דף הבית » כל הכתבות » תרבות » קולנוע » מה המשמעות שלנו כאן וכמה רחוק אנחנו מוכנים ללכת כדי לגלות אותה?

מה המשמעות שלנו כאן וכמה רחוק אנחנו מוכנים ללכת כדי לגלות אותה?

כמה מכם יודעים מהי משמעות השם שלהם? כמה מכם מאמינים שלשם שלהם יש השפעה על הייעוד שלהם בחיים? כמה אנשים אתם מכירים שילכו הכי רחוק, רק כדי להוכיח לעצמם (ולסביבה) שהמקום שממנו הם הגיעו הוא לא זה שמגדיר אותם? אני מכירה המון המון המון אנשים כאלה. הסרט החדש, "הדרדסים: הכפר האבוד" מציף את כל השאלות האלה בצורה הכחולה והאהובה כל כך של היצורים הקטנים, מעורר תהיות, מרתק ושובה לב!

הסרט נפתח בהצגת הדרדסים ובקישור שמם לכוח/ לתכונה שמאפיינת אותם ביותר. כך למשל: רגזני – רוגז, בר מוח – חכם, בר כוח – חזק, ביש גדא – ביש מזל וכו'. רק לדרדסית, שנוצרה בידי גרגמל והפכה לדרדסית אהובה אין משמעות מיוחדת לשם שלה ו/או כוח מיוחד שמיוחס לה.

כשבר מוח ממציא מכונה שמגלה את הכוח המיוחד של כל דרדס, מתעורר בדרדסית הצורך לבדוק מי היא, מה הייעוד שלה ולמה היא כאן (קצת כמו משבר גיל ה-40 שלנו). כשבמהלך בילוי עם שלושת חבריה- בר מוח, בר כוח וביש גדא היא נתקלת בדרדס זר, היא מבינה שיש עוד כפר דרדסים, מסתורי ומסקרן וכשהיא מגלה את תוכניותיו של גרגמל למצוא אותם, היא מחליטה לצאת למסע כדי להזהיר אותם מפניו.

למרות אזהרותיו של דרדס אבא, יוצאת דרדסית (עם שלושת חבריה) למסע מסוכן וקסום שבמהלכו הם מגלים את כפר הדרדסות המופלא ודרדסית מגלה שהיא אולי יכולה להתרחק מהמקום שבו נולדה, אבל כנראה שלנצח תצטרך להוכיח את כוונותיה ולהראות לכולם שהעובדה שהיא נוצרה בידי גרגמל, לא הופכת אותה למרשעת כמוהו.

זהו מסע לא רק בנבכי היער, אלא מסע פנימי עמוק שנכנס גם לי (ולשני הטרום-מתבגרים שהיו איתי) ללב ולמחשבות. כשיצאנו מהסרט עומר אמר לי "את רואה אמא. אנשים לא רעים, רק כי הם נולדו לאנשים רעים. כל אחד בוחר אם להיות טוב או רע" וזה ידידיי אומר הכל!!

רוצו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top