דף הבית » כל הכתבות » תרבות » תיאטרון » "הודיני": אומנות הבריחה

"הודיני": אומנות הבריחה

מי לא שמע על הודיני הגדול? אומן הבריחה הבלתי מעורער של כל הזמנים? כילדה הוקסמתי ממנו וכמה שמחה הייתי כששמעתי שתיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער העלו הצגה חדשה על חייו. הצגה שמגוללת את סיפור חייו של הארי הודיני – מילד יהודי בשם אריך וייס שגדל עם אמו כמהגר בארה"ב ועד שהפך לאומן ההתחמקות הגדול ביותר שהיה אי פעם.

תמונה: wikipedia

כילד לא היה לאריך פשוט. אמו עבדה שעות רבות והוא לא ממש נמנה על "חבורת המקובלים", מה שגרם לו לשוטט ברחובות בניסיון להרוויח קצת כסף ממשלח יד ולסייע לאמו בכלכלת הבית – מה שלא כל כך מצליח לו בעיקר בגלל "המקובלים" שמציקים לו ומאיימים עליו שיסתלק מהשטח שלהם.

באחד מהימים, רגע לאחר התקלות נוספת עם "המקובלים", שבה הם שוברים את הפרחים שאותם הוא מנסה למכור, עובר ברחוב אדם שמבקש ממנו לקנות את הפרח השבור. כשאריך המופתע שואל אותו לפשר הרכישה המוזרה, מספר לו האיש כי הוא הקוסם הנודע ז'אן רובר אודן ואף ממחיש לו קסם קטן עם הפרחים.

צילום: כפיר בולוטין

הודיני נשבה בקסמיו ולמרות שהוא מבטיח לאמו לרכוש בכסף שהרוויח זוג גרביים חדש, הוא לא מצליח להתאפק ורוכש כרטיס למופע של אודן הגדול. המופע שבדיעבד שינה את חייו… כשמסתיים המופע ממתין אריך לאודן ומתחנן אליו שייתן לו לעבוד כעוזר שלו ובתמורה ילמד ממנו את סוד הקסם.

אודן כמעט ומשתכנע, אבל אז מגיע גם הבריון המוכר ומבקש מאודן את אותה בקשה בדיוק. כדי לבחור מי מהם יהיה העוזר שלו, מחליט אודן לאתגר אותם ומודיע להם כי בעוד שבוע יערוך ביניהם תחרות קסמים והקוסם הטוב ביותר יזכה להיות העוזר שלו.

אריך שרוצה בכל מאודו להיות קוסם משקיע ימים ולילות בלמידה, אימונים, ניסיונות וחיפוש אחר הקסם המושלם.

התהליך שהוא עובר אינו פשוט והוא נאלץ להתמודד עם ההתנגדות של אמו והרצון שלה להעניק לו עתיד טוב, התחרות הלא תמיד הוגנת עם החבורה השנייה, התסכולים ונקודות המשבר. כל אלו מונגשים לילדים (ולהורים) בצורה מופלאה, רגישה, מעניינת ואיכותית. פשוט הצגה מעולה ומומלצת.

הנה הצצת וידאו קטנה:
Scroll to Top