דף הבית » כל הכתבות » תרבות » תיאטרון » עבד של הזמן: הצגת הילדים 'מומו'

עבד של הזמן: הצגת הילדים 'מומו'

הצגת הילדים 'מומו' המוצגת במדיטק חולון, היא למעשה ראי עבור המבוגרים על קצב החיים המטורף שלנו.

ההצגה מתרחשת בשכונה קטנה באיטליה שמנהלת בעצלתיים – מסעדה ביתית קטנה, מטאטא רחובות חכם, ילדים משועממים ברחובות, מספרה ומריבות בין שכנים. בקצה השכונה עומד אמפי תיאטרון נטוש וישן, שלדברי מטאטא הרחובות שקק פעם חיים והיווה עלייה לרגל לשוחרי התרבות (כבר מזכיר משהו, לא?)

באחד הימים, יוצאת מהאמפי ילדה קטנה בשם מומו, שמתחבבת על תושבי השכונה ומשנה את חייהם. היא מלמדת את הילדים לדמיין וכך ליצור לעצמם עולם שלם של משחקים, כך שלעולם לא ישתעממו.

היא מלמדת את השכנים להקשיב אחד לשני, וכך לגלות שהמהומות והמריבות מיותרות והיו נפתרות מזמן אם רק היו קשובים והיא בעיקר לומדת ומלמדת את כולם (כולל הקהל) ליהנות מהזמן ולנצל אותו בצורה הכי טובה שיש.

יום אחד מגיע לשכונה איש אפור שבדרכים עקלקלות משכנע את התושבים "לחסוך בזמן". הוא מציג את עצמו כנציג של בנק הזמן ומסביר להם מה יכלו לעשות בכל הזמן שבזבזו ובעיקר משכנע אותם לחסוך בזמן.

התושבים המסכנים, שנלחצים כל כך מדבריו, מתחילים לרוץ ממקום למקום. אין להם יותר זמן למשחקים, לדיבורים, לשיחות נימוסין. כל מה שעומד לנגד עיניהם הוא החיסכון בזמן. רק מומו לא נכנעת לקצב החדש ויוצאת למסע להחזיר לשכונה את הזמן האבוד.

הצגה מקסימה ומעוררת מחשבה, בעיקר אצל המבוגרים, על החיים לצד הזמן ועל איך לנסות לפחות לא להכנע ולא להיות עבד של הזמן!

  • מחזה: עידו ריקלין
  • בימוי: רפי ניב
  • שחקנים: חן בראל, אביבה נגוסה, אלכס קרול, אורי לייזרוביץ', ענבל דנון, רז הראל, הילה שלו, שהם שיינר, שמעון חאבא, מעיין תורג'מן, ענבל ניר, נתנאל אזולאי, אור אדרי וקרן סלנט.
Scroll to Top