דף הבית » כל הכתבות » תרבות » ספרים » סיפורים של החיים

סיפורים של החיים

ושוב, אני רוצה להמליץ לכם על ספרים חדשים שהצטרפו אל מדף הספרים שלי (טוב נו, ואחד לילדים):

"חיים בכיוון אחד" מאת חיים גרינפלד (הוצאת 'קונטנטו דה סמריק')

רומן מתח רפואי סוחף שנקרא בנשימה אחת, שאת התחקיר המעמיק עליו שאב הסופר מתוך מקרה אמיתי. אדם נלחם על חייו ומוצא עצמו מעורב במזימות בינלאומיות, ואי שם בניו יורק המדהימה הוא מגלה שהמזימות הרבה יותר מקומיות, ומקורן בשאיפה אובססיבית לכסף ויוקרה.

אורי, גבר צעיר ובריא, מגלה יום אחד שחלה בלויקמיה קשה. חייו ה"מסודרים" והטובים משתנים באחת. מכאובי המחלה, הקשיים והפחד משתלטים על כל ישותו. עפרה, חברתו, מלווה אותו בקרב על חייו, המוקדשים מעתה לטיפולים ולגיוס כספים לטובת חיפוש תורם מוח עצם מתאים. מנהל המחלקה בבית החולים הוא רופא מטורף שרוצה להקריב את גופו של אורי למדע, ובהיות המחלה בהפוגה, הוא נמלט לניו יורק לעבור שאיבת מוח עצם עצמית, על מנת להשתילו שם בבוא היום בגופו, אם לא יימצא לו תורם זר. מנהל המחלקה זקוק לתרומת מוח העצם המיועדת לאורי, כדי להציל אדם אחר, מיוחס, עם "דם כחול". מירי, חברה של בני הזוג, שיחסיה עם הרופא המטורף סודיים, נוסעת לניו יורק, אולי בשליחותו, ומוצאת שם את מותה בנסיבות מוזרות. ימים ספורים לפני ההשתלה, מתגלה שמישהו חיבל במוח העצם שאורי נסע להביא מניו יורק והוא איננו שווה דבר. מי חיבל במוח העצם? האם מירי נרצחה או נדרסה בשוגג? האם יצליח הרופא המטורף במזימתו? והעיקר – האם אורי יינצל?

העלילה מתרחשת בבתי החולים בארץ (קפלן והדסה), תוך כדי מגורים כתושב חוץ בקיבוץ, ובניו יורק המדהימה, בביה"ח "ממוריאל סלואן קטרינג". החולה שב לניו יורק כ-6 שנים לאחר שעזב אותה חולה ומיואש ובסכנת חיים, לצורך טיפול בהליך המשפטי שיש לו נגד בית החולים הניו יורקי, בגלל התרשלות ואי ביצוע השתלת מח העצם שהיה עליו לבצע. הוא עובר בסיוריו בעיר בכל המקומות בהם שהה בתקופת מחלתו, ויודע ליהנות בעת הזו מהעיר וממראותיה, שכבשו אותו לחלוטין. תובנות חדשות מציפות אותו, בנוגע למחלה, לבריאות הכול כך חשובה, לידידתו שנהרגה בנסיבות מסתוריות 6 שנים קודם לכן בניו יורק, ולכל שאר הטראומות שהוא סוחב ממחלתו.

271 עמודים | מומלץ לקריאה החל מגיל 16

"סנגוריה על רמון סבונד" מאת מישל דה מונטן (הוצאת 'אוריון')

לראשונה בעברית, יצא בימים אלה לאור ספר הפילוסופיה העתיקה של מישל דה מונטן "סנגוריה על רמון סבונד". הספר בהוצאת הספרים אוריון תורגם מצרפתית בידי ד"ר דרור דורי, מרצה לכלכלה שהחליט להביא את משנתו של הפילוסוף הנודע אל כלל הציבור בישראל.

מישל דה מונטן, פילוסוף צרפתי ממוצא יהודי, שנולד בשנת 1533, תופס מקום מיוחד בקרב סופרי הרנסאנס. הנושא העיקרי של מסה זו הוא התבונה האנושית ודעותיהם של הפילוסופים מן העת העתיקה על האדם ועל הידע שלו. מונטן מציג לפני הקורא את זרם הספקנות בפילוסופיה היוונית החל בפילוסוף פירון מאליס. הוא מביא גם את דעותיהם של פילוסופים רבים אחרים שנמנו עם אסכולות וזרמים פילוסופיים שונים, ובהם אפלטון, מייסד האקדמיה האפלטונית, אריסטו, מייסד האסכולה הפריפתטית, הפילוסופים מן האסכולה הסטואית, ואפיקורוס וחסידי תורתו.דה מונטן, בנו של פייר אקיאם, איש צבא, נצר למשפחת סוחרים מהעיר בורדו, נודע במסותיו השנונות שיצאו לאור לראשונה בשנת 1580. מונטן שמת לפני יותר מארבע מאות שנה, עדיין מדבר אלינו במסות אלה, כאילו היה בן שיחנו. בתבונה וברגישות רבה מאיר מונטן דקויות על מהות החיים בכלותם ועל המוות הבא בסופם.

253 עמודים.

"הנומרולוגיה הקבלית וכוח האותיות" מאת ניר גוטליב (הוצאת 'קונטנטו דה סמריק')

ספר חדש מאת הנומרולוג ניר גוטליב, בהוצאת הספרים קונטנטו דה סמריק. הספר מספר את סיפורו של השינוי המדהים שעבר ניר בחייו, ופותח בפני הקורא צוהר רחב לעולם שלם ומופלא מלא תובנות עמוקות ומרתקות על סודות הא"ב, תאריך לידתו של האדם, שמו ושם משפחתו, שמות הוריו, ועוד. הספר מאפשר הצצה עמוקה ורחבה לרזי הנומרולוגיה הקבלית ומלמד באופן ברור, פשוט, ומסודר שלב אחר שלב את הדרך להבנת ופרוש המספרים והאותיות המרכיבים את חייו של האדם ואת חיי הסובבים אותו. הספר מאת ניר גוטליב הוא מסע פסיכותרפי קסום של הבנת הקורא את חייו על כל הסובב אותו. הספר לוקח את הקורא למסע מרתק לתוך נבכי נשמתו ומתוך ההבנה של האדם את רצון נשמתו הוא יודע כיצד לבחור את בחירותיו ממקום נקי וטהור ובכך להעצים את הטמון בגורלו.

איך מנתחים את אופי האדם על פי תאריך לידתו? מהי משמעות שם האדם ומה חשיבותו ותפקידו ביקום? כיצד פועלת המערכת הזוגית – יחסים בינו לבינה על פי השם ותאריך הלידה; יחסי הורים וילדים – משמעות הילדים בחיי ההורים ועבודה נכונה על פי תאריכי לידתם; מהו העיסוק המתאים לנו? מה ללמוד? היכן לעבוד? כיצד לייעץ על מקצוע ועבודה? כיצד לחשב זמנים מכריעים בחיינו, מתי לעבור דירה, מתי להתחתן, מתי ללדת, מתי להחליף עבודה, מתי חלילה להתגרש והכול על פי הסודות הטמונים בתאריך לידתו של האדם. האם אנחנו מקיימים את ייעודנו בעולם או שמא עלינו לבצע שינויים בחיינו? מעבר לכך הספר מכיל שלל דוגמאות ובהן ניתוחים על פי שמות ותאריכי לידה של אנשים מפורסמים מן הארץ ומן העולם. הדוגמאות ממחישות באופן קל ומובן את רזי הניתוח הנומרולוגי ומאפשרות לכל אדם המתעניין בתחום להישאב לעולמה הקסום של הנומרולוגיה הקבלית.

238 עמודים.

"אהבת עץ הרימון", מאת סיגל פרץ (הוצאת 'דפים מספרים')

אהבת עץ הרימון מאת סיגל פרץ, בהוצאת הספרים דפים מספרים, נכתב בנסיבות לא שגרתיות. לפני כשנתיים עברה הסופרת תאונת דרכים קשה שעליה היא מספרת במבוא לקובץ הסיפורים. כחלק מן השיקום – היא החלה לכתוב סיפורים על אהבתה לטבע, לנופים ובעיקר לעצים.

הסיפורים הם סיפורי עצים, חלקם דמיוניים, אבל לכולם אמירה כלשהי. הסיפור על עץ הזית מוביל לנושא הטעון של דו הקיום בין העמים השונים כשביניהם מחבר עץ הזית השורשי כל כך. הסיפור על ענה (סוג של תפוח ושמה של האישה בסיפור) שזור אהבה בגיל מאוחר בין גבר, אישה ומטע תפוחים. הסיפור "עלבון מטע הפקאן" מספר על אישה הכלואה בין עצי הפקאן ובבית בעלה גם יחד. הספר מיועד לנוער ולמבוגרים. הוא מהווה גם ספר מתנה . כל סיפור הוא מעין תמצית של רומן רחב יריעה, הפורס בפני הקורא עולם של אהבת הטבע והזולת. הספר מעוצב להפליא בצילומי עצים מרהיבים.

64 עמודים

"סיפורים קלאסיים לילדים 3" (הוצאת 'דני ספרים')

גם אתם אוהבים קלאסיקות? הרי אין ילד שלא גדל על קלאסיקות – מפינוקיו ועד דירה להשכיר… הספר הזה מכיל ארבעה מסיפורי הילדות האהובים ביותר: 'בת הים הקטנה', "רובין הוד, 'קסם שחר' ו'עכבר העיר ועכבר הכפר'. הוא מלווה בציורים מקסימים והופך את הקריאה להנאה.

קריאה מהנה.

Scroll to Top