דף הבית » כל הכתבות » כושר וספורט » אימוני כושר » פעילות גופנית בקיץ: לא צריך לוותר אבל צריך להישמר

פעילות גופנית בקיץ: לא צריך לוותר אבל צריך להישמר

ביום שישי שעבר שוב עליתי לשידור בתוכנית הרדיו של מיכל צפיר, שמשודרת בכל יום שישי ברדיו תל אביב ועוסקת, איך לא, באורח חיים בריא.

אחרי שבפעמים הקודמות שוחחנו על המון נושאים ובהם ענפי הספורט שמככבים בנינג'ה ישראל, ועל פעילויות ספורטיביות שאפשר לעשות עם ילדים – הפעם שוחחנו על הדברים שחשוב לדעת ולהישמר מפניהם כאשר עושים פעילות גופנית בקיץ. (להאזנה לחצו כאן)

אז ככה, קודם כל זה שחם וקיץ לא אומר שצריך להפסיק או להימנע מפעילות גופנית. אבל זה כן אומר שצריך להתנהל בצורה חכמה כדי שתשמרו על הבריאות שלכם ולא תזיקו לה… מה למשל? בבקשה:

1.זה שאתם לא מזיעים לא אומר שאתם לא מאבדים נוזלים

הנטייה הטבעית היא לחשוב שזיעה היא פרמטר לכמות הנוזלים שאיבדנו, אבל זוהי טעות. בקיץ המון אנשים בוחרים בפעילות ספורטיבית קרירה יותר כמו שחייה או אימון בחדר כושר ממוזג.

בפעילויות מהסוג הזה מזיעים אמנם פחות בד"כ, אבל מאבדים נוזלים בדיוק באותה מידה. זו רק הסביבה הקרירה (מזגן או מים) שמנדפת את הזיעה. לכן חשוב להקפיד לשתות גם במהלך האימון (בעיקר אם מדובר באימון ארוך) וגם לאחריו.

2.הקפידו על החזרת מלחים לגוף

בגוף שלנו מתקיים באופן טבעי איזון בין כמות הנוזלים לכמות המלחים (שחשובה גם היא לבריאות). בקיץ הנטייה היא לשתות יותר ולאכול פחות, בעיקר אחרי פעילות גופנית, שגם בה אגב אנחנו מאבדים מלחים. כתוצאה מכך משתנה היחס בין הנוזלים למלחים, מה שעלול להוביל לבעיות בריאות מסוכנות.

לכן, חשוב להקפיד גם על ארוחה מזינה אחרי האימון, כדי להשיב לגוף את המלחים שאיבד באימון ואת האיזון בין כמות המים לכמות המלחים.

רוצים לשמוע את כל העצות והטיפים לפעילות גופנית בריאה בקיץ?
לחצו כאן להאזנה ישירה בפינה שלי

שיהיה קיץ נעים, חופשה מהנה והכי חשוב – תשמרו על עצמכם!

Scroll to Top