דף הבית » כל הכתבות » עוד כל מיני » אירועים » ככה מקבלים את השנה החדשה ברחבי העולם

ככה מקבלים את השנה החדשה ברחבי העולם

סוף העולם לא הגיע וממש עוד כמה ימים תסתיים לה שנת 2012 ותיכנס שנת 2013.

תגידו מה שתגידו על חגיגות הסילבסטר – כן שלנו/ לא שלנו/ סילבסטר היה רשע מרושע… לא אכפת לי. ערב הסילבסטר הוא הערב הכי מנצנץ בשנה וכן, אנחנו מתנהלים לפי לוח השנה הלועזי וצריך לקבל את השנה החדשה בסבר פנים יפות.

כמו בכל חג, גם כאן יש מנהגים משעשעים ברחבי העולם, קיבצתי לכם כמה משעשעים במיוחד שמצאתי באתר "למטייל":

ספרד

בשעת חצות, נהוג לבלוס בזריזות שנים-עשר ענבים, אחד על כל צלצול השעון. כל ענב מסמל מזל משובח יותר לכל חודש בשנה הבאה עלינו לטובה.

פינלנד

חוגגים מנסים לנבא את עתידם לשנה החדשה על ידי השלכת בדיל מותך אל תוך מיכל מלא במים. לאחר שהחומר מתקשה (באופן מיידי) ונראה לעין, מפרשים את צורתו המתקבלת ומשליכים את המשמעות על מזלו האישי של כל משתתף. צורת לב או טבעת משמעה חתונה, צורת ספינה משמעה נסיעה וצורת חזיר משמעה הרבה אוכל טוב.

הרפובליקה של בלארוס, המזרח-אירופאית

נשים לא נשואות משתתפות במשחקים שונים על מנת לחזות מי מהן תתחתן בערב השנה החדשה. באחד מהמשחקים הללו, ערימת גרעיני תירס מונחת לפני כל רווקה ותרנגול משוחרר לכיוונן. הערימה הראשונה אליה ייגש התרנגול להשביע את תאבונו תסמן את האישה המאושרת, הראשונה לבוא בברית הנישואין באותה שנה.

דנמרק

אנשים עומדים על כיסאות וקופצים מהם בעת ובעונה אחת, בשעת חצות בדיוק, על מנת לגרש רוחות רעות ולהביא על עצמם מזל טוב. כמו כן, בדנמרק סימן טוב הוא למצוא את מפתן דלת הבית מלא בצלחות שבורות. לאורך כל השנה אוספים צלחות ישנות ובערב זה הן נזרקות על דלתות בתיהם של חברים למזל טוב. במידה שמוצאים ערימה נכבדה של צלחות שבורות בפתח הדלת ב-1 בינואר, שמחים על ריבוי החברים ועל היחסים הטובים שיישמרו במהלך כל השנה הבאה.

סקוטלנד

האדם הראשון שעובר את מפתן הדלת בשנה החדשה מצווה להביא איתו מתנה למזל טוב.

כפר סטונהייבן (Stonehaven)

התושבים עורכים מצעד בו הצועדים מנופפים כדורי אש ענקיים, הקשורים למוטות.

רפובליקת אסטוניה (Eesti Vabariik), שבצפון-מזרח אירופה,

נהגו לנסות ולדחוס שבע ארוחות בערב השנה החדשה, על מנת לסמל שפע של מזון בשנה הבאה, אולם כיום אסטוניה מהווה בירה אירופאית לחגיגות האלכוהול, המתחוללות במקום זאת.

אנגליה

בחצות הליל בדיוק, באופן מסורתי, האנגלים פותחים את הדלת האחורית כדי לאפשר לשנה הישנה לצאת החוצה ומבקשים מהגבר הראשון, בעל שיער כהה, שמגיע למקום, להיכנס דרך הדלת הראשית ובידיו מלח, פחם ולחם. משמעות הריטואל היא שלכל תושבי הבית לא יחסר מזון או כסף ויהיה להם מספיק חם בימים הקרים.

איטליה

הגברים והנשים לובשים בגדים תחתונים בצבע אדום, הידועים בהשראתם למזל טוב בשנה החדשה. על מנת להבטיח יחסים מאושרים בשנה הבאה, נהוג לערוך לילה רומנטי בערב השנה החדשה. המנה המסורתית בלילה זה מורכבת מעדשים, רגל חזיר ממולאת ונקניקיה בעלת מילוי זהה (Cotechino e zampone). מאכל זה מסמל חיי שפע ומזל.

צ'כיה

חובה לוודא כי שום מנת בשר או דג לא תוגש בערב זה, מתוך האמונה שכל בשר שהיו לו רגליים או כנפיים (או שניהם) עלול לסמל מזל, שקיפץ וברח, התעופף או שחה הרחק. מסיבה זו, הצ'כים יאכלו עדשים או מרק עם אפונים קטנים. לפי המסורת, אדם יכול לפיכך להבטיח לעצמו גורל כלכלי משופר, הפרוס על פני כל השנה.

ואצלנו?

אצלנו רק מתלבשים יפה, הרבה נוצץ ויוצאים למסיבות הכי שוות בעיר. כדי שתבחרו את האאוטפיט המושלם לפתוח איתו את השנה, הנה כמה רעיונות לבגדים חגיגיים שיעשו את העבודה ולא יגרמו לכם להראות מחופשים:

ומה לגבי הנעליים? אל תזניחו אותן. במיוחד כשלובשים שמלה הן בולטות לעין ומושכות תשומת לב:

ואחרון חביב – התיק!

העיקר שתהיה שנה אזרחית מוצלחת, תחגגו, תיהנו ואל תשכחו שאם שותים לא נוהגים!

images (1)
Scroll to Top