דף הבית » כל הכתבות » תרבות » טלוויזיה » "אירופה לשלוש דקות": חגיגות 40 שנות אירוויזיון

"אירופה לשלוש דקות": חגיגות 40 שנות אירוויזיון

איכשהו בשנים האחרונות הפך האירוויזיון בעיקר לנחלתם של הקהילה הגאה. אבל לא תמיד זה היה כך.

בסדרה החדשה "אירופה ל-3 דקות", בבימויה של מירי פרלמן, שעלתה לשידור אמש בערוץ הראשון, מציג יובל אברמוביץ' את ההיסטוריה מאחורי שנות האירוויזיון. את הסיפורים האמיתיים והאותנטיים שאף אחד לא הכיר. את הלבטים, החרדות, השמחות, הדברים שיצאו "במקרה" וכמובן – הניצחונות!

בכל פרק מסקר אברמוביץ' את התהליכים שהתרחשו מאחורי הקלעים, תוך כדי שהוא מראיין את מי שהיה שם. כך למשל, נזכרתי ששלמה ארצי הופיע פעם באירוויזיון וגיליתי שממש לפני שהוא עלה לבמה (זה היה ממש אחרי מלחמת יום הכיפורים), רצו אליהם המאבטחים והודיעו להם בחשש כי ככל הנראה יש כוונה לירות בהם במהלך המופע.

גיליתי גם שהניצחון הראשון והמתוק של יזהר כהן עם "אבניבי" הוא זה שגרם לו להתמוטטות נפשית, שירדנה ארזי וחיים יבין בכלל לא חלמו וגם לא ממש רצו להנחות את האירוויזיון ושאילנית הייתה הראשונה שייצגה אותנו באירוויזיון, כי היא הייתה זו שבכלל הציעה שנה קודם שנשלח לשם נציג.

זו לא רק סדרה על האירוויזיון, זו סדרה על ההיסטוריה המוזיקלית האמנותית הארצישראלית, זו סדרה על אנשים שכולנו מכירים היטב, אבל מציצים עליהם מהיבט אחר וזו בעיקר סדרה על האמת שמתחוללת מאחורי כל דבר לרבות תחרות גדולה.

אברמוביץ' מנחה את הסדרה עם ההומור והמקצוענית האופייניים לו וכל פרק מגלה דברים חדשים וחושף רבדים נוספים במעטה הכל כך עבה של תחרות האירוויזיון. מומלץ.

"אירופה לשלוש דקות", ערוץ 1, ימים א', ב' וג', בשעה 19:20

Scroll to Top