דף הבית » כל הכתבות » תרבות » אמנות » אמנות במרינה

אמנות במרינה

אני אוהבת אמנות. אף פעם לא ממש הייתי מאלו שהולכים למוזיאונים ובוהים שעות בציור, אבל אני נהנית לראות תערוכות המציגות את נקודת מבטם של האמנים השונים. לצערי, בארץ אין מספיק מודעות למוזיאונים ולתערוכות אמנות ולמרות שיש התעוררות קלה, עדיין אנשים רבים תוספים תערוכות כמשהו אליטיסטי, שלא לומר משעמם וחבל.

לשמחתי, מלון מרינה בתל אביב סיים לאחרונה את השיפוץ הנרחב שעבר ולראשונה יציג 200 יצירות אמנות מאוסף שיף לקהל הרחב.

צילום: רונן לידור

האוסף, נאסף במשך עשרות שנים על ידי משפחת שיף ונאצר על ידי מר דובי שיף, הבעלים של המלון וכל היצירות הן יצירות ישראליות ובינלאומיות, שכולן (פרט לעבודה אחת), הן ציור פיגורטיבי ריאליסטי.

יצירות האמנות נתלו במסדרונות המלון ובשטחים הפתוחים והתערוכה מלווה בקטלוג המאגד את כל היצירות והסבריהן. על מנת להנגיש את התערוכה, בחר מר שיף להציג אותה לא רק לאורחי המלון, אלא לקהל הרחב ללא תשלום. כל מי שחפץ ליבו לראות את היצירות מוזמן לתאם הגעה (כדי למנוע עומס), להגיע, לקבל קטלוג ולסייר בין העבודות.

בנוסף, יתקיימו סיורים מודרכים על ידי אוצרי אמנות ובוגרי לימודי אמנות שיסבירו על האמנות שמאחורי כל יצירה. הסיורים הם בעיקר לאורחי המלון, אך גם קהל חיצוני שירצה להשתתף מוזמן לעשות זאת בעלות סמלית של 50 ש"ח לסיור, שכוללת הרצאה, סיור וכיבוד קל.

בין העבודות שאני אהבתי והותירו עליי רושם:

יצירתו של אריאל אסאו, 'דיוקן עצמי' (ציור שמן על בד)
יצירתו של מארק ינאי, 'מסדרון' (ציור שמן על בד)
יצירתו של ערן רשף, 'גז' (ציור שמן על עץ)

אני אוהבת ציורים ראליסטים. זה נותן פרספקטיבה אחרת על הדברים היומיומיים וזה מקסים בעיניי. יוזמה ברוכה של משפחת שיף והלוואי ויהיו עוד המון כמוה.

מלון מרינה – רח' הירקון 167, כיכר אתרים, תל אביב

Scroll to Top