דף הבית » כל הכתבות » תרבות » תיאטרון » "חייל הבדיל": כשהדמויות יוצאות מהספר

"חייל הבדיל": כשהדמויות יוצאות מהספר

הכיף הגדול בקריאת ספר, הוא ההאנשה שאנחנו עושים לדמויות. אנחנו הבמאים של הספר בעיני רוחנו. גם אתם חלמתם פעם, כמוני, לפגוש את הדמויות יום אחד באמת? גם לכם יש דמות מאחד הספרים שהייתם ממש רוצים להיפגש איתה לקפה? לי כל הזמן…

ההצגה "חייל הבדיל", המוצגת במדיטק חולון במסגרת "פסטיבל ישראל לילדים", מגשימה לפחות לילדים את החלום הזה.

זהו מופע תיאטרון-מחול המבוסס על הסיפור הקלאסי מאת האנס כריסטיאן אנדרסן, בביצועה של קבוצת peut-être מאנגליה, המאמינה ביצירת פלטפורמה לדו שיח בין ילדים ואמנים ובהעברת רעיונות וסיפורים באופן אינטראקטיבי ונגיש באמצעים ויזואליים, פיזיים ומוזיקליים.

ההצגה מגוללת את סיפורו של חייל הבדיל, שפוגש במקרה בבלרינה קסומה. הם מתאהבים ממבט ראשון אבל האויב, המאיים רוצה אותה לעצמו ועושה הכל כדי למנוע מהזוג להיות יחד.

בכל "פרק" מועבר דף בתפאורה, המעוצבת כספר גדול והקהל ממש עובר בין הדפים עם התקדמות הספר. בכל "עמוד" חווה הקהל סיפור שלם ולרגעים ממש קל לשכוח שמדובר בעמוד מספר. כל ההצגה היא ללא מילים. רק בריקוד ובפנטומימה מדהימה, ועם זאת לא היה משהו שלא עבר אל הקטנים.

הסוף בעיניי קצת טרגי וטראומתי מידי והייתי מעדיפה סוף שמח יותר, אבל זו בהחלט הצגה מהנה, שונה וכייפית.

בימוי: דפנה אטיאס במאי שותף: טרי אודונובן מעצבת במה: אנה ברודר מוזיקה: יניב פרידל ולמז לובז  תאורה: ניל ברינקוורס הפקה: אקו הפקה גבי ווטייר ורוז טרי שחקנים: מאיה פוליטקי (יוון), קלרה סולנה (ספרד) צארלי הנדרן (אנגליה) סם אלטי (ניו זילנד).

Scroll to Top