דף הבית » כל הכתבות » תרבות » ספרים » "בלו": סיפור על אבדן, על משפחות אומנה ועל אהבה אחרת

"בלו": סיפור על אבדן, על משפחות אומנה ועל אהבה אחרת

אחרונה יצא לי לקרוא די הרבה ספרים (ותודה לאלוהי החופש הגדול). כמה מהם קראתי בשקיקה ממש – גם כי הם היו כתובים נהדר וגם (אולי בעיקר) כי הם עסקו בנושאים מעניינים, שונים ולא פחות ממרתקים. אחד מהם הוא "בלו" של דניאל סטיל (הוצאת כנרת, זמורה דביר)

את דניאל סטיל אני קוראת מאז הייתי בת 16. לא חושבת שיש ספר שלה שפספסתי. היא אלופה בספרים רומנטיים ואולי דווקא בגלל זה – הספר הזה הפתיע אותי.

עיקרו הוא לא סיפור רומנטי בלתי אפשרי, אלא סיפור על אבדן, על משפחות אומנה, על אהבה אחרת. אהבה לילדים שהעולם התאכזר אליהם ובסוף – גם יש סיפור אהבה קטן, אבל הוא ממש בסוף וממש לא העיקר.

כשג'ני מאבדת את בעלה האהוב ובנה בן ה-3 בתאונת דרכים, היא מרגישה שעולמה חרב עליה. היא עוזבת את העיר שבה חיה ואת תפקידה כמגישת חדשות בטלוויזיה והולכת לעבוד במקומות שאף אחד לא רוצה להגיע אליהם – מחנות פליטים במקומות המסוכנים ביותר בעולם. שם. רק שם. היא מצליחה לברוח מהאסון של עצמה ומרגישה שחייה עדיין שווים משהו.

באחד מערבי חג המולד, הלו"ז משתבש ובמקום למצוא את עצמה בעבודה (כמו שתמיד דאגה שיקרה), היא מוצאת את עצמה לבד עם הזכרונות בניו יורק. היא לא עומדת בזה וכמעט שמה קץ לחייה, כשהיא פוגשת בבלו – נער צעיר ועזוב שמתגורר לבדו במחסן נטוש. בהחלטה של רגע היא מזמינה אותו לישון בביתה – החלטה שמשנה לחלוטין את חייה.

הקשר ביניהם נשזר צעד אחר צעד וכשהיא מגלה שהכומר בכנסייה שאליה הלך עשה בו מעשים מגונים – היא מחליטה (למורת רוחם של כל הסובבים אותה) לא לשתוק ולצאת למחלמת חורמה בכמרים השוררים. במקביל היא מוצאת את עצמה משקמת את חייו של בלו ומעניקה לו, לראשונה בחייו, ביטחון, תקווה ובית!

קראתי את הספר הזה במקביל לצפייה בסדרה "משפחת פוסטר" (ב-YES) וזה פשוט השלים אחד את השני – מערכת האומנה, הילדים האלו שעל לא עוול בכפם דבקה בהם תווית של עבריינים/ פושעים/ מסוכנים… ועל המשפחות האימצות (והנשגבות בעיניי) שמכניסות אותם הביתה ומעניקות להם תקווה.

ספר חובה!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top