דף הבית » כל הכתבות » כושר וספורט » אימוני כושר » מכת חשמל: אימון כושר עם פולסים חשמליים

מכת חשמל: אימון כושר עם פולסים חשמליים

נדמה כאילו עולם הטכנולוגיה מחפש כל הזמן פתרונות אינסטנט, בכל התחומים וכך גם בתחום הכושר.
אחרי שהאימון ברטט פרץ לחיינו בסערה והבטיח לנו שעמידה ללא תזוזה 10 דקות ביום, עם הרעדת כל זיז בגוף, תהפוך אותנו לחטובים ויפים, מגיע תורו של האימון בחשמל.

בנמל תל אביב נפתח לפני מספר חודשים סטודיו EMS המתמחה באימון בפולסים חשמליים.

כדי לסבר את אזנכם, לא מדובר בשיטת עינוי, אלא בשיטה שפותחה במקור בנאס״א, עבור האסטרונאוטים השוהים בחלל, כדי להפעיל את השרירים שלהם ולמנוע ניוון.

כמו כל דבר שמתחיל בצורך, גם כאן גילו חוקרי הגוף כי טוב וכי הפולסים החשמליים עושים בזמן קצר מה שחדר כושר ומשקולות עושים לאורך זמן רב ולא רחק היום עד שהפכו את השיטה לשיטת אימון.

אימון ה-EMS דורש 20 דקות, פעם בשבוע!

עם ההגעה מקבל המתאמן חליפה מיוחדת שכוללת מכנס וחולצה, אותם יש ללבוש ישירות על הגוף, ללא חוצצים. מעל הבגדים האלו מולבש אפוד עם המון חוטי חשמל שמתחבר בהמשך למכשיר האימון. במהלך האימון, המתבצע עם מאמן צמוד, מוזרמים לגוף פולסים חשמליים במינון משתנה תוך כדי תנועה יזומה, בהדרכתו של המאמן.

בשל עוצמת הפולסים החשמליים, נדמה כאילו המשקל המונח על הידיים למשל הוא כבד מאוד, בעוד שלמעשה הידיים ריקות. התחושה בהתחלה קצת מוזרה ואפילו די מבהילה (בכל זאת מחשמלים אתכם), אבל מתרגלים לזה והמאמן הצמוד הוא הקובע את מידת הכוח, כך שאפשר פשוט לבקש להנמיך את העוצמה.

יומיים אחר כך השרירים שלי היו תפוסים (ואני אחת שיחסית מפעילה אותם), אבל תפוסים כיף כזה, של מאמץ טוב.

בגלל שלא מדובר בעומס אמיתי, האימון מצוין גם לטיפול בכאבי גב, למי שסובל מבעיות פרקים ובכלל – משתמשים בו המון בפיזיותרפיות וברפואת ספורט.

לכו תנסו, דווחו לי מה הרגשתם.

Scroll to Top