דף הבית » כל הכתבות » תרבות » תיאטרון » איך ללמד את הילדים לראות את הצד החיובי?

איך ללמד את הילדים לראות את הצד החיובי?

אחד הדברים שהכי קשה ללמד את הילדים (וגם בואו נודה – את עצמנו), זה איך לראות את הצד החיובי במה שיש. איך להסתכל על חצי הכוס המלאה ולהכיר תודה על מה שיש לנו.

בעידן של היום, בטח אצל ילדים, תמיד למישהו יהיה יותר. יותר יפה, יותר הרבה, יותר יקר, יותר גדול… וגם אם נתעלם מהצד החינוכי ונרצה, אף פעם לא באמת נוכל לתת לילדים שלנו הכל. ותכל'ס – זה באמת לא תמיד כדאי…

בשלב כלשהו בחיים הם הרי יצטרכו לחיות עם עובדת החיים שאי אפשר לקבל הכל ואם יתמזל מזלנו כהורים, ידעו לנתב את זה ללהט שידחוף אותם קדימה להגשמת כל חלומותיהם. אבל מה בינתיים? איך גורמים להם ליהנות ממה שיש להם? להיות מסופקים וגאים, בלי ההצצה המתסכלת הזו לדשא של השכנים?

ההצגה החדשה "פרצוף חמוץ", של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער עוסקת בדיוק בזה!

צילום: יוסי צבקר

גיבורת ההצגה היא מלכה שחיה בארמון מפואר, עם שני משרתים שאוהבים אותה מאוד ומוכנים לעשות הכל, אבל הכל, כדי להעלות חיוך על שפתיה (מוכר?). אבל היא… מסתובבת בפרצוף חמוץ, מביטה מבעד למשקפת אל הממלכה שמעבר לנהר ובטוחה ששם הכל הרבה יותר טוב.

באחד הימים מגיע קוסם לממלכה והמשרתים הנאמנים מבקשים ממנו להגיע לארמון ולהופיע בפני המלכה החמוצה. הקוסם המסורבל לא ממש מצליח לשמח את המלכה, אבל שומע את כיסופיה ומצליח לעשות קסם שיעביר אותה למלוך בממלכה שמעבר לנהר.

צילום: יוסי צבקר

המלכה מאושרת וטובת לב, עוזבת את הממלכה שאהבה אותה כל כך ויוצאת "להגשים את חלומה". כשהיא מגיעה לשם, היא מגלה שהדברים הם לא בדיוק כפי שנראו מבעד למשקפת ומגלה שבחיים, כמו בחיים, לא ניתן להשיב את הגלגל לאחור. את הסוף כמובן, תצטרכו לגלות בעצמכם…

ההצגה אמנם מומלצת לגילי 9-4, אבל היא בהחלט מתאימה גם לילדים גדולים יותר. כל ההצגה בחרוזים (שזה מקסים), התפאורה, המוזיקה והתלבושות מהממות והסיפור זורם ברצף מהיר יחסית. הצגה מהנה. מסר מקסים וחשוב!

Scroll to Top