דף הבית » כל הכתבות » עוד כל מיני » משחקים ופנאי » שני משחקי קלפים שיעבירו לכם את הזמן בכיף

שני משחקי קלפים שיעבירו לכם את הזמן בכיף

מרגישים שכבר מיציתם כל פעילות משפחתית אפשרית? הנה שתי המלצות לשני משחקי קלפים של חברת 'אקספלור Toys' שיעסיקו אתכם לכמה שעות…

אבידות ומציאות: משחק זיכרון בגרסה מודרנית

המשחק מורכב מקלפים שונים שמחולקים למספר דרגות קושי (צבע מסגרת שונה לכל דרגה). על כל קלף מצוירים משני הצדדים שלו מספר חפצים, אבל… בצד אחד יש פריט אחד יותר או פחות והרעיון הוא לזהות ראשונים את החפץ החסר/הנוסף.

גם כללי המשחק פשוטים: מניחים את ערימת הקלפים על השולחן כשצד אחד שלהם כלפי מעלה (תבחרו אם ללכת על הצד עם המסגרת המפוספסת או המלאה). כל המשתתפים מתרכזים בקלף העליון שבחפיסה למשך כ-15-10 שניות ואז הופכים את הקלף לצידו השני והשחקן הראשון שמזהה ומכריז בקול על החפץ הנוסף/החסר הוא המנצח בסיבוב הזה ולוקח אליו את הקלף. המנצח בסוף המשחק הוא זה שיש לו הכי הרבה קלפים.

רוצים דוגמה? בבקשה – הביטו במשך כ-10 שניות על הקלף הזה (בתמונה) ואז לחצו עליה כדי להפוך צד ונסו לזהות את הפריט הנוסף/החסר.

הצלחתם? COOL, נכון? המשחק באמת חמוד, קליל ומתאים לכל בני המשפחה כי יש כאמור קלפים ב-6 דרגות קושי שונות. אם כי אני חייבת לציין שעומר בן ה-13.5 טען שגם הדרגה הקשה ביותר (דרגה 6, שחור) קלה לו… מחיר מומלץ לצרכן: 59.90 שקלים.

לוזר: שילוב של מזל וחשיבה אסטרטגית

המשחק הזה הוא קצת יותר מתקדם ומורכב מ'אבידות ומציאות' ואני מודה שלקח לנו קצת זמן להבין את ההוראות (שבעיניי קצת לוקות בחסר), אבל ברגע שמבינים את הרעיון, הוא כיפי ומאתגר מאוד.

הרעיון הכללי של המשחק קצת מזכיר פוקר: כל משתתף מקבל קלפי מספרים שאותם הוא צריך להוריד לשולחן בתורו, תוך כדי שימוש בהנחיות שיש על הקלפים המיוחדים או בהנחיה שיש על אחד משני קלפי ההנחיות הקבועים שנמצאים על השולחן (זה אגב החלק שהיה לנו הכי חסר בהוראות).

כשלכל המשתתפים נותר ביד קלף אחרון מתחיל "הפוקר" – כל משתתף צריך לנסות לנחש אם המספר על הקלף שיש לו ביד הוא הגבוה/הנמוך ביותר מאשר מספרי הקלפים של המשתתפים האחרים. כל המשתתפים "מכריזים" יחד על ההימור שלהם (גבוה או נמוך) ואז חושפים את הקלפים. משתתף שהימר נכון זוכה בסיבוב הזה ואילו משתתף שהימר לא נכון, צריך להפוך את אחד מארבעת קלפי הדמות שלו בדרכו להפוך לצפרדע. המשתתף הראשון שהנסיך שלו הופך לצפרדע הוא הלוזר.

מחשק חמוד, קצת מסובך מידי בעיניי וגם עכשיו עוד לא ממש הבנו חלק מהדברים במשחק (למשל הסיבה לקלפים שהופכים על השולחן בתחילת המשחק). אבל זה נחמד ובעיקר מעורר מחשבה אסטרטגית. קחו בחשבון שהמשחק הזה מתאים ל-9-3 משתתפים. מחיר מומלץ לצרכן: 99.90 שקלים.

תיהנו!

Scroll to Top