דף הבית » כל הכתבות » תרבות » תיאטרון » צ'רלי וחצי: המופע שמגולל את סיפור חייו של צ'רלי צ'פלין

צ'רלי וחצי: המופע שמגולל את סיפור חייו של צ'רלי צ'פלין

תמיד כששואלים אותי עם מי הייתי רוצה להיפגש לכוס קפה אני עונה צ'רלי צ'פלין. כשלמדתי קולנוע היה לנו קורס שהוקדש כולו ליוצר הגאון הזה ומאז רק התעצמה הערכתי אליו. ראיתי כבר עשרות פעמים את כל הסרטים שלו ובכל פעם הם מצליחים להצחיק אותי מחדש.

לצערי לא ממש יצא לי לצפות עם עומר בסרטים והוא מכיר את צ'פלין בעיקר ממה שאני מספרת לו (YES – לטיפולכם שידור כל הסרטים), ואז הגיעה ניצה שאול עם המופע "עין בוכה ועין צוחקת" מתוך סדרת המופעים "צלילי קסם", שמגולל את סיפור חייו של צ'רלי צ'פלין ומשלב בין שירה, מחול ותיאטרון.

ניצה המקסימה היא זו שמובילה את הסיפור עם כזו אהבה בעיניים שלא היה ילד שיצא משם כשהוא לא אוהב ומכיר טוב בהרבה את האיש והאגדה. ממש כמו שקרה במציאות, גם במופע, מסופר סיפור הילדות שלו ומיד מוצג קטע מתוך אחד הסרטים שנעשה בהשראת אותו סיפור ילדות.

ניצה, בחכמה רבה, ידעה לבחור את הקטעים המוכרים והזכורים ביותר כמו אכילת הנעליים, ריקוד הלחמניות וכמובן – ריקוד המכונה. כל הקטעים מומחשים באמצעות ריקוד מדהים עם תלבושות מהממות שעל הכוריאוגרפיה שלהם אחראי דימיטרי ברכוב ועל עיצוב התלבושות והתפאורה עינב רייכנר. ואיך אפשר בלי צ'רלי צ'פלין עצמו? את דמות הנווד המצחיק-עצוב מגלם בכישרון רב ניצן זיצר, שאיכשהו דומה לו ממש…

פרט לסידור הישיבה (הילדים יושבים על מחצלת מקדימה וההורים על כסאות מאחורה), המופע הזה הוא פשוט חוויה של תרבות, צחוק, רגש והנאה צרופה.

"צלילי קסם" של ניצה שאול – בית האופרה, המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב, 03-6927777

Scroll to Top