דף הבית » כל הכתבות » תרבות » מוזיקה » "לעוף עם המוזיקה": קונצרט קסום לכל המשפחה

"לעוף עם המוזיקה": קונצרט קסום לכל המשפחה

דווקא כשצלילי התותחים רועמים ושריקות הטילים בשילוב אזעקות וקריאות "צבע אדום", הם רעש הרקע של חיינו בימים טרופים אלו, מתחשק לי לשמוע מוזיקה. איכותית. אמיתית.

מפנטזת על קונצרט עם נגנים בחליפות ושמלות ערב שאוחזים בכלי נגינה יוקרתיים – צ'לו, כינורות, כלי פריטה, תיפוף והקשה. מולם עומד לו מנצח לבוש במקטורן שחור, שקוע במוזיקה, מרקיד בפניהם את התווים, פורט לי על הלב.

כן, זה אולי קצת "פלצני" אבל אני באמת אוהבת את זה. חבל שאין כאן בארץ יותר תרבות למוזיקה כמו אופרות, קונצרטים יוקרתיים ומחזמרים למבוגרים שלא כוללים את בר רפאלי. אז קונצרט כזה אין, אבל אם אתם עוקבים אחריי, אתם יודעים שאני מנסה בכל דרך להנחיל לקטן שלי תרבות, מכל סוג שהיא.

השבת הייתי איתו בקונצרט לכל המשפחה במוזיאון תל אביב לאומנות. הקונצרט נקרא "מקצה לקצה – מפגש בין עולמות רחוקים", והוא חלק מסדרת "לעוף עם המוזיקה" של המוזיאון בשיתוף תזמורת הבמה הישראלית. שמואל אלבז הוא המנצח, כותב, מגיש, מעבד ונגן המנדולינה.

התזמורת, על נגניה וכליה, עולה לבמה. שמואל אלבז מסביר לילדים כי זה קונצרט של צלילים ומוזיקה, את הריקודים יאלצו לדמיין. בכלל, ההגשה שלו לילדים מקסימה בעיניי – הוא מסביר להם ומדבר איתם בגובה העיניים.

הקונצרט עצמו סובב סביב שלושה נגני כלי פריטה ממקומות שונים בעולם: ירון חסון על גיטרה ספרדית, אליאס וכילה על עוד וחמודי כיאל על כלי הקשה הדומה לתוף מרים המוכר.

העלילה המדומה היא התארגנות למסיבת ריקודים שתערך "בערב". כל אחד מחבריו של שמואל אלבז מציג את המנגינות שיודע הכלי שלו להשמיע ומחפש את המנגינה הקצבית ביותר. רק לאחר שכל אחד מהנגנים מצא את המנגינה הקצבית שלו, מתרכזים כולם ומנגנים יחד מנגינה המשלבת את כל שכבות המוזיקה.

פרט ליצירות ולמוזיקה נחשפים הילדים ליצירות מוזיקליות שונות, שומעים על ההיסטוריה של כל כלי ועל דרך הנגינה בו וחווים קצה קצהו של קונצרט.

הקונצרט מיועד בהגדרתו לילדים מגיל 5. היו איתנו גם קטנים מחמש ואישית אני חושבת שהוא מתאים יותר לגילים בוגרים יותר.

כדי להנגיש קצת יותר את הקונצרט לילדים הייתי משלבת שם תפאורה מעניינת או רקדנים ברקע, אבל לילדים שמתעניינים במוזיקה או שוחרי תרבות זה מומלץ בחום.

הקונצרט הבא בסדרת "לעוף עם המוזיקה" הוא "מסע מוזיקלי בצוללת צהובה" בניצוחה של טליה אילן, בהשתתפות להקת אומהגומה, יתקיים ביום שבת, 22.11.2012, בשעות 11:00 ו-12:30 במוזיאון תל אביב לאומנות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top