שעון לאוהבי הים

אי אפשר לומר שאני בן אדם של ים. אני לא גולשת, אין לי יאכטה או חסקה ובפעם האחרונה שנהגתי על אופנוע ים, כמעט מתתי מפחד…

אבל בפאפוס, כשענדתי לראשונה את שעון ה-BABY-G החדש של CASIO, לא יכולתי שלא להבין את היתרונות הרבים שיש לו עבור כל אותם אנשי ים: גולשים, שייטים, רב חובלים, או פיראטים, שלבטח יספרו לכם באריכות על המשמעות שיש לגאות ולשפל עבורם, ועל הצרכים השונים שיש להם כשהם נמצאים בלב ים.

אז מה כל כך מיוחד בשעון הזה?

חוץ מזה שהוא יפה ועדין, יש בו כאמור המון פרמטרים פרקטיים מאוד במיוחד עבור אנשי הים: חיישן פנימי שמודד את הטמפרטורה, סטופר, שעון מעורר שכולל גם אופציה של צפצוף בכל שעה עגולה, תאריך אוטומטי מלא (כולל שנה מעוברת), פונקציית שעון שמראה את השעה ב-48 ערים ראשיות ברחבי העולם והפונקציה הכי שווה בעיניי – מדד גאות ושפל!

על אופנוע ים בפאפוס

מה כל כך מגניב במדד גאות ושפל?

בישראל, אין ממש הבדל בין הגאות והשפל (כחצי מטר בלבד), אבל במקומות רבים בעולם יש הבדל משמעותי שיכול להגיע גם עד לשמונה מטרים, מה שכמובן משפיע על כמות המים במרינות ויוצר זרמים חזקים. אנשי הים במקומות האלה נאלצים לערוך חישובים מסובכים לפני שהם יוצאים לים ואני כאן כדי לעזור להם 😉

ב-BABY-G יש למעשה 2 פונקציות שקשורות לגאות ולשפל: (1) מחוג אנלוגי שמראה את מצב המים בזמן הנתון (על פי מיקום ומצב הירח). (2) גרף דיגיטלי שמציג את מצב המים ב-24 השעות הקרובות, שאותו ניתן להפעיל באמצעות לחיצה על הכפתור הצדדי השמאלי התחתון (כפתור ה-MODE).

מד גאות ושפל

חוץ מזה יש לו כמובן תאורה פנימית, הוא עמיד בפני זעזועים, עמיד במים (עד 10BAR) ויש לו אפילו אופציה שמאפשרת להשתיק לחלוטין את הצלילים, מה שהופך אותו מעולה גם עבור אנשי חיל הים.

נכון שהוא מגניב??

Scroll to Top