דף הבית » כל הכתבות » תרבות » טלוויזיה » סודות קולינריים חובקי עולם

סודות קולינריים חובקי עולם

לפני כחודשיים עלתה ברשת CNN (ערוץ 102 ב-YES) סדרה קולינרית חדשה בשם "מסע קולינרי" שמעניקה הצצה מעניינת במיוחד אל הסודות של השפים הגדולים בעולם.

מה שהופך את התוכנית למעניינת במיוחד בעיניי זו העובדה שהיא לא מעניקה לצופים הצצה "רגילה" אל מטבחי השפים הגדולים, אלא מעניקה להם הצצה דרך עיניו של שף גדול אחר.

בכל פרק יוצא אחד מהשפים הגדולים ממטבחו אל מטבח של שף גדול אחר. שם במטבח האחר הוא עצמו לומד סודות, טכניקות, תרבויות וטעמים חדשים. העובדה שגם השפים הגדולים בעולם ממשיכים ללמוד משפים אחרים מעניקה לתוכנית פן מסקרן ומרתק ומאיר את עולם הקולינריה באור שונה עם זווית ראייה אחרת ומרתקת.

הפרק הראשון הוקדש לשף האיטלקי, עטור 3 כוכבי מישלן מאסימו בוטורה!

בחלק הראשון מתועד בוטורה במטבחו שלו ומספר על אהבתו לאוכל, למטבח ולבישול. הוא מספר על השילוב הקשה בין המורשת עתיקת היומין של האוכל האיטלקי לבין הצורך להיות יצירתי וחדשני וצילומי המנות שהוא מוציא עושות חשק לעזוב את הכל ולנסוע לטעום…

בין הדברים המעניינים שהוא אומר (ויש הרבה) הוא דווקא מדבר על "הזבל" וטוען שדווקא ממה שאנשים מגדירים כשאריות או כחלק לא נחוץ יוצאות המנות הטובות ביותר (כמו קליפות תפוחי אדמה).

בחלק השני עוזב בוטורה את צפון איטליה ומגיע ללונדון. שם הוא מבקר את השף פרגוס הנדרסון, הידוע במסעדת הבשרים שלו ויחד הם חווים מסע קולינרי שונה שמתחיל בתערוכת אמנות (כן כן… גם זו השראה), ממשיכה בשוק הבשר הגדול של לונדון ומסתיימת איך לא – במטבח. מקסים לראות איך התרבות ומקורות ההשראה של כל אחד מהם מתמזגת עם זו של השף האחר ומפרה את שניהם…

אני חושבת שמעל הכל התוכנית הזו היא פשוט מצע של השראות. כל כך יפה לראות את מקורות ההשראה של השפים הבאמת גדולים האלה ועוד יותר יפה לראות איך הם עדיין משתוקקים ללמוד דברים חדשים. הצילומים יפייפיים ומעבר לבישול כדאי ללמוד הרבה גם ממה שהם מספרים – זה בטח נכון לגבי בישול אבל גם לגבי החיים בכלל.

Scroll to Top