דף הבית » כל הכתבות » תרבות » האהבה (לא) תמיד מנצחת

האהבה (לא) תמיד מנצחת

סינדרלה, היפייפיה הנרדמת ושאר סיפורי האגדות יצרו מן מצג שווא של החיים שבו האהבה תמיד מנצחת… אבל בחיים האמיתיים זה רחוק מלהיות מדויק והביטוי הכה שגור "והם חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה", נראה בפרספקטיבה של החיים כמעט מגוחך.

לא מאמינים לי? אתם מוזמנים לקרוא את שלושת הספרים האלו שמגוללים את סיפורן של סלומה, אוליביה, תמר ואורית. נשים חכמות, שאפתניות וטובות לב שהאמינו בכל ליבן באהבה. אבל החיים רצו אחרת וכל אחת מהן נאלצת להתמודד בצורה אחרת עם המציאות של חייה, כשבדרך מתערער גם המקום היחיד שהיה בטוח מבחינתן – הזוגיות!

"ימי האהבה" מאת דריה מעוז (הוצאת זמורה ביתן)

תמר ואורית הן שתי נשים שעל פניו נראות שונות מאוד: תמר היא יועצת זוגית סופר מצליחה, אשת קריירה עצמאית, גרושה ואם לשתי בנות. אורית היא עקרת בית שנשואה בעושר לאדי – עורך דין מצליח, שרמנטי ובוגדני ואמא של דגנית החיילת.

כשאורית ואדי מגיעים לטיפול זוגי אצל תמר, בניסיון נואש להציל את הזוגיות שלהם, תמר מזהה מיד את הבעיה ומבינה שאדי, על אף החיצוניות המרשימה שלו, הכסף הרב שיש לו ואמנות החנופה שהוא ניחן בה, הוא גבר שתלטן ומתנשא שכל מאוויו הם להשאיר את אורית הכנועה לצידו, בעוד הוא מנהל רומנים וחי את חייו. אבל אל תטעו – קשה מאוד לומר שאורית היא אישה מוזנחת. כלפי חוץ יש לה הכל: בית ענק, כסף בשפע, חיי מותרות ובעל סקסי שלא מפסיק לפנק אותה. ואולי כל אלו הם בדיוק הסיבה שבגללם אורית, שהגיע מבית קשה יום, נלחמת עם עצמה ומרגישה שהיא מפונקת ובכיינית.

ותמר? תמר מזהה את זה מייד. היא מזהה את מצבה הנפשי הרעוע של אורית, מבינה שכלוב זהב הוא עדיין כלוב ורואה איך אדי דואג להשאיר אותה קטנה וכנועה וקושר אותה בחבלים עשויי יהלומים. היא גם מבינה שלנישואים האלה אין שום סיכוי, אבל כדי לעזור לאורית, עליה לחזק אותה קודם ולהשיב לה את עצמה.

אף אחת מהן לא מתארת לעצמה שהטיפול הזה ישנה את מסלול חייהן ויגרום להן להבין שכל מה שחשבו שהן יודעות ובטוחות בו, שכל מה שהן חשבו שהן רוצות, זה למעשה טעות מרה. ויותר מכך, שיש בהן הרבה יותר מהדומה מאשר מהשונה.

זה ספר מקסים שמעורר לא מעט מחשבות על אושר, כוח, התעללות, הצורך האנושי להישען על מישהו והצורך החייתי לנצל את זה אצל אחרים. מקסים!

"תסבוכת טרגית" מאת טי. קיי לי (הוצאת ספר לכל)

העבר של אוליביה מאלץ אותה לעזוב הכל ולברוח גם, ואולי בעיקר, מאלכסנדר – הגבר שהיא כל כך אוהבת. זה לא קל לה ובמשך תקופה היא מסתגרת בתוך עצמה ובתוך בית החוף המבודד שאליו ברחה. גם אלכסנדר לא מוותר בקלות רבה כל כך על האהבה הגדולה ביותר של חייו ויוצא לחפש אותה במטרה ברורה להחזיר אותה אליו. אבל הפחד שרודף אותה גורם לה להרחיק אותו מעליה ורק כשהוא ממשיך בדרכו, היא מבינה שלפעמים עדיף להסתכן מאשר לברוח אבל שזה ממש לא קל ושאהבה היא ממש לא דבר ברור מאליו.

"דמעות של אהבה" מאת אליסון ריצ'מן (הוצאת פן וידיעות ספרים)

רומן היסטורי ששופך אור על אירועי ההפיכה בצ'ילה דרך סיפורם של סלומה ואוקטביו. הם מתאהבים בעודם סטונדטים וסלומה מתחתנת איתו על אף חששם של הוריה מכך שאין לו כסף, אין לו משפחה עמידה ותומכת ובעיקר, אין לו מקצוע. אבל לסלומה זה לא משנה. היא אוהבת אותו דווקא בגלל החולמניות הזו שלו ובטוחה שיהיה טוב. והכל באמת טוב. אוקטביו מתגלה כשחקן כשרוני ומהר מאוד הופך לכוכב על. הם גרים בבית גדול ומגדלים באושר את שני ילדיהם. אבל אז הכל משתבש. אוקטביו, שתמיד דבק בצדק ומעולם לא פחד להביע את דעותיו, תומך הפעם בצד הפוליטי הלא נכון ורק כשסלומה נחטפת ומעונה, הוא מתחיל להבין את גודל הטעות שעשה.

האשמה אוכלת אותו מבפנים ולמרות ששחרורה הושג לא מעט בזכותו, כשהיא משתחררת הוא לא יודע איך לאחות את הקרעים והיא מצידה רק נסגרת בפניו יותר ויותר. הם מוצאים מפלט מדיני בשוודיה אבל גם שם הם לא מצליחים להחזיר את הדבק שחיבר אותם תמיד – הפתיחות והיכולת לשתף אחד את השני. ספר לא קל. אבל מהמם!

Scroll to Top