דף הבית » כל הכתבות » תרבות » ספרים » 4 ספרי מתח לליל כל הקדושים

4 ספרי מתח לליל כל הקדושים

לכבוד ליל כל הקדושים (הלא הוא ה-Halloween) שיחגג ביום רביעי הקרוב (31.10), ריכזתי עבורכם כמה המלצות על ספרי מתח שסיימתי לקרוא לאחרונה, ושבהחלט יכניסו אתכם לאווירת החג המבעיתה…

"עם בוא השקיעה", מאת נורה רוברטס (הוצאת אור-עם)

עם בוא השקיעה – נורה רוברטס

במערב מונטנה שוכנת לה החווה הענקית של משפחת לונגבואו המלוכדת והאהובה, שצמודה לכפר הנופש המצליח של המשפחה שמנוהל בידי בודין לונגבואו – אישה צעירה, כריזמתית וחרוצה שמנהלת אותו (ואת חייה) בתקתקנות ובחריצות אין קץ.

אבל על האושר של המשפחה מעיב צל ישן שאולי התאדה עם השנים, אבל לא נעלם לגמרי – לפני שנים רבות יצאה אליס, דודתה של בודין (אחות של אמא שלה) מביתה ולא שבה. בני (ובעיקר בנות) המשפחה משערים שעזיבתה של אליס היתה סוג של מרד נעורים ואף כועסים עליה שלא שמרה על קשר כלשהו, מינימאלי ככל שיהיה, אך אין להם שמץ של מושג שבכל השנים הללו הוחזקה אליס בשביו של אדם אכזר שראה בה "כלי" להולדת בנים שימשיכו את שושלתו. ורק כאשר מתחילות לצוץ בסמוך לכפר הנופש גופות של נשים, מנסים העובדים והשריף לגלות מי עומד מאחורי הרציחות האלו, ללא הצלחה יתרה.

הספר מתאר במקביל את חיי המשפחה השגרתיים (בדגש על חייה של בודין) ואת חייה האומללים של אליס, כשלכל אורך הספר גם הקוראים אינם יודעים מיהו החוטף האכזר, מיהו הרוצח והאם יש קשר בין הדברים. התיאורים הקשים מהשבי של אליס והניסיון הטבעי לגלות מיהו אותו "אדון" חוטף, הופכים את העלילה למרתקת ולמצמררת לעיתים קרובות.

תקציר הספר חוטא בעיניי למטרה, שכן הוא מתמקד ברומן של בודין וקאלן ובמערכת היחסים הטעונה של קאלן עם סגן השריף, אך זהו ממש לא העיקר ואף מוריד קצת מערכו של הספר וחבל.

"עליית בן הכלאיים", מאת לאווה פורטנוי (הוצאת פרדס)

עליית בן הכלאיים – לאווה פורטנוי

ספר פנטזיה מותח, קסום וממכר!
פלמה היא נסיכה סקרנית בת 17, שחיה באחת מתוך 12 הממלכות המקיפות את יער הפלאות הקדמוני. כאשר שרשרת אירועים גורמת לתקומתה של ממלכת סאתרן האכזרית, מוצאת את עצמה פלמה נאלצת לעזוב את חייה הנוחים והמוכרים לטובת חיי הישרדות ביער שממנו דרשו ממנה להתרחק כל החיים.

יחד עם עוזרה הנאמן ובני נוער נוספים מהממלכות האחרות, שכמוה מצאו עצמם בורחים, הם יוצאים למסע מסוכן במטרה למצוא את 12 אבני הקסם העוצמתיות שהכירו עד כה כאגדה בלבד. הם יוצאים למסע כשאינם יודעים בדיוק לאן הם הולכים ומה הם אמורים לעשות, יותר מגששים באפלה ואוספים רמז אחר רמז.

ככל שהמסע מתקדם, נערמים להם רמזים שמשנים את כל מה שהכירו וחשבו עד היום. לאט לאט הם מבינים שעל גבם מוטלת האחריות להצלת האנשים היקרים להם, ומחליטים – למרות הסכנות האורבות להן בדרכים – לעשות את הדבר הנכון.

למרות שאני לא חובבת גדולה של ספרי פנטזיה, הספר הזה שבה אותי כמעט מיד. התהליך הפנימי והחיצוני שעוברות הדמויות, התיאורים והתובנות שהקורא מגיע אליהן יחד עם הגיבורים, הפכו את הקריאה לצרופה ומהנה במיוחד. זהו הספר הראשון בטרילוגיית "אגדות האבנים" ואני כבר מחכה לספר הבא 🙂

"מוות במצולות", מאת ד.פ לייל (הוצאת קוראים)

מוות במצולות – ד.פ לייל

מתח נחמד וקליל, אם כי לא מאוד מותח.

ג'ייק לונגלי הוא שחקן בייסבול לשעבר שמידי פעם מבצע עבודות בילוש קלות עבור משרד הבילוש של אביו. באחת מהמשימות הוא נשלח לעקוב אחר אשתו של עורך דין עשיר ומצליח, כדי לבדוק אם היא בוגדת בבעלה. המעקב נקטע באיבו בגלל גרושתו המשוגעת של ג'ייק, אבל דווקא באותו לילה נרצחת אשתו של עוה"ד וג'ייק מוצא את עצמו בלב חקירת רצח סבוכה, שאליה מצטרפת ניקול – הבחורה החדשה של ג'ייק.

לאט לאט מבין צוות הבילוש שמדובר כאן בהרבה יותר מאשר רצח של אישה על ידי בעלה הקנאי, וכי לא ניתן להתעלם מטביעות אצבעותיה של המאפייה הרוסית שככל הנראה קשורה לפרשה הזו ולפרשות נוספות שצצות כמו פטריות אחרי הגשם. כמו בכל ספר בילוש טוב, העקבות מובילות לעקבות נוספות שבסופן ממתין עימות מסוכן.

ספר בילוש קלאסי, קצת צפוי, אבל הקריאה שלו מהנה וזורמת.

"אמא חורגת", מאת קלייר סיבר (הוצאת ספר לכל)

אמא חורגת – קלייר סיבר

ספר מתח משעשע משהו…
כשג'יני מתחתנת עם מת'יו היא מאמינה בכל ליבה שמעכשיו החיים שלהם יתנהלו על מי מנוחות, אבל מגלה מהר מאוד שפרק ב' שבו מעורבים ילדים נפרדים משני הצדיים (אחד שלה ושניים שלו), הוא לא בהכרח דבר פשוט. אבל ג'יני לא מתייאשת ולמרות הקשיים ממשיכה לעשות הכל כדי שזה יצליח, עד שהדברים הופכים להיות מוזרים ומסוכנים מידי…

אני מודה שהחיבור לספר הזה לא היה מיידי וכמעט התייאשתי די בהתחלה, אבל אז המשכתי לקרוא ושמחתי שכך עשיתי. מעבר לעלילה המרכזית עצמה, הספר מעביר גם לא מעט מסרים על הורות בכלל ועל "הורות חורגת" בפרט. הוא מציף בעיות מוכרות (בהגזמה אמנם, אבל עדיין) ובעיקר חושף את העובדה שילדים, "מרושעים" ככל שיהיו הם בסך הכל ילדים שמחפשים תשומת לב.

חמוד אם אתם לא מאלו שנשברים כשההתחלה לא להיט.

Scroll to Top