דף הבית » כל הכתבות » עוד כל מיני » יוזמות עם ערך » חושדים שמישהי בסביבתכם סובלת מאלימות? אל תשאירו אותה לבד!

חושדים שמישהי בסביבתכם סובלת מאלימות? אל תשאירו אותה לבד!

"שומר.ת אחותי": הקמפיין החדש והחשוב של נעמת לקראת יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים, בהשתתפות שורה ארוכה של מובילות דעה

לקראת יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים, שיצוין ב-25 בנובמבר, ובצל העלייה הדרמטית בפניות לקווי החירום של נעמת לדיווח על גילויי אלימות מאז פרוץ משבר הקורונה – החליטו בנעמת לצאת בקמפיין שמעודד את הציבור הישראלי לפנות לקו החם (9201*) בכל מקרה שבו גבר או אישה נתקלים בחשש או ספק לגבי ביטחונן של נשים.

הקמפיין שמושק ממש בשעה זו ברשתות החברתיות תחת הכותרת "#שומר/שומרת אחותי", מורכב מסדרת סרטונים בכיכובן.ם של מורן אטיאס; דין מירושניקוב; שירי מימון; דנה פרידר; עדן סבן; יעל בר זוהר; מגי אזרזר; ליטל שוורץ; סנדרה שדה; רועי אסף; לואי נופי וסמאר קופטי.

בכל סרטון מוצגת סיטואציה אחרת שבה, במהלך שיחה עם מישהי קרובה מתעורר אצל הידוענ.ית חשד לגילויי אלימות מסוגים שונים (מילולית, נפשית, פיזית, כלכלית ועוד), שבעקבותיו היא מתחבטת לגבי מה שעליה לעשות. כשכל סרטון נסגר עם הפניה לקו החם של נעמת: 9201*.

**כל המשתתפים מגלמים דמויות ולא את עצמם וכך גם אנשי הקשר שלהם בסרטונים

החשיבות של הקמפיין כפולה: הסרטונים גם מעלים למודעות מגוון רחב של סממני אלימות שניתנים לזיהוי ומעידים על חשש אמיתי לביטחונן הפיזי והנפשי של הנשים, וגם מעבירים לציבור מסר ברור וחד-משמעי – אם נתקלתם בסיטואציה דומה, אל תמתינו, אל תתביישו ואל תתלבטו – התקשרו לקו החירום של נעמת!

הנה כמה מהסרטונים (באדיבות נעמת, במאי ותסריטאי – שגב גרשון)

סרטון שבו שירי מימון מגיעה לבקר חברה ומוצאת אותה בסערת רגשות ובגילויי חרדה ולחץ

סרטון שבו דין מירושניקוב מקבל שיחה מאימא שלו ובה הוא מגלה שאביו הכה אותה

סרטון שבו יעל בר זוהר מגיעה לחדר האיפור לקראת הופעה טלוויזיונית ונתקלת במאפרת שמנסה להסתיר סימנים כחולים על ידה

סרטון שבו סמאר קופטי מבקרת את אחיה (לואי נופי) ומודאגת מאיומים שמשמיע כלפיה אביה

סרטון שבו רועי אסף יוצא מבית קפה עם ידידתו הטובה, שנלחצת כי שכחה לבקש מהמוכר קבלה שהיא יודעת שבן זוגה ידרוש שתראה לו

את כל הסרטונים (אלו ועוד) תוכלו לראות ממש בימים אלו ברשתות החברתיות ובאתר הייעודי שהקימה נעמת לטובת הקמפיין: https://2511.co.il/

ובנימה אישית: אל תישארו אדישים. אם אתן מזהות את עצמכן בסיטואציה דומה, לא משנה מאיזה צד, פנו לקו החם של נעמת. הוא מאויש 24/7 ויש שם צוות מומחים שיוכלו לייעץ, לכוון וללוות אתכן. אתן לא לבד!

Scroll to Top