דף הבית » כל הכתבות » תרבות » קולנוע » היזהרו עם המשאלות שלכם: אלאדין – גרסת הלייב אקשן

היזהרו עם המשאלות שלכם: אלאדין – גרסת הלייב אקשן

מי מאיתנו לא גדל על הסיפור האלמותי של אלאדין ומנורת הקסמים? כשהייתי קטנה חיפשתי ברחובות מנורה כזו בתקווה שגם לי יהיה שד חביב שיגשים עבורי שלוש משאלות. זה לא ממש קרה, אבל גרסת הלייב אקשן של הסרט שיצאה לקולנוע בשבוע שעבר החזירה אותי בדיוק לפנטזיה הזו.

העלילה בסרט החדש לא שונה מזו שאתם כבר ודאי מכירים, אבל הדמויות האמיתיות, המשחק המעולה של וויל סמית (בתפקיד השד ג'יני), הנופים עוצרי הנשימה, האנימציה המרהיבה והצפייה בתלת ממד יגרמו לכם להרגיש חלק מהעלילה ואולי גם יעשו לכם חשק לבקר בהודו.

תקציר העלילה – למקרה ששכחתם

אלאדין הוא נער יתום, אמיץ ואופטימי שמתגורר במחסה קטן יחד עם קוף המחמד החמוד (והשובב) שלו. החיים לימדו אותו לשרוד, הוא חי בעיקר מכייסות ומבלה את זמנו בעיקר בהתחמקות מאנשי החוק.

יום אחד הוא נתקל בשוק בנערה שלוקחת פרי מאחד הדוכנים ונותנת אותו לילד עני שעמד לידה, כשהיא מסתבכת עם בעל הדוכן, בא אלאדין לעזרתה ועוזר לה לברוח. היא מספרת לו שהיא בת הלוויה של הנסיכה יסמין ושהגיעה לשוק כדי לחוש קצת את הלך הרוח. מה שאלאדין לא יודע בשלב הזה, זה שמדובר בנסיכה יסמין בעצמה, שהתחפשה רק כדי לנשום קצת אוויר מחוץ לארמון המפואר אך המסוגר שבו היא חיה.

לאחר שהיא נאלצת לשוב לארמון, אלאדין מגלה שהקוף שלו כייס ממנה את הצמיד יקר הערך שענדה ומחליט להחזיר לה אותו לארמון, ספק אם למען המטרה כמו כדי לפגוש אותה שוב. מפגש מקרי (או שלא) עם ג'אפר, הווזיר המלכותי שזומם להשתלט על הממלכה, משנה את חייו לעד.

ג'אפר מזהה באלאדין את התכונה שתאפשר לו להשיג את מנורת הקסמים שתהפוך אותו, סוף סוף, לשליט ומכריח אותו להביא לו אותה, אבל… אז מגיע ג'יני וטורף את כל הקלפים!

לא רק אלאדין…

בסרט, אגב, צפינו במסגרת אירוע חגיגת סרטי הנסיכות של דיסני שנערך בקולנוע יס פלנט בראשון לציון, יחד עם הנשים מאחורי קולות הדיבוב של סרטי הנסיכות לאורך השנים ובהן נינט טייב, משי קלינשטייין, שלומית אהרון ורינת גבאי. התפאורה, האווירה ואפילו תפריט הקוקטיילים הנסיכותיים לא השאירו מקום לספק – וולט דיסני הוא מלך הפנטזיה הבלתי מעורער!

אם יש משהו שאי אפשר לקחת מוולט דיסני, זה את היכולת שלו להכניס את הצופה לתוך עולם פנטזיה אגדתי וקסום…

איכשהו הסרטים של דיסני מצליחים להתעלות מעל הרציונל ולגרום לצופים (בטח המבוגרים שבהם) לשכוח לרגע מהמציאות ובאמת להאמין שגם בחיים הכל ייגמר בצורה הטובה ביותר. נו, אולי אלו בכלל לא הסרטים אלא רצון עמוק שטמון בנו ודיסני פשוט נותן לו דרור.

גם הסרט הזה הוא לא פחות מקסום, כייפי, משעשע, מותח ומרגש. כן, הכל יחד. זה מה שהופך אותו לכייפי כל כך. לכו לצפות. הנאה מובטחת!

Scroll to Top