דף הבית » כל הכתבות » תיירות » אטרקציות » בילוי זוגי אצל קרינה

בילוי זוגי אצל קרינה

אחרי שסיפרתי לכם על הטיול הצפוני של עומר ושלי לעין זיוון ולחרמון. אם הייתם טובים וקראתם הכל, אתם בטח מצפים שאספר לכם על סדנת השוקולד בדה קרינה.

אז קודם כל כמה מילים על דה קרינה: דה קרינה הוא מפעל שוקולד קטן, שעובר במשפחה של (ניחשתם נכון) קרינה, כבר שלושה דורות וממוקם בקיבוץ עין זיוון. כל השוקולדים נעשים בעבודת יד וכבר בכניסה ניתן להתרשם מאמנות בשוקולד שמשאירה את הפה פעור ומאיימת לחסל את הסוללות במצלמה.

לדה קרינה הגענו בבוקר, לאחר ארוחת הבוקר (מה שלא מנע משנינו לחסל שוקולדים כאילו הסורים תוקפים). הסיור נפתח לאחר שהצליחו להזיז אותנו מכל פסלי השוקולד המוצבים במקום, בהקרנת סרטון על תולדות השוקולד, ההיסטוריה שלו וכמובן – שושלת דה קרינה!

אחרי שלמדנו כי השוקולד הראשון יוצר בכלל בספרד ורק לאחר שנים, בשל הכלה הצרפתייה של הנסיך (אוח נשים נשים), התגלה סוד הכנתו לצרפת ומשם לכל אירופה ועוד כמה עובדות מעניינות על שוקולד, נכנסנו לסיור במפעל.

אני אומרת מפעל, אבל זה קטן ואינטימי. אנחנו (הקהל) עומד מאחורי זכוכית וניתן לראות ולשמוע את כל מה שקורה – ראינו תהליך טמפרור, תהליך בחישת שוקולד ואפילו – בשידור חי הוכנה לנו מקופלת. (אסור היה לצלם שם, אז תצטרכו ללכת ולראות בעצמכם).

עומר, שעדיין היה נרגש מרעיון החרמון, התלהב ללא הפסקה מהפרלינים שעוצבו בהשראת ההר וכיפתם נטבלה בשוקולד לבן, שהקנה להם מראה מושלג. להפצרותיו, אפילו הראו לנו איך עושים את מראה השלג.

לאחר ההסברים, ההדגמות והסיור ולאחר שריח השוקולד כבר פרט על כל בלוטה אפשרית, עברנו לחדר הטעימות. שם הונח לפנינו מגש עם המון סוגי שוקולד והמטרה – לטעום!

לאחר "הסיור הרשמי" עברנו אל חדר הסדנאות. שם קיבלנו מגש ובו נייר פרגמנט רבוע וכדורי גנאש. על השולחן הונחו בקבוקי שוקולד מריר, שוקולד לבן וריבת חלב וקעריות ובהן סוכריות צבעוניות, אגוזים, קוקוס, שברי מקופלת ושאר הפתעות.

לאחר הסבר קצר של מה צריך לעשות (מה שרוצים), ניגשנו למלאכת היצירה.

כשסיימנו, הוכנסו המגשיות להתקשות במקרר ובינתיים, התיישבנו לנו בבית הקפה והתפנקנו על כוס שוקו מקופלת חם עבורו וקפה עם שוקולד עבורי, וכמובן – מגש עם פרלינים מכל מיני סוגים ומינים.

אפילו "החרמון" היה שם והסב אושר רב (או שזה היה הסוכר בשלב הזה) לקטן.

זו חוויה מקסימה וטעימה לקטנים וגם לגדולים. השוקולד איכותי ועשיר בטעמיו, הסדנאות נעימות, חווייתיות וטעימות אף הן (כבר ציינתי שטעמנו קצת שוקולד באותו הבוקר?) ואם אתם מבקרים או מטיילים בצפון – אל תפספסו את זה. שווה כל שנייה!

יצאנו משם עמוסי כל טוב, כולל מגשי השוקולדים שהכנו, מחוייכים, מלאי אנרגיה (איך לא?) ומלאי טעם מתוק בפה.

Scroll to Top