דף הבית » כל הכתבות » כושר וספורט » אימוני כושר » עיצוב זה חשוב: אימונים לעיצוב וחיטוב הגוף

עיצוב זה חשוב: אימונים לעיצוב וחיטוב הגוף

הרבה זמן לא סיפרתי לכם חוויות משגרת האימונים שלי, בעיקר כי ביולי אוגוסט לא ממש הייתה כזו.

נכון שלמזלי בגרייט שייפ, סניף אבן גבירול, שם אני מתאמנת הם היו ממש חביבים ואדיבים ויכולתי לגרור אחריי את הקטן (שיספוג קצת אורח חיים ספורטיבי, מה יש?). וכך, למרות שמכשירים וריצה היו בעייתיים יותר, הצלחתי לא לוותר על הקיקבוקס עם קרן אמיד המהממת, על הפילאטיס עם חי ועל שיעור העיצוב עם ירון חי מנשה (אלו אגב השיעורים האהובים עליי).

הפעם ארחיב על שיעור העיצוב (את התמונות עומר צילם. רואים? היה לו תפקיד משמעותי). המון חברות שלי נמנעות משיעורי עיצוב. חלקן בגלל שזה "לא שורף קלוריות", חלקן בגלל שזה "ינפח אותן" וחלקן בגלל ש"הן לא מרגישות שזה עובד". אז לכן, חברותיי היקרות אני רוצה לומר דבר אחד – טעות!!!

נכון, שיעורי עיצוב לכשעצמם לא שורפים קלוריות כמו אירובי, אבל הם מעלים את מסת השריר. ותא שריר, לידע כללי, שורף פי שלוש קלוריות מתא שומן במנוחה, כך שזה ממש משתלם. (כן, כן. תא שומן שורף 4 קלוריות בדקה. תא שריר – 12). חוץ מזה שאין בזה שום דבר מנפח. זה רק מעצב את הגוף והופך אותו לחזק ומוצק במקום לרזה ומתדלדל. לא עובד? תחליפו מדריך…

ועוד משהו שלמדתי מקרן בשיעור האחרון וחשוב שגם אתם תבינו (בשביל מה אני כאן?!): מה שהגוף צריך כדי לעשות פעילות אירובית ולא להינזק בפציעות ספורט שונות, הם שרירים שיחזיקו אותו. ממש כך. אם אתם רוצים להתמיד בפעילות אירובית לאורך זמן, לשמור על כושר במשך שנים רבות ולא להזיק למפרקים ולשאר "חלקי החיבור" – עשו לפחות פעמיים בשבוע פעילות חיזוק!

אז מה עושים בשיעורי עיצוב?

רוב השיעורים כוללים עבודה היקפית על ידיים, רגליים, בטן וישבן (ותקום עכשיו מי שאין לה בעיה באזורים האלו). לרוב עובדים עם משקולות קטנות, משקולות רגליים, ברים (מעין מוט ארוך המשמש כמשקולת), גומיות ואביזרים נוספים שמטרתם ליצור התנגדות של הגוף לעצמו ולהפעיל את השריר.

תאמינו לי – לא יישאר לכם שריר רפוי אחד אחרי השיעור… בהצלחה!

Scroll to Top