דף הבית » כל הכתבות » קולינריה » ביקורת מסעדות » Dolce (Melody) Vita: הגלידה הכי איטלקייה בישראל!

Dolce (Melody) Vita: הגלידה הכי איטלקייה בישראל!

תודו שאין דבר סקסי יותר מכל מה שקשור לאיטליה – האיטלקים, הפיזה, קרנבל המסכות בוונציה, הנעליים, הבגדים ואיך לא – הגלידה!!

עכשיו, קחו את החום שהיה כאן לפני החג, את הקרבה לים ואת העובדה שגלידה ברומא, קצת רחוקה לי עכשיו, ותבינו למה יצאתי לבדוק (עם עומר כמובן) את גלידת Dolce Melody בבן יהודה 122 בת"א. התוצאות מפתיעות…

בהגדרתו מוגדר המקום כ"גלידריה-קפה" והוא גם נראה כך. על המדרכה מפוזרים שולחנות וכיסאות הפונים אל הכביש, בצורה הכי תל אביבית שאפשר. מבחוץ, נראה המקום כמו בית קפה קטן, אינטימי ותל אביבי נוסף. ואז נכנסים פנימה…

בפנים מתגלה חלל גדול ומרווח שבקצהו האחד מקרר גלידות ענקי, מצד ימין מקרר גלידות נוסף המציע גלידות סורה ובצד שמאל מקרר נוסף המציע מגוון רחב של קינוחים מגרים להפליא. את עיניי משכו מתקני הברד שהציעו ברד בשלל צבעים וטעמים שלא ידעתי שקיימים.

את פנינו קיבל בחיוך רחב ועיניים הכי כחולות שראיתי מימיי, לא אחר מאשר שף הגלידות של הרשת – אלדו דקונסיליו, איטלקי מקורי, אלא מה?

הוא חייך אל הקטן הסנוב שלי וישר לקח אותו אל מקרר הגלידות הגדול. הקטן, שכבר מנוסה בעיניי גלידות בחר, את גלידת הווניל וזכה מיד בגביע גדושה בגלידת וניל משובחת, עם סוכריות כמובן ואפילו ופל קישוט שהקטן הגדיר: "כמו של גדולים". הגלידה הקנתה לנו שקט של חצי שעה, בה הקטן אכל בהנאה ואלדו סיפר לי את סיפורה של הגלידרייה ואת סיפורו שלו.

במהלך שיחתנו נדהמתי לגלות שהאדם שיושב מולי, בן 70, הוא שף מדופלם של גלידות (כן, יש תארים כאלו בחו"ל) וגם מורה מאסטר בקארטה. הוא סיפר לי שהגלידרייה הייתה שייכת לו לפני שנים, נמכרה ולפני כשנה וחצי נרכשה בחזרה על ידו.

מאז הוא שם. מכין בכל בוקר גלידה טרייה חדשה, מגוונת ומקורית. ההשראה שלו לטעמים מגיעה מכל מה שקולטת עינו – מבחורה יפה (איטלקי, כבר אמרתי?) ועד מיץ גזר ששתה בבר המיצים הסמוך. בין הטעמים החדשים והמצוינים, ניתן למצוא בננה-מסקרפונה, פחזניות, סורבה גזר-ג'ינג'ר (טעים ברמות!), פינגווין – שילוב של וניל ושוקולד, קוקוס, ערמונים ועוד.

הגלידות מחולקות לשלושה סוגים: גלידות שמנת, המבוססות על שמנת כמובן, גלידות סורבה מבוססות פרי טרי וגלידות דיאטה מכילות 2% שומן בלבד.

והטעמים גאוניים!! טעמתי מהכל. הטעם ערב כל כך לחך והמתוק כל כך לא מעיק, שאפשר פשוט לשבת ולאכול עוד ועוד ועוד, בטח אחת כמוני שמכורה לקינוחים וגלידות בראשם.

הטעמים המנצחים שלי היו הגזר-ג'ינג'ר, הסורבה לימון (בחיים לא טעמתי סורבה לימון מוצלח כל כך), הערמונים, הקוקוס והווניל. הטעמים המנצחים של הקטן היו כמובן הווניל ולא יאומן אבל גם הבננה-מסקרפונה.

כשהסתיימה חווית הגלידה המשובחת, עבר אלדו לטעמי הברד. הוא הסביר לי שבברד ובטעמים בכלל, צריך לטעום מהטעם החלש לחזק והניח לפניי את ארבעת הטעמים בסדר שתייתם (איטלקי, כבר הזכרתי?) – שוקולד, תות, מנטה ולימון.

אני מודה שאני לא חובבת ברד ובכל זאת, זה היה הברד הטעים והטבעי ששתיתי מעודי. לברד השוקולד יש טעם של קקאו משובח, בברד התות מרגישים את טעם הפרי הטרי, ברד המנטה מריח כמו מנטה חזק, אך טעמו עדין ומרווה והלימון – בדומה לסורבה הלימון המנצח, אלוהי!

גם את כל הקינוחים במקום מכין אלדו בעצמו, מידי בוקר. יש לו גם תעודת קונדיטור, למקרה ששכחתי לציין ואת הקפה, ברוב הפעמים הוא מגיש לבד לאורחיו. "אני מאמין גדול בשירות", הוא אומר, "באיטליה, שווייץ וצרפת ששם למדתי, אין דבר כזה אורח קרוא. כל אורח הוא האיש הכי חשוב ביקום באותו הרגע. על זה גדלתי והתחנכתי ואת זה אני מביא לכאן".

ואני מודה, הרגשתי שהקטן ואני, האנשים היחידים במקום, אפילו שהיו עוד אנשים. בכל פעם שנכנס מישהו חדש, התנצל אלדו, קם, בירך אותו לשלום ומסר אותו לידי העובדות המתוקות שהעבירו חוויות על ההופעה של ג'סטין ביבר.

כשהקטן סיים, מרוצה וטוב לב את כמויות הגלידה המסחריות שקיבתו הקטנה הצליחה להכיל, הכניס אותנו אלדו אל קודש הקודשים – המטבח. הקטן, שאין דבר שהוא אוהב יותר, בדומה לאמו, מאשר לגלות את "מאחורי הקלעים" של כל דבר, פער עיניים והתרגש אפילו יותר מטעם הגלידה. אלדו גילה לנו את סוד המקצוענים והשאיר אותנו עם טיפ לחיים, שהנה הוא לפניכם:

כל טעמי השמנת מבוססים על וניל או על שוקולד, ולכן, אם אתם מגיעים לגלידרייה שאתם לא מכירים – בקשו לטעום את הווניל או את השוקולד, בהתאם לטעמכם. אם הטעמים האלו מוצלחים, סביר להניח ששאר הטעמים יהיו מוצלחים גם כן. אוהבים סורבה? בקשו לטעום את הלימון. זהו הטעם שהכי קשה למנן ואם הוא מוצלח סביר להניח ששאר הטעמים יהיו מוצלחים גם כן.

אחרי שקיבלנו את הטיפ החשוב הזה, הראה לנו אלדו את מכונת הווניל, מכונת השוקולד ואת אוסף הטעמים המרשים שלו. את טעם הגזר-ג'ינג'ר אגב, הוא מכין ממיץ גזר-ג'ינג'ר טרי שסחטו לו ממש קודם לכן בדוכן המיצים (טעים וטרי, כבר אמרתי?)

את הבילוי, סיימנו רווי גלידה איטלקית משובחת. והלכנו שבעים, מרוצים ומסופקים, לא לפני שהקטן קיבל במתנה כוס גלידה מתוקה להפליא בצורת ליצן ולא לפני שלקחנו הביתה קופסה ענקית עם כל הטעמים הכי הכי טעימים."אמא", אמר המבקר הקטן, "היה טעים. את יכולה לכתוב על זה."

ממליצה לכם בחום. זהירות, זה ממכר!!

Scroll to Top