דף הבית » כל הכתבות » עוד כל מיני » עיצוב » צבע השנה של פנטון לשנת 2021: שילוב של צהוב ואפור!

צבע השנה של פנטון לשנת 2021: שילוב של צהוב ואפור!

גם השנה, כמו בכל שנה לקראת אמצע דצמבר, הכריזה חברת פנטון (PANTONE) העולמית על צבע השנה שלה לשנה הנכנסת (2021). רק שהשנה, כך נדמה לי, הבחירה הייתה קשה במיוחד. אולי זו הסיבה לכך שהצבע שנבחר כצבע השנה לשנת 2021 הוא בעצם שני צבעים: שילוב בין צהוב לאפור!

למקרה שאתם לא יודעים, הבחירה של פנטון היא לא סתם "טרנד מקומי", אלא בחירה שמשפיעה על כל העולם. המשמעות היא שתתכוננו לראות את שילוב הצבעים (המהממם הזה בעיניי) בכל פינה ובכל תחום – החל מאופנה ועיצוב ועד לוגואים ועיצובי אתרים.

למה דווקא צהוב ואפור?

כמו שציינתי קודם – הבחירה של פאנטון היא בחירה מושכלת שלוקחת בחשבון את הלך הרוח הציבורי שהיה בשנה היוצאת ואת המגמות הפסיכולוגיות שהיא צופה לשנה הנכנסת. קצת בדומה לאופן שבו גוגל מסכמת את השנה. והשנה הייתה וואחד שנה!

בחירת הצבע קשורה אם כן בדיוק להלך הרוח המוטרף שאפיין את 2020 בכל רחבי העולם.

לפי ההסבר שפרסמה פנטון מדובר בשני צבעים שהם על פניו מנוגדים ועומדים כל אחד בפני עצמו ולכן השילוב ביניהם, שמדגיש איך אלמנטים שונים מתאחדים זה עם זה, מעביר מסר אופטימי של עוצמה ותקווה ומבטא בצורה הטובה ביותר את מצב הרוח הכללי. מעשי ויציב אך גם אופטימי ומחמם את הלב. בחירה שמשקפת תחושות עמוקות לא פשוטות יחד עם אופטימיות זהירה והבטחה לשנה ידידותית יותר.

לדברי לטריסה אייזמן (Leatrice Eiseman), המפיקה בפועל של מכון הצבעים פנטון: בימים שבהם שאנשים מחפשים דרכים להקיף את עצמם באנרגיה, בהירות ותקווה, כדי להתגבר על חוסר הוודאות המתמשך – הגוונים הנמרצים והמעודדים האלו מספקים את כוח החיים.

הצהוב הוא צבע בהיר ועליז שמשרה תחושה חמימה ונעימה שמזכירה את אנרגיית השמש, והאפור המעט בלוי (בדומה לגוון של חלוקי הנחל) מסמל אלמנטים מוצקים, נצחיים ואמינים שמשרים תחושה של קרקע יציבה ושל היכולת לעמוד במבחן הזמן.

השילוב בין שני הצבעים מדגיש את הצורך המולד שלנו להיראות, להיות גלויים, לקבל הכרה ולהשמיע את קולנו. הוא מחבר בין תובנות, חדשנות ואינטואיציה ונותן כבוד לדעות, לניסיון ולשכל הישר, ובכך מעורר בנו תחושות של 'תחיה' והתחדשות ודוחף אותנו קדימה אל עבר דרכי חשיבה חדשות.

אז מה אתם אומרים על הצבע החדש? אני מתה עליו!

Scroll to Top