דף הבית » כל הכתבות » עוד כל מיני » משחקים ופנאי » שוב סגר?? מוזיאונים בחו"ל שמציעים פעילויות אונליין לכל המשפחה

שוב סגר?? מוזיאונים בחו"ל שמציעים פעילויות אונליין לכל המשפחה

שוב סגר, שוב הילדים בבית ושוב אתם מחפשים רעיונות לפעילויות אונליין, משחקים להורדה ודפי צביעה? אתם לא לבד ולמרות שזה אולי נראה ומרגיש ככה, הורים בכל העולם נמצאים פחות או יותר באותו מצב.

החדשות הטובות הן שבעקבות המצב, מציעים מוזיאונים ואתרי תיירות רבים מכל רחבי העולם מגוון פעילויות אונליין חינמיות לכל המשפחה – החל מדפי צביעה להורדה, דרך משחקי אונליין ועד הדרכות להכנת יצירות שונות. הכל כמובן ברוח האמנות שמוצגת במוזיאון.

אז… רגע לפני הסגר ותקופת החגים שבלי קשר לסגר מאופיינת בשהייה ממושכת בבית, הנה כמה מהפעילויות המגניבות שכדאי לכם להכיר:

**הכתבה תתעדכן בשוטף אז כדאי להמשיך לעקוב

מוזיאון הלובר אבו דאבי: יצירות אמנות בבית עם הילדים

אני לא יודעת אם זה במיוחד לתקופת הקורונה או לא, אבל באתר המוזיאון יש מתחם שלם שבו תמצאו הנחיות מפורטות ופשוטות לכל מיני פעילויות מגניבות ברוח התערוכות, שאפשר להכין עם הילדים (הוראות באנגלית). לגמרי בחינם.

אלו שנראים לי מהנים במיוחד: הכנת תלבושת מסורתית לבחירה; יצירת מסכות של חיות; יצירת סוס אבירים; הכנת יצירת אמנות עם הסמארטפון; ויש עוד מלא. ההסברים ברורים וכוללים סרטון הדרכה, את רשימת הציוד הנדרשת (בדוגמאות שבחרתי יש גם את הדפים עצמם להדפסה) והוראות ברורות ופשוטות. באמת מגניב!

למתחם הפעילויות המלא – לחצו כאן

מסגד שייח' זאיד באבו דאבי: חוברת פעילויות להורדה

עוד אחד מאבו דאבי: באתר של מסגד שייח זאיד (Sheikh Zayed Grand Mosque) תמצאו חוברת פעילויות להורדה בחינם, שכוללת המון דפי צביעה של אלמנטים שונים שמאפיינים את המקום, דפי חיבור נקודות ודפי חידות זיהוי צללים.

החוברת בערבית ובאנגלית, אבל זה ממש לא משנה כי ברור מאוד מה צריך לעשות ובדפי הצביעה יש אפילו את התמונה המקורית, כך שהילדים יכולים לצבוע את הציור בדיוק כמו המקור.

להורדת חוברת הפעילויות – לחצו כאן

מוזיאון האי קטלינה: דפי צביעה להורדה ופאזלים להרכבה אונליין

מוזיאון האי קטלינה (The Catalina Island Museum) מציעה גם מגוון רחב של דפי צביעה להורדה וגם – וזה ממש מגניב בעיניי – מתחם פאזלים שאפשר להרכיב אונליין. הכל כמובן, גם דפי הצביעה וגם הפאזלים, מבוססים על יצירות האמנות במוזיאון. תנסו, זה ממש כיף.

למתחם דפי הצביעה – לחצו כאן; לפאזלים – לחצו כאן

מוזיאון נורטון סימון: עבודות יצירה עם הילדים

מוזיאון נורטון סימון בקליפורניה (The Norton Simon Museum) מציע מגוון רחב של פעילויות יצירה לכל המשפחה – החל מדפי צביעה, דרך פעילויות יצירה שונות ועד פעילויות מדעיות מגניבות. לכל פעילות יש הסבר מפורט (באנגלית) שכולל את החומרים הדרושים, הוראות שלב אחרי שלב ותמונות. הכל ניתן להורדה בחינם.

למתחם הפעילויות באתר – לחצו כאן

נכון שזה מקסים ומהנה? כנסו, תנסו, ככה גם תעסיקו את הילדים וגם תאפשרו להם להכיר תרבויות וסוגי אמנות שונים.

Scroll to Top