דף הבית » כל הכתבות » כושר וספורט » אימוני כושר » סד עינויים: אימון TRX

סד עינויים: אימון TRX

כשהגעתי לנסות את ספינינג השטח ב-VIM בראשון לציון (שהוא באמת חדר כושר פשוט מרהיב), ראיתי את מתקן אימון ה-TRX ומיד קפצה לי סיטואציית סדי העינויים. אדם עומד עם ידיים פתוחות, אוחזות בחבלים שחורים. נו…

ג׳ אומרת שכל האימונים האלו הם עינוי והיא בכלל לא מבינה למה אני צריכה לסבול. אבל אני חושבת שכל אחד בוחר את העינוי שעושה לו טוב – אחד סופר קלוריות, אחד שותה, אחד יוצא למיליון דייטים לא מוצלחים, אחד מכור לעבודה ואני? אני אוהבת אימוני כושר.

לא שאני איזו שרירנית או משהו, אבל כן. כושר עושה לי טוב ואם הוא מאתגר והשרירים שלי תפוסים אחר כך – מה טוב!

וכך, אחרי שכבר המון חודשים אני שומעת על אימוני ה TRX, החלטתי לנסות אותו בעצמי (לא לגמרי בעצמי, עם מאמן צמוד כמובן).

המאמן שלי היה מיכאל ניימן, שכבר בהתחלה הפחידו אותי שהוא קשוח נורא. הם לא יודעים שאני אוהבת מאמנים קשוחים (תשאלו את קרן) וזה רק הלהיב אותי יותר.

מיכאל מדגים לי את התרגיל "בקלי קלות"

האימון עצמו מבוסס למעשה בדומה לשיעורי עיצוב שונים או לתרגילים עם המכשירים בחדר כושר. הגומיות הן אלו שמערערות את היציבות, מקשות על התנועתיות ומאפשרות לאימון להיות עצים ולעבוד גם על השרירים וגם על שרירי הליבה.

אז במשך שעה עבד איתי מיכאל על סקווטים בשתי רגליים ועם רגל אחת, תנועות חתירה, תרגילי בטן ועוד.

עובדים על הכל. הגוף פשוט עובד כולו: ידיים, רגליים, ישבן, בטן, כתפיים, גב וכו׳. אין מצב שלא תרגישו את השרירים עובדים טוב טוב.

מיכאל היה סבלני ומקצועי ודאג לתקן בכל פעם שהגוף נטה בזווית לא נכונה (וזה קורה המון בגלל חוסר האיזון). היה קשה, אבל מספק וכיף ואין ספק שזה אימון חזק וטוב.

בעיניי חייבים לעשות את האימון הזה עם מאמן אישי צמוד, כי בגלל חוסר האיזון הסיכון לפגוע במפרקים ולעשות תנועות לא נכונות הוא גדול יותר.

אתם חייבים לנסות ואם אתם גרים באזור ראשון לציון – אני באמת ממליצה לכם בחום על ה-vim. חדר הכושר מדהים ומשוכלל ורואים מיד שצוות המאמנים מקצועי ויודע על מה הוא מדבר (האמינו לי. גם הקשבתי לשיחות שלהם עם אחרים).

Scroll to Top