דף הבית » כל הכתבות » תיירות » אטרקציות » מהר מהר לפני שייגמר… ביקור סוף חופש במוזיאון המדע לילדים בירושלים

מהר מהר לפני שייגמר… ביקור סוף חופש במוזיאון המדע לילדים בירושלים

פתאום לא בא לי שייגמר החופש הגדול. פתאום יש לי עוד מלא דברים שרציתי לעשות עם הקטן, שבמהלך השנה אין סיכוי כמעט שייצאו לפועל. והנה, נשאר עוד שבוע וקצת והסוף ממש ממש קרוב.. אם גם לכם מתחשק לנצל את הימים האחרונים לבילוי אמיתי עם הקטנים שלכם, אני רוצה הפעם להמליץ לכם על ביקור ב"מוזיאון המדע לילדים על שם בלומפילד" בירושלים.

זו לא פעם ראשונה שאני שם, ובכל זאת- בכל פעם מחדש אני עצמי מתלהבת כמו ילדה קטנה וחוזרת הביתה עם אותו משפט קבוע של  "לא ראינו אפילו חצי, חייבים לחזור לשם שוב".

יש שם תערוכות קבועות שבאורח פלא מצליחות לרתק גם אחרי המון פעמים שם, הנה כמה לדוגמה:
* "אשליות-מבלבלים את המח" – כל מיני משחקי תעתוע המלמדים איך פועל המוח שלנו;
* "סיבוב בלונה פארק" – מאחורי הקלעים של הלונה פארק: איך פועלים המתקנים והקשר בין חוקי הפיזיקה למתקני המשחקים השונים – לא לפספס!!
* "דרך המים" – שאיבת מים, מקורות המים ועוד מיצגים רטובים (כיף נורא בקיץ);
* "פנס חושך" – חדר חושך ובו הפעלה על אור וחושך מנקודות מבט שונות;
ויש עוד מלא…

המוזיאון העצום הזה מכיל המון המון תערוכות שונות, כולן בנושאי מדע שמרתקות את הילדים לשעות.

פרט לתערוכות הקבועות מקפיד המוזיאון לחדש בתערוכות מתחלפות, גם הן מעולמם של הילדים. כך, בחודשי הקיץ יש תערוכה של פיליאס ופרב – אותו צמד מדענים מתוכנית הטלוויזיה המשעשעת (ההתמכרות החדשה של הקטן). בתערוכה מכין כל ילד דגם המצאה, בדומה לזו של הזוג, ומתנסה בפועלה על המתקנים הייעודיים- מהמם ומאתגר גם לגדולים!! מוזיאון מקסים. אין מצב שתספיקו הכל ביום אחד, קחו את זה בחשבון.

ועוד דבר שווה לכם לקחת בחשבון – קחו איתכם אוכל. יש שם אמנם קפיטריה קטנה, אבל אין בה ממש אוכל ואחרי המון שעות אתם תהיו מאוד רעבים!

תיהנו ואל תפספסו! ממליצה לכם בחום.

Scroll to Top