דף הבית » כל הכתבות » תרבות » תיאטרון » כשדויד גרוסמן משתתף במופע אופרה לילדים

כשדויד גרוסמן משתתף במופע אופרה לילדים

אחרי שבסרט "אבוללה" המשובח גילו הילדים שלפעמים הדבר שאתה הכי פוחד ממנו יכול להיות החבר הכי טוב שלך, מגיע מופע האופרה לילדים "איתמר פוגש ארנב" של האנסמבל הקולי הישראלי, בניהולו המוזיקלי של יובל בן עוזר ומחזקת את המסר הזה עוד קצת, תוך כדי המחשתו במשהו יומיומי ומוחשי יותר.

המופע מבוסס על ספר הילדים הכה אהוב של דויד גרוסמן, שהוא גם המספר במופע (בכבודו ובעצמו). איתמר פוחד מהארנב, בדיוק כמו שהארנב פוחד ממנו. הפחד אחד מהשני מרחיק אותם זה מזה ומונע מהם להכיר באמת, וכשזה קורה – מתגלה חברות אמיתית וקסומה.

הסיפור מקסים ומשעשע ועם מסר כל כך אנושי ונכון, שמצליח לעבור בלי להיות דידקטי או מורתי. לפעמים אנחנו פוחדים מדברים שאנחנו לא מכירים, ואפילו לא מוכנים לנסות ולא מוכנים לשמוע, אבל אם במקרה נפגוש או נגלה את המציאות האמיתית. נראה שהפחד שלנו בכלל היה סתם המצאה, ואפילו אפשר להיות חבר עם מי שפחדתי ממנו.

צילום: דורון עובד

במופע יש המון הומור חכם ורגיש, לצד הומור פשוט לילדים (למשל משחקי מילים כמו "פיק בפופיק") וגם המינון טוב. זה לא סטנדאפ, אבל מסתכלים ומחייכים. זה לא מתיילד, השפה עשירה – ממש רואים שמותר לתת לילדים חומר איכותי בלי תלבושות צבעוניות מקושקשות, בלי מוזיקה רעשנית, בלי להוריד את הרמה, והם אשכרה נהנים מזה.

לגבי ההפקה עצמה: היו ארבעה זמרים מעולים ששרו לכל אורך ההצגה, ובלי יותר מדי אביזרים ותלבושות הוסיפו המון עניין. יש את המספר דויד גרוסמן בכבודו ובעצמו, ויש כמובן את שני השחקנים הראשיים שהיו מעולים. הם שרו מקסים ולמרות ששני מבוגרים משחקים ילד וארנב. זה יצא כל כך חינני ומתאים. את כל ההצגה ליוותה פסנתרנית, והמוזיקה הייתה נפלאה, כך שמכל היבט שהוא זה היה עשוי מצוין.

בקיצור – גם מסר חיובי, גם עשוי טוב, גם מצחיק, גם אורך טוב ולא ארוך מדי כך שהילדים מצליחים לשמור על עניין גם כשזו הצגה "אמיתית", גם מתאים להורים שלא משתעממים… או במילים אחרות – מעולה 🙂

Scroll to Top