דף הבית » כל הכתבות » כושר וספורט » אולימפיאדה » תתחילו להתרגל: הסמלים שילוו את אולימפיאדת טוקיו 2020

תתחילו להתרגל: הסמלים שילוו את אולימפיאדת טוקיו 2020

המסר, הלוגו, המדליות, הקמעות ואפילו זרי הפרחים – תכירו את כל הסמלים והעיצובים שילוו את אולימפיאדת טוקיו 2020!

ב-24 ביולי, בעוד טיפונת יותר משבעה חודשים, תפתח ברעש גדול אולימפיאדת טוקיו 2020. ההכנות בעיצומן, המשלחות מתחילות להתגבש, יפן נערכת לקבל את מאות אלפי התיירים שעתידים לבקר בה, ואני כבר מתחילה להתרגש…

בינתיים, ובמקביל להכנות הטכניות הקדחתניות, עומלים בטוקיו גם על הסמלים והעיצובים השונים שילוו את המשחקים האולימפיים וכמו בכל אולימפיאדה, גם קצת יגנבו את ההצגה (מי לא זוכר את זרי הראש היווניים של אולימפיאדת אתונה?).

סקרנים? קבלו אותם:

העיצובים שכבר נחשפו מוכיחים שוב שביפן כמו ביפן, הכל מדויק ואסתטי. שילוב מושלם בין ערכי הספורט, ערכי האולימפיאדה והמסורת היפנית, ואם תשאלו אותי – הדמויות, המסרים והסגנון העיצובי הולכים ללוות אותנו הרבה אחרי שהאולימפיאדה תסתיים.

המסר הבולט ביותר מאחורי כל הקונספט של אולימפיאדת טוקיו 2020 הוא השילוב בין מסורת עתיקה לחדשנות, שזה ללא ספק מאפיין בולט מאוד של התרבות היפנית שמשלבת בהרמוניה ראויה להערכה את המסורת עתיקת היומין עם חדשנות פורצת גבולות.

הלוגו

אתם יכולים לראות שהאלמנט הבולט ביותר בלוגואים של המשחקים האולימפיים ושל המשחקים הפרה-אולימפיים, הוא העיצוב המעוגל בצבע כחול אינדיגו, שמורכב מ-45 מלבנים קטנים בצורות שונות. וכמו שבטח תיארתם לעצמכם לכל פרט כאן יש סיבה: כחול אינדיגו הוא הצבע המסורתי של יפן; המלבנים השונים מסמלים את המסר ש"האחדות נמצאת במגוון"; והשילוב בין המלבנים לתבנית המעוגלת מסמלים את השילוב בין הדיוק לאלגנטיות שמאפיין כל כך את התרבות היפנית.

הסמלים של ענפי הספורט

גם סמלי ענפי הספורט השונים (פיקטוגרמות) עוצבו בהתאם למסר העיקרי של אולימפיאדת טוקיו 2020: "חדשנות מתוך הרמוניה" ("Innovation from Harmony"). כדי להמחיש את המסר בחרו בטוקיו לבסס את הסמלים על הפיקטוגרמות שליוו את אולימפיאדת טוקיו 1964 ולתת להם "בוסט" חדשני באמצעות הדגשת המאפיינים הבולטים של כל ענף ספורט, לצד דגש אמנותי לתנועה הדינמית של הספורטאים.

הלפיד

הלפיד של אולימפיאדת טוקיו 2020 עוצב בהשראת פריחת הדובדבן, שהיא ללא ספק אחד מהמאפיינים הבולטים ביותר של יפן. כאות של כבוד והזדהות עם נפגעי רעידת האדמה הגדולה שהייתה ביפן, מיוצר חלק אחד של הלפיד מאלומיניום ממוחזר, ששימש במקור לבניית הבתים הזמניים שבהם שוכנו נפגעי רעש האדמה. מהמם, נכון?

הקמע

תכירו את מיריטובה (Miraitowa) ואת סומייטי (Someity) – דמויות הקמע של המשחקים האולימפיים והפרה-אולימפיים בטוקיו. הדמויות עוצבו בהשראת דמויות האנימה הפופולריות והמסורתיות וקיבלו מגוון תכונות אנושיות שמסמלות את הרוח הספורטיבית והערכית של המשחקים בשילוב (איך לא) עם הגישה היפנית העתיקה שלפיה צריך ללמוד מסורות ישנות כדי ליצור עתיד חדש וטוב יותר. כבר עכשיו הפכו מיריטובה וסומייטי לדמויות מוערצות ברחבי יפן והפוטנציאל הוויראלי ברור ביותר.

תראו את הסרטון המקסים הזה של מיריטובה

זרי הפרחים

זרי הפרחים שיקבלו המדליסטים באולימפיאדת טוקיו 2020

כפי שאתם רואים, זרי הפרחים שיקבלו המדליסטים עוצבו בהמשך ישיר לדמויות הקמע ולקו העיצובי המאפיין את סמלי האולימפיאדה. וכן, זו בובה קטנה.

המדליות!

המדליות הנחשקות הן לא רק יפיפיות בעיניי, אלא גם מעבירות מסר חשוב בנושא איכות הסביבה שכן הן מיוצרות מכ-80,000 טון מתכת ממוחזרת שמקורה במכשירים אלקטרוניים משומשים שונים (פלאפונים, מצלמות, משחקים אלקטרוניים, מחשבים ניידים וכו') שנאספו במשך חודשים רבים מכל רחבי יפן. חשוב ומהמם!

סרטון מקסים שמתאר את תהליך ייצור המדליות האולימפיות

נכון שיש למה לחכות? וזו רק ההתחלה… במקביל עובדים הצוותים של אולימפיאדת טוקיו על מגוון רחב של פרויקטים חינוכיים ומגניבים, שכולם קשורים לאולימפיאדה ולערכיה, אבל… זה בהמשך!

Scroll to Top