דף הבית » כל הכתבות » תרבות » קולנוע » "הקול בראש": הרגשות יוצאות מהארון

"הקול בראש": הרגשות יוצאות מהארון

רגשות הם אחד הדברים הקשים לשיקוף. לילדים ובכלל. בתקופה האחרונה הושקו הרבה ספרים ומשחקים שמנסים להמחיש ולהציף את כל נושא הרגשות ובעיניי זהו נושא חשוב וחיוני מאוד. אבל אם יש משהו שבאמת הצליח לעשות את זה בצורה מעולה ממש זה הסרט "הקול בראש" מבית דיסני!

עלילת הסרט מתרחשת במקום הכי מסקרן שיש – בתוך המוח! וגיבורתו היא ריילי – ילדה חמודה ממערב ארצות הברית שגדלה עם אמא ואבא, במסגרת משפחתית חמה ואוהבת.

קצת לפני גיל ההתבגרות נאלצת ריילי לעזוב את הבית והסביבה המוכרת ולעבור עם הוריה לסן פרנסיסקו. שם היא נאלצת להתמודד עם קשיים שונים. אבל לא הסיפור של ריילי הוא העיקר בסרט, אלא מה שמתחולל במוח שלה. שם, על מפקדת המוח אמונים השמחה, העצב, הפחד, הגועל והכעס.

לכל אחד מהם יש תפקיד ב"הגנה" על ריילי וההמחשה למה שקורה במוח שלנו במהלך החיים הוא פשוט מוחשי ומקסים. כך למשל מומחש כל עניין הזיכרון: זיכרונות הליבה, זיכרון לטווח ארוך וגם "הזבל" של הזיכרון. לאורך חייה של ריילי מלווים אותה רגשותיה ומקפידים שזיכרונותיה יהיו זיכרונות שמחים ומאושרים.

הכל כאמור מתחיל להסתבך עם מעברה של ריילי לביתה החדש. אז "מתבלבלים" הרגשות ויוצרים שרשרת של אירועים שמשפיעים על מהלכיה, מחשבותיה והתנהלותה של ריילי "בעולם האמיתי".

המסע שעוברים הרגשות וההשתקפות של זה "בלייב" על ריילי ממחישה בצורה מופלאה את ההשפעה של הרגשות שלנו על ההתנהלות היומיומית ועל הבחירות שאנחנו עושים. המסע קסום ומרתק וכולל בתוכו המון רגעים של עצב, התרגשות, צחוק, ציפייה ומתח.

עומר לא הפסיק לדבר על הסרט ולהשליך את מה שראה על מה שקורה אצלו וזו ההוכחה הטובה ביותר לכך שזהו סרט משובח שאתם חייבים לקחת אליו את הילדים שלכם (וגם את עצמכם). המסר העיקרי שלו מהסרט היה, אגב, שאין שמחה בלי עצב…

Scroll to Top