דף הבית » כל הכתבות » כושר וספורט » במשקל כבד: המשקל הביתי של "Tanita"

במשקל כבד: המשקל הביתי של "Tanita"

מי שצופה בתוכנית המצוינת "יום האם", וודאי ראה בשבוע שעבר את הפרק בו ביקרה מיקי אצל הדיאטן המאיים שלה ובטח שלא פספס את החרדה שאחזה בה, כשהייתה צריכה לעלות על המשקל.

רגע העלייה על משקל הוא ללא ספק רגע מכונן בחייה של כל אישה ואם פעם היו נשקלים רק אצל הרופא, הרי שמאז המצאת המשקלים הביתיים הדבר הפך לאובססיה כמעט. אבל למרות שכל חיי כמעט אני עסוקה עם המשקל שלי, מעולם לא היה לי משקל בבית. זה ללא ספק אחד מהמכשירים המזוכיסטיים שהומצאו בעיניי. גם ככה בכל פעם שאני נכנסת אל חדר הכושר אני שוקלת את עצמי על המשקל שלהם בחרדה קיומית.

פרט למשקל הרגיל העומד לו בחדר הכושר יש את המשקל המשוכלל – זה הממוקם אצל המאמנים ובודק גם את אחוזי השומן בגוף. כל מי שבונה תוכנית אימונים מכיר אותו. חולצים נעליים, עולים עליו ומקבלים פלט עם התוצאות האימתניות.

עם השנים הבנתי שלא המשקל הוא הקובע (גם, אבל לא בהכרח), אלא אחוזי השומן בגוף: ברגע שאחוזי השומן בגוף גבוהים, הגוף נראה רופס ולא מעוצב ואני בכלל לא מדברת על בריאות.

טווח אחוזי השומן הנכון לנשים בגילאי 39-20 נע בין 33%-21%. פחות מזה זהו תת שומן (שגם לא בריא) ומעל זה מדובר בשומן עודף.

מאז שהבנתי את זה, התחלתי להסתכל על אחוזי השומן הנכנסים לי לגוף מהמאכלים השונים. אני משתדלת לקנות מוצרים הכוללים פחות מ-10% שומן ואת עודפי השומן אני משאירה לעוגות ולעוגיות שלי (שם אני לא יכולה להתאפק).

מידי פעם עוד הייתי ניגשת בחשש ומבקשת להישקל ב"משקל המאמנים", כדי לדעת אם חל שינוי.

והנה, אחרי שהמשקל הביתי הרגיל נמצא בכל בית והמשקל המדויק והמשוכלל נמצא אצל אנשי מקצוע, ביום בהיר אחד הופיע לו המשקל הביתי של TANITA BC-730

משקל ביתי, קטן כמו אייפד, שחוץ מהעובדה שהוא יפה נורא ואני מתה על הצבעים האלו הוא גם חכם מאוד מאוד ומודד, פרט למשקל הרגיל, גם את אחוזי השומן בגוף, מסת השריר, מדד מבנה הגוף, קצב חילוף חומרים, גיל מטבולי, מסת עצם ושומן בטני.

נכון נשמע מסובך? אז זהו, שממש לא. בפעם הראשונה מכניסים פנימה את הנתונים האישיים לפי הסדר שהוא מבקש: מעדכנים תאריך ושעה, מכניסים תאריך לידה, גובה ובוחרים בין גבר/ אישה/ ספורטאי. זהו. כל מה שנשאר לעשות זה לעלות עליו יחפים והוא כבר מחשב הכל.

מה שמהמם הוא שהוא זוכר את כל הנתונים ואפשר לרדת מהמשקל ולדפדף אחורה בין השקילות, כדי לראות אם ומה השינוי.

הוא אפילו מגיע עם טבלה ריקה, בה ניתן למלא את הפרמטרים אחרי כל שקילה ולתלות על המקרר, כדי שלא נשכח… בקיצור – מהמם. קל לתפעול. יפה ומתוק. אני התמכרתי אליו (שוקלת לרכוש לו נרתיק אייפד, שאוכל לשאת אותו איתי כל הזמן).

ממליצה בחום לכל אחד. לא רק מי שמעוניין לרדת במשקל, אלא כל אדם שמבין שבריאות לא נמדדת רק במשקל ומעוניין להפוך את החיים שלו למסודרים ובריאים יותר. מחיר מומלץ לצרכן: 400 שקלים עם אחריות לשנתיים (ושווה כל אגורה).

Scroll to Top