זה".

תקשיבו לסינגל (שתפו אותי מה דעתכם), לכו להופעה ותשתפו. פרגון לאמנים צעירים ומוכשרים, אף פעם לא הזיק…

Scroll to Top