דף הבית » כל הכתבות » תרבות » ספרים » ספרי ילדים ונוער » 2 ספרים ו-2 דיסקים עם שירי ילדים, שמעבירים מסר חינוכי בצורה עקיפה ואפקטיבית

2 ספרים ו-2 דיסקים עם שירי ילדים, שמעבירים מסר חינוכי בצורה עקיפה ואפקטיבית

אם יש משהו שהקפדתי עליו מאז שעומר שלי היה בן יום בערך, זו מוזיקה נעימה בחדר וסיפור לפני השינה. אני זוכרת אותי מניקה בשעות הקטנות של הלילה ומקריאה לו תוך כדי את "תפילילה" שהוא ללא ספק אחד הספרים היפים.

מאז גם המוזיקה וגם קריאת סיפור לפני השינה הפכה כאן להרגל והעונש הכי חמור אצלנו בבית זה ויתור על הסיפור הזה. נכון שהיום, כשהוא כבר גדול, עם כל החוגים/חברים/פעילויות והעובדה שהוא כבר קורא לבד זה קצת מתפקשש, אבל בעיניי אין סיפוק כמו לשמוע אותו מכניס דיסק שירים או דיסק של מוזיקה קלאסית לילדים בפול ווליום ואין כמו הלילות האלו בהם אני משתיקה את הטלפון לחצי שעה, יושבת לידו ומקריאה לו סיפור.

בכלל, יש משהו גם במוזיקה וגם בספרי ילדים (המשובחים שבהם) שמעביר מסרים שמחלחלים לא רק אליו, אלא גם אליי. מסרים שדרכם הצלחתי לא פעם להסביר אנקדוטות, מוסרי השכל ואורחות חיים שלא הייתי מצליחה לעשות בשום דרך אחרת.

אז ממש עכשיו, עם החזרה לשגרה (טוב כמעט שגרה עם כל ימי הזיכרון, עצמאות וכו') הנה המלצות על כה ספרים ודיסקים חדשים לילדים שהנעימו לנו את החג ואני בטוחה שיעשו טוב גם לכם:

"הסוד של יהלי" של אינה דוידוביץ (הוצאת 'אוריון')

הורד (1)

ספר חשוב ומקסים שעוזר לילדים להתמודד עם גילוי האמת, גם כשהיא לא נעימה (וכמה שזה חשוב…). יהלי הוא הילד הקטן במשפחה קטנה ומאושרת. הוריו ואחיו הגדול הם מושא הערצתו והוא חולם להיות "מושלם" כמוהם.

לבני המשפחה יש תחביב משותף של צפייה בכוכבים דרך טלסקופ ובאחד הלילות יהלי שובר אותו בטעות. הוא נבהל ולא מספר, חושש לאכזב. שאר הספר עוסק בדרך יצירתית בה עוזרת המשפחה ליהלי להתמודד עם חוסר הנעימות ולגלות את הסוד. מקסים ובימנו – סופר חשוב בעיניי!

"לאביתר הכל מותר" של דודי גרין (הוצאת 'קוראים')

הורד

כמה פעמים אמרתם לעצמכם שהחלק הכי כיף בילדות היא העובדה שאין גבולות (מחשבתיים כמובן). שהכל אפשרי, הכל יכול לקרות ואפילו השמיים הם לא הגבול?! כמה חבל שהתחושה הזו הולכת לאיבוד עם הגיל, ההבנות והתובנות?!

הספר הזה מתאר את מה שמתחולל במוחו של אביתר. מוח מלא דמיון ויצירתיות עם דמויות מומצאות ובעולמו הזה – הכל מותר לו! בשפה נעימה הוא בונה עולם מלא דמיון מעבר לעובדה שיש בספר הזדהות עם עולמם הפנימי של הילדים, יש בו גם הרבה נקודות שאפשר (וכדאי) לדבר עליהם עם הילדים כמו איפה כן עוברים הגבולות, מה מותר, מה יפה לעשות לאחר וכו'.

"בייבי אוריינטל 2"

הורד (10)

דיסק מקסים מקסים מקסים!!!!! אמנם התוודעתי אליו באיחור של שנתיים, אבל הוא מקסים! יש בו ביצועים של שירי ילדות מוכרים כמו "מקהלה עליזה", "אני אוהב שוקולד", "יוסי בכינור" ועוד, בעיבודים אתניים ומוזיקת עולם. זה פשוט דיסק כייפי ונעים – ממליצה בחום!

"גולי והגיטרה ששרה"

גולי

דיסק שני ליוצרת גולי דרזי קול, המיועד לילדים עד גיל 5 וכולל שירים מוכרים לצד שירים חדשים ומתוקים על חיות שמחות. אמנם ההגדרה היא לילדים עד גיל 5, אבל עומר נהנה ממנו והאמת? גם אני. בהחלט דיסק חמוד ונעים.

נכון כיף? ונכון שזה עדיף על פני כל בילוי מול הטלוויזיה?

Scroll to Top