דף הבית » כל הכתבות » תרבות » מוזיקה » הרשל'ה מבקר בתזמורת

הרשל'ה מבקר בתזמורת

כבר שנים אני טוענת שילדים הם עם הרבה יותר חכם מאיתנו. הם לא צריכים תפאורות ענק, אפקטים נוצצים ורעשי רקע מחרישי אוזניים כדי להבין את העלילה. להפך – תנו להם פשטות והם יבינו הרבה יותר מכם.

מאז שעומר קטן אנחנו הולכים המון להצגות ילדים, מופעי מחול, מופעי אופרה וקונצרטים. כן, קונצרטים. בהתחלה היו כאלו שהרימו גבה וטענו שלילדים אין סבלנות לשבת שעה או יותר כשעל הבמה יש "רק" חבורת נגנים שמנגנת מוזיקה, יפה ככל שתהיה. ושנים אני טוענת שהם טועים. שכשיש מוזיקה איכותית ונכונה, אין צורך בתפאורה ופעמים רבות גם לא בסיפור.

המוזיקה היא התפאורה, העלילה והשחקן המרכזי. לא מאמינים לי? תנסו בעצמכם. לכו עם הילדים שלכם לצפות בקונצרט של תזמורת הבמה הישראלית מסדרת "לעוף עם המוסיקה" לילדים ותיווכחו בעצמכם!

עומר ואני היינו בסוף השבוע בקונצרט "הרשל'ה מבקר בתזמורת" במוזיאון תל אביב לאמנות וכשחזרנו הביתה הוא אמר לי: "אמא, ראית איזה יופי הנגנים ניגנו בהתאם לסיפורים והצליחו להסביר את ההרגשה עם המוזיקה?" וזה בדיוק כך!

המופע הוא למעשה קונצרט של כשעה, שבו מובאים בדיחות וסיפורי הרשל'ה בפני הילדים בשילוב של סיפור ומוזיקה. זה הכל ולא הכל בכלל!

את הסיפורים מספר יניב שטרייפלר בצורה מעניינת ומרתקת ונגני כלייזמרים מלווים אותו ומוסיפים לכל הסיפור את האווירה – המתח, הצחוק, הבלבול, העצב וההשתוממות.

מקסימה בעיניי ההתייחסות הבוגרת לילדים, שלא מזלזלת באינטליגנציה שלהם ומצליחה לרתק גם ילדים בני שנתיים ושלוש שהיו בקהל. מקסימה בעיניי הדרך בה הובאה המסורת היהודית וסיפורי המורשת, בשילוב מוזיקת הכלייזמרים הקסומה אל עולמם המודרני של הילדים והכי מקסים בעיניי היה השילוב בין הכל שיצר מופע שמח, מהנה, מצחיק ונוגע.

על התזמורת כולה מנצחת טליה אילן בצורה מקסימה ובאמת שזו חוויה אחרת, שונה ומעניינית (בעיניי לפחות) הרבה יותר מכל פסטיגל נוצץ! ממליצה בחום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top