דף הבית » כל הכתבות » תרבות » ספרים » הסיפור מאחורי פרשת לי זיתוני

הסיפור מאחורי פרשת לי זיתוני

אני בספק אם יש מישהו שלא שמע, ראה, הזדעזע ו/או צקצק בעקבות פרסום הפרטים על תאונת הפגע וברח של לי זיתוני בשנת 2011.

כמעט 8 שנים חלפו להן מאז הפרשה, לא מעט מים זרמו לכנרת, ולמרבה הצער גם לא מעט תאונות פגע וברח, אבל משהו בפרשה הזו היה שונה ואולי זו הסיבה לכך שהיא זכורה כל כך.

התאונה והמוות של לי הם כמובן מצערים ומיותרים, אבל הסיפור "האמיתי" בפרשה הזו התרחש מאחורי הקלעים ועסק בניסיון לתפוס את הדורסים, שהשתייכו לזן המפוקפק של בני האדם וברחו להם לצרפת מיד לאחר התאונה. חוק ההסגרה הצרפתי, סתם לידע כללי, לא מחייב הסגרה של פושעים למדינות שאינן באיחוד האירופי ולכן הדורסים מעולם לא נשפטו בישראל, אלא רק בצרפת.

ספר חדש שהוציא לאחרונה רועי פלד, מי שהיה אז בן הזוג של לי ונלחם בחירוף נפש למצוא את הדורסים, שופך אור נוסף (ומלא רגש) על הפרשה ובעיקר, על מה קרה שם מאחורי הקלעים.

"רק דברים טובים", מאת רועי פלד

הססיפור מסופר מנקודת מבטו של רועי, מהבוקר של לפני התאונה ועד הסוף הידוע. השמות שונו וייאמר לזכותו של רועי שבספר עצמו (וגם לא על הכריכה האחורית) אין הסבר על כך שהספר מבוסס על הפרשה הזו, אבל איך שהתחלתי לקרוא היה לי ברור שכבר שמעתי את הסיפור הזה פעם וחיפוש קצר בגוגל גילה לי שצדקתי.

למה אני מספרת לכם את זה? כי זה ספר שלגמרי עומד בפני עצמו וגם מי שהוא לא חובב תחקירים מושבע יוכל להינות, להתרגש, לכעוס ולבכות ביחד עם רועי.

ממליצה לכם בחום!

Scroll to Top