דף הבית » כל הכתבות » עוד כל מיני » עובדות מעניינות » 11 דברים ש(כנראה) לא ידעתם על מיקי מאוס

11 דברים ש(כנראה) לא ידעתם על מיקי מאוס

אני לא חושבת שיש בעולם מישהו שלא מכיר את מיקי מאוס, וספק גדול אם יש מישהו שלא אוהב את העכבר המתוק הזה שחוגג ממש היום, ה-18.11.20, את יום הולדתו ה-92 (מזל טוב מיקי!).

אפשר לכתוב ספר על הסיבות שהפכו את מיקי לאייקון על זמני חוצה גילים, מגדרים וגבולות, אבל בינתיים, לכבוד יום הולדתו ה-92, הנה 11 עובדות מעניינות וקצת פחות מוכרות על מיקי מאוס (מעניין כמה מתוכן כבר ידעתם):

1. למיקי מאוס יש חשבון אינסטגרם משלו, עם 2.9 מיליון עוקבים!

2. מיקי הוא הדמות המצוירת הראשונה שזכתה בכוכב בשדרת התהילה בהוליווד! הכוכב שלו התווסף ב-18 בנובמבר 1978. מזהים את התאריך?

(תמונה: DWilliams from Pixabay)

3. מיקי הוא לא השם המקורי. השם המקורי שנתן לו בהתחלה וולט דיסני היה בכלל מורטימר (Mortimer)! אבל, ליליאן אשתו של וולט, לא אהבה את השם. היא טענה שהשם לא משקף את הדמות והציע במקומו את השם מיקי.
עובדת בונוס: שמו המלא הוא מיקי תיאודור מאוס.

4. אפרופו השם: מיקי נקרא בשמות שונים ברחבי העולם. כך למשל בשוודיה קוראים לו "פיג מאוס" (Musse Pigg), בסין "מי לאו שו" (Mi Lao Shu) ובאיטליה "טופולינו" (Topolino).

5. ההופעה הרשמית הראשונה של מיקי מאוס, הייתה בסרט האנימציה "ספינת הקיטור ווילי" (Steamboat Willie) שהופץ בשנת 1928. זה אמנם לא היה הסרט הראשון שבו הוא כיכב, לצד מיני מאוס, אבל זה היה הסרט הראשון בכיכובו שהופץ בצורה מסחרית.

עובדת בונוס: הסרט הזה נכנס לדפי ההיסטוריה לא רק בגלל שהוא חשף לעולם לראשונה את דמותו של מיקי מאוס, אלא גם בגלל היותו הסרט המצויר הראשון ששילב פסקול מלא ולא רק תנועה לצד קול, כמו הסרטים המצוירים שהופקו עד אז.

עובדת בונוס 2: המנגינה שאותה שורק מיקי מאוס בסרט לקוחה מתוך השיר "Steamboat Bill" של ארתור קולינס, שיצא בשנת 1911.

סרטו הראשון של מיקי מאוס

6. הראשון שדיבב את דמותו של מיקי מאוס היה לא אחר מאשר וולט דיסני בעצמו. הוא דובב אותו עד 1946 ועד היום לא יודעים בוודאות מדוע הוא הפסיק. לפי חלק מהדעות העישון הכבד של וולט מנע ממנו להמשיך לדובב את מיקי בקולו האופייני, ואילו אחרים טוענים שהוא פשוט לא עמד בעומס העבודה.

7. במהלך השנים כיכב מיקי מאוס ביותר מ-130 סרטים. עשרה מהם היו מועמדים לפרס האוסקר בקטגוריית 'סרט האנימציה הטוב ביותר'. בשנת 1942, אחד מהם, "Lend a Paw", גם זכה בפרס.

עובדת בונוס: הדמות הראשית בסרט זוכה האוסקר היא בכלל לא מיקי, אלא פלוטו. מיקי מגלם בסרט תפקיד משנה.

8. הכפפות הלבנות של מיקי הן לא אמירה אופנתית, אלא "פתרון טכני" שנועד כדי לאפשר לצופים לראות את הידיים שלו. אל תשכחו שאז, טכנולוגיית האנימציה לא הייתה מפותחת כמו היום והידיים של מיקי השתלבו בצבע הגוף שלו.

9. למיקי מאוס יש רק ארבע אצבעות ולא חמש. הסיבה הרשמית לכך היא שוולט דיסני חשב שחמש אצבעות זה מוזר מידי בשביל עכבר וייראה יותר כמו אשכול בננות מאשר אצבעות.

10. מיקי ומיני התחתנו גם במציאות. טוב, לא בדיוק אבל כמעט… ויין אלווין שדובב את מיקי בין השנים 2009-1997 הכיר על הסט את ראסי טיילור, שדובבה את מיני כבר מ-1986. הם התאהבו והתחתנו.

11. מיקי לא היה סתם דמות מסרט מצויר, אלא דמות עם אופי ואמירה פטריוטית. בזמן מלחמת העולם השנייה כיכבה דמותו של מיקי בלא מעט פרסומות שנועדו להעלות את המודעות למלחמה ולמעשיו הנוראיים של היטלר. יש אפילו שמועות על כך ש"מיקי מאוס" היה שם הקוד שבו השתמשו בעלות הברית ביום הפלישה לנורמדי.

מזל טוב מיקיל'ה!

Scroll to Top