דף הבית » כל הכתבות » תרבות » קולנוע » על כנפי הדמיון: סרט אחד והצגה אחת שיעשו לכם כיף בלב

על כנפי הדמיון: סרט אחד והצגה אחת שיעשו לכם כיף בלב

אם יש משהו שלצערי נעלם (אצל רוב האנשים) כשאנחנו מתבגרים זו היכולת לדמיין. תסתכלו רגע על הילדים ותזכרו איזה כיף זה לדמיין. להיות מי שאתם רוצים, איפה שאתם רוצים ועם מי שאתם רוצים – להציל את העולם, להילחם ברשעים, להיות רשעים (אין כמעט ילד שמדמיין את זה, אבל זה אפשרי…), לחזור בזמן, ללכת קדימה בזמן ו… טוב, הבנתם.

כמבוגרים, אנחנו נסחפים על כנפי הדמיון בעיקר דרך ספרים, סרטים או הצגות ואולי בגלל זה אני כל כך אוהבת אותם. הפעם אני רוצה להמליץ לכם על סרט אחד והצגה אחת שיישאו אתכם (ואת הילדים) על כנפי הדמיון ויעשו לכם כיף בלב (ומזגן. שזה תמיד טוב בחום הזה):

"ספיידרמן – השיבה הביתה"

לא ראיתי את הסרט הקודם, כך שלקח לי קצת זמן בהתחלה אבל מהר מאוד הבנתי את הלך הרוח ונהניתי מהסרט גם כעומד בפני עצמו.

פיטר פארקר הוא ספיידרמן החדש והצעיר שנקרע בין הרצוי לחיות את חייו כנער מתבגר ותלמיד מחונן בבית הספר ובין הרצון להוכיח לממונים עליו שהוא יכול לעמוד במשימות "הגדולות" ולתפקד כספיידרמן מקצועי. בתחילה הוא מחפש אחר מקרים לטפל בהם, כמו שודדים וחתולים שנתקעו על העץ, אבל זה לא זה והוא מרגיש שהוא יכול (ורוצה) יותר. הכל משתנה כשהוא מגלה את הנשק הקטלני שמאיים להשמיד את העולם ומחליט להוכיח לממונים עליו (ובעיקר לעצמו) שהוא ראוי להיות חלק מהנוקמים – למורת רוחו של המנטור שנבחר לפקח עליו.

יש בסרט הזה את כל מה שאני כל כך אוהבת בעלילות מארוול השונות, אבל יש בו גם סיפור נעורים על חיפוש עצמי, אומץ, משמעת ובעיקר – ההבנה שלפעמים יש דברים שגדולים עלינו ואנחנו חייבים לבקש עזרה…

"מסעות אודיסאוס"- הצגה של תיאטרון גשר

הצגה מקסימה שמנגישה את המיתולוגיה היוונית לילדים, בצורה סוחפת ומעניינת.

אודי אבא של טל נאלץ לנסוע לנסיעת עבודה בת 10 ימים וכשאודי מוחה על הנסיעה, משאיר לו אביו ספר הרפתקאות ומבטיח לו שאם יקרא בו – הזמן יחלוף ביעף.

כשטל מתחיל לקרוא בספר, הוא נסחף לתוכו ומוצא את עצמו כעד וכחלק מהעלילה שבה אביו הוא המלך אודיסאוס ששב הביתה מהמלחמה בטרויה. בדרך עוברים השניים הרפתקאות מסוכנות שקשורות כולן בדמויות המיתולוגיות ובכוחות שלהן, כמו קיקלופ חד העין והסירנות הזמרות המהפנטות.

השילוב בין ההווה לעבר, בין המציאות לדמיון ובין ההיגיון למיתולוגיה מועבר בצורה מקסימה, ברורה ומרתקת (שעשתה לעומר שלי חשק לחזור הביתה ולקרוא את סיפורי המיתולוגיה השונים). מקסים בעיניי (מומלץ לילדים מגיל 8, שלא פוחדים מידי). 

Scroll to Top