דף הבית » כל הכתבות » תרבות » ספרים » "בתי היקרה": אם ואהבתם את הסדרה 'ליל האירוע, תאהבו גם את הספר הזה!

"בתי היקרה": אם ואהבתם את הסדרה 'ליל האירוע, תאהבו גם את הספר הזה!

חוץ מהספר "בלו" של דניאל סטיל, קראתי גם את הספר "בתי היקרה" של אליזבת ליטל (הוצאת כנרת, זמורה דביר) וגם עליו אני ממליצה לכם בחום!

ג'ין היא סלב הוליוודית שמואשמת ברצח אכזרי של אמה. לאחר 10 שנים בכלא, היא משוחררת בגלל כשל טכני בהתנהלות החקירה ומחליטה לברר אם היא זו שאכן רצחה את אמה. הבנתם נכון – היא לא בטוחה אם היא עשתה את זה או לא. מצד אחד, היו לה מספיק סיבות טובות. אמה לא הייתה אישה חמה ואם דואגת במיוחד. הן רבו המון ולא ממש הסתדרו. מצד שני, ג'ין היא לא מאלה שתירה באמה ברובה צייד ועוד תכתוב את שמה שלה בדם על הרצפה. משהו פשוט לא מסתדר…

כשהיא משתחררת היא מוצאת את עצמה בורחת מפני התקשורת הצהובה והעוינת שעושה הכל כדי למצוא אותה ו"למצות איתה את העונש שלא מוצה על ידי בית המשפט". היא מגיעה לעיירה חשוכת אל, עם סיפור היסטורי די מוזר מימי הבהלה לזהב – עיירה שבה, כך היא מגלה, גדלה וחיה אמה היקרה עד שעזבה, שינתה את שמה ואת אורח חייה.

השילוב בין חיפוש האמת, הצורך המסווה שלה בקרבה למישהו והגילויים על עצמה (כולל מי האבא וכמובן, מי הרוצח) הופכים את הספר למותח ובלתי צפוי. עד הסוף האמת לא ברורה וזה אולי מה שהופך את הספר לכה מעולה. כקוראת, המוח שלי פשוט חשב ואסף את הדברים יחד איתה. ועל אף שבהתחלה היא מצטיירת כנערה פרועה, מניפולטיבית, נצלנית ובעייתית – יש בה משהו עמוק, רך וכואב, שגורם לאהוב אותה ולהזדהות איתה.

מומלץ בחום!

Scroll to Top