דף הבית » כל הכתבות » תרבות » ספרים » ספרי ילדים ונוער » ששש אמא, את מפריעה לי לקרוא…

ששש אמא, את מפריעה לי לקרוא…

את הספר הזה, "סודות הכדורגל של נועם – המכשף מברזיל", שעליו אני רוצה להמליץ לכם כאן בחום עומר (13) סיים לקרוא בתוך כמה שעות!

הוא היה כל כך מרותק לקריאה שבכל פעם שקראתי לו, הוא זעף עליי וביקש ממני להיות בשקט כי אני מפריעה לו באמצע המתח. כשהוא סיים לקרוא אותו היה נדמה לי לרגע שהוא התבאס שהספר נגמר (תחושה שאני מזהה אצל עצמי כשאני מסיימת לקרוא ספר מעולה) ומיד הצהיר שהוא חייב, אבל חייב, לקרוא עוד ספרים כאלו.

הספר "סודות הכדורגל של נועם – המכשף מברזיל" של שמעון גרשון, הוא השלישי (לא קראנו את השאר) בסדרת ספרי הנוער שהוציא הכדורגלן שמעון גרשון, שהיה גם קפטן הפועל תל אביב ונבחרת ישראל בכדורגל. הסיבה שבגללה אני מספרת לכם את זה היא שההבנה שלו בכדורגל וגם בתחושות של נערים שמתחילים את קריירת הכדורגל שלהם בולטת מאוד בספר ואולי זה סוד הקסם שלו…

תקציר העלילה:

נועם, גיבור הספר, הוא שחקן כדורגל מוכשר שבדיוק התמנה לקפטן החדש של נבחרת ישראל. כשהוא מגיע עם הנבחרת לאליפות העולם בכדורגל לנערים שמתקיימת בברזיל, הוא מוצא את עצמו נאלץ לבחור בחירה כמעט בלתי אפשרית לילד בגילו: הכדורגל או המוסר. הוא או הקבוצה.

הכל מתחיל כשהנבחרת מגיעה לכפר הנבחרות בברזיל וחבריה פוגשים שם את השחקנים מהקבוצות האחרות, בהם גם את הייזר, מנהל המשלחת של נבחרת גרמניה. אבל להייזר יש מטרה סודית נוספת, אולי חשובה יותר (לפחות מבחינתו), מאשר הניצחון הטורניר. הוא יודע שאיפה שהוא באזור מסתתרות נעלי כדורגל מכושפות שמעניקות כוח ומהירות על טבעיים למי שנועל אותם. הייזר יודע שאם רק יצליח לשים את ידיו על הנעליים האלו, הדרך שלו ושל הנבחרת שלו סלולה לזכייה הנחשקת באליפות העולם.

מה שהייזר לא יודע זה שהוא לא היחיד שיודע על קיומן ושמחפש את אותן נעליים, וכי גם נועם, דניאל חברו לנבחרת והיאלי העיתונאית שהצטרפה אליהם שמעו על הסוד. נועם וחבריו יוצאים למרוץ נגד הזמן כדי להשיג את הנעליים לפני הייזר, אבל כשנועם שם את ידיו עליהן הוא נאלץ להתמודד עם הדילמה הקשה ביותר בחייו (לפחות עד כה): האם לנצל את כוחן של הנעליים רק פעם אחת לפני שהוא מוסר אותן הלאה ובכך לעמוד בציפיות המקצועיות של כולם ממנו ולהביא את הנבחרת שלו לזכייה? אף אחד לא ידע… חוץ ממנו…

מה הוא עשה? איך הם מצאו את הנעליים? מה קרה עם הייזר? ומי ניצח במשחק? את כל זה תצטרכו (אתם או הילדים שלכם) לגלות בעצמכם. מה חשבתם שאגלה כאן את הכל?

שורה תחתונה:

אבל אם לשפוט ע"פ הריתוק של עומר לספר – אני יכולה להבטיח לכם שהספר הזה יגרום לילדים שלכם לשכוח מהמסכים לכמה שעות וגם, ללמוד משהו על התמודדות עם דילמות מסוימות וזה לכשעצמו חשוב מאוד בימנו.

"סודות הכדורגל של נועם – המכשף מברזיל"; 130 עמודים; 78 שקלים; לרכישה בכל חנויות הספרים וישירות דרך האתר של שמעון גרשון (שם הוא גם במבצע).
Scroll to Top