דף הבית » כל הכתבות » תרבות » ספרים » ספרי ילדים ונוער » שיעורי בית מהנים לחופש הגדול

שיעורי בית מהנים לחופש הגדול

אז נכון שחופש גדול, אבל זה לא אומר שצריך לזנוח כליל את כל המסגרות ולאבד את עצמנו (והילדים אותנו) בין כל אפשרויות החופש הגלומות.

אני זוכרת, שכשאנחנו היינו ילדים, את השבוע הראשון של החופש, היינו מקדישים לחוברות עבודה. זוכרים? שנאתי את זה אז, אבל פתאום, כשיש לי ילד קטן, אני מבינה כמה זה לפעמים נחוץ. לא בגלל הידע הנרכש, שזה חשוב אבל לא המטרה כאן, אלא דווקא בגלל המקום השפוי הזה שאפשר למצוא בעבודה משותפת ורגועה עם הילד, דווקא בחופש.

אז שלי עוד קטן, ולכן הפעם אני מביאה בפניכם חוברות וספרים מומלצים בהוצאת 'דני ספרים', שיקנו לילדים ידע, תוך הנאה צרופה (מניסיון):

"להצלחה" – מוכנות לכתה א'

מדובר בשתי חוברות (עברית וחשבון) שמטרתן להכין את הילדים לכיתה א', בצורה חוויתית ומהנה. החוברות מיועדות, עקרונית, לעולים לכתה א', אך הקטן שלי, שעולה רק לחובה, מצא בהן עניין רב ונהנה ביותר מחיבור הקווים, זיהוי צלילים פותחים, בתרגילי מיון, הבחנה בצורות ועוד. הספרים ברורים, צבעוניים ומשולבים בהם ציורים ילדותיים יפייפיים שבאמת הופכות את החוברות להנאה ולא למטלה. 39 ש"ח לחוברת.

"לומדים ונהנים", מאת שולמית צרפתי

סדרה בת חמש חוברות לגילי 3-2, 4-3, 5-4, 6-5 ו-7-6, שנועדה לפתח כישורים קוגניטיביים ומוטוריים ולעודד חשיבה אצל הקטנטנים. בחוברות ניתן למצוא משימות הגיון, ביטוי עצמי, מבוכים, צבעים, זיהוי דגמים ועוד המון פעילויות כיפיות שכיף לעשות עם הילדים וכיף עוד יותר לעודד אותם ולשבח אותם כשהם עושים את זה לבד. 36 ש"ח לחוברת.

"100 עובדות על מדע"

ספר חדש בסדרת '100 עובדות' של דני ספרים. הספר מביא עובדות מרתקות על תחומי המדע השונים, ממדעי המכונות והמחשב ועד מדעי הטבע והאטום, היסודות והמרכיבים, סוגי האנרגיה ודרכים לשמור על כדור הארץ. כל עמוד בספר מוקדש לנושא אחר וכולל משימה, חידון וכמובן – המון המון ציורים והסברים. מומלץ במיוחד לילדים סקרנים (וגם להורים, טוב נו אני מודה) שמעניין אותם ללמוד איך דברים עובדים. 64 ש"ח

"ספר הטריויה הגדול 2"

ספר שני בסדרת ספרי הטריוויה. בספר למעלה מ-400 שאלות טריוויה, מחולקות לשלוש רמות ועוסקות בנושאים שונים כמו בעלי חיים, היסטוריה, מדע, ספורט, אמנות ועוד. הספר בנוי כך, שכל עמוד כפול, מכיל ידע נרחב בנושא מסוים ולצידו שאלות הטריוויה. כך שגם מי שלא חשוב מאיזה צד מתחילים (הלימוד או השאלה) – המטרה מושגת. כיף גדול ל'שחק' עם עוד המון אנשים. 89 ש"ח.

אז בבקשה, נצלו את החופש גם לפעילויות כייפיות ולימודיות, שיעשירו אתכם, את הילדים ואת חשבון הבנק.

Scroll to Top